Świebodzice, miasto w cieniu swastyki ▪ Rafał Wietrzyński

Opublikowano: 20 czerwca 2014, Odsłon: 5 568
 • Świebodzice, miasto w cieniu swastyki

  Świebodzice 2012

  Świebodzice, miasto w cieniu swastyki. Wydanie II poprawione i uzupełnione

  Świebodzice 2015

  II wojna światowa stanowi dosyć istotny moment w dziejach tych okolic. Nasze miasto po blisko 600 latach ponownie weszło w skład państwa polskiego i rozpoczęło nowy rozdział w swojej historii. Pomimo tak doniosłego przełomu, Świebodzice nie doczekały się do tej pory obszernej publikacji, która opisywałaby losy naszego miasta w okresie ostatniej wojny światowej. Na łamach niniejszej książki Czytelnik dowie się m.in. o funkcjonujących na tych terenach obozach pracy i fabrykach zbrojeniowych, hitlerowskiej propagandzie i nazistowskich zbrodniach. Słowem, każdy z zainteresowanych znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Życzę interesującej lektury.

  Rafał Wietrzyński.

  swiebodzice_miasto_w_cieniu_swastyki_001


  Kategoria: Nowości, Okolice

  Tagi:

 • Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz