Spis abonentów telefonicznych na rok 1947 – Świdnica ▪ opracował: Przemysław Tarłowski

Opublikowano: 9 listopada 2014, Odsłon: 3 552
  • Pisownia oryginalna. Trzecia kolumna na podstawie „Zestawienia nazw ulic polskich i parków” oraz „Historii nazw miejscowości w latach 1945-2006 + XVIII w.” autorstwa Wiesława J. Raszkiewicza.

    Spis wydany przez Państwowe Przedsiębiorstwo „Polska Poczta, Telegraf i Telefon”.

    Nadesłał: Krzysztof Królik.

    Opracował: Przemysław Tarłowski.

    Korekta: Wiesław J. Raszkiewicz.

    Świdnica, listopad 2014 r.

    spis_abonentow_telefonicznych_na_rok_1947_swidnica

    N dla abonentów.

    C dla rozmównicy.

    Numer Nazwa, adres Nazwa ulicy/miejscowości wg nazw 2012 r.
    0 Zamawianie rozmów międzymiastowych
    24 84 Informacje
    30 39 Rozmównica
    26 46 Telegraf, przyjmowanie i wydawanie telegramów telefonem
    20 02 Biuro uszkodzeń
    29 58 Powiatowa Straż Pożarna, Różana 1 Różana
    22 16 Straż Pożarna, Westerplatte 22 Westerplatte
    22 22 Milicja Obywatelska, Zamkowa 1 Zamkowa
    27 91 Polski Czerwony Krzyż, Żeromskiego 16 Stefana Żeromskiego
    A
    26 17 Administracja mieszkaniowa, Rynek 32 Rynek
    22 15 Ajzenberg Józef, Jagiellońska 17 Jagiellońska
    30 54 Apteka Państwowa „Pod Białym Orłem”, Rynek 35 Rynek
    22 41 Apteka Piastowska, Rynek 44 Rynek
    21 76 Apteka Dolnośląska, Długa 45 Długa
    23 93 Apteka Warszawska, Jadwigi 2 Franciszkańska
    B
    26 00 Bajorek Bolesław, sklep towarów miesz., plac Grunwaldzki 5 plac Grunwaldzki
    20 37 Bakowski A., buchalter, Traugutta 12 Romualda Traugutta
    22 11 Bank Gospod. Spółdz. (BGS), Oddz., Długa róg Średniej Długa róg Środkowej
    26 21 Bank Narodowy Polski, Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    24 97 Bank Narodowy Polski, Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    24 96 Bank Narodowy Polski, Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    25 41 Bank Narodowy Polski, Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    25 42 Bank Narodowy Polski, Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    31 51 Barański Jan, wiceprezydent miasta, plac Lenina 15 plac św. Małgorzaty
    24 23 Bar Cocteil, Marszałka Roli-Żymierskiego 7 Grodzka
    27 69 Bar Częstochowianka, Kłosowski Feliks, Księcia Bolko 4 Księcia Bolka Świdnickiego
    26 98 Bar Tatrzański, Restauracja Jury, Wrocławska 6 Wrocławska
    28 97 Basecki Tadeusz, dr, Marszałka Stalina 5 aleja Niepodległości
    31 18 „Bata” Polska Spółka Obuwia, Rynek 27 Rynek
    30 17 Beneszek Tadeusz, dr, plac Lenina 22 plac św. Małgorzaty
    27 50 Bielecki Józef, kierownik garbarni, Księcia Bolko 20 Księcia Bolka Świdnickiego
    26 92 Biuro Buchalteryjno-Rewizyjne, A. Bakowski, Ir. Przybyłowicz, Marszałka Roli-Żymierskiego 3a Grodzka
    24 22 Biuro meldunkowe, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    29 36 Bortnowski Bohdan, inż., Boczna 6 Boczna
    22 07 Browar Witoszów Górny, Witoszów Górny Witoszów Górny
    21 35 Bryjowski Jan, sklep spożywczo-kolonialny, Rynek 28 Rynek
    29 62 Brzostowska Zofia, Poznańska 14 Poznańska
    24 36 Bubła Antoni, sklep rzeźniczo-masarski, Marszałka Roli-Żymierskiego 18 Grodzka
    26 22 Bufet Lwowski, Kułynycz M., plac Grunwaldzki 9 plac Grunwaldzki
    C
    20 74 Centrala Farb, Stawarz Zofia, Westerplatte 16 Westerplatte
    23 58 Centrala Kolejowa, dworzec
    23 59 Centrala Kolejowa, dworzec
    28 63 Centrala Radiowa, Cebula Tadeusz, Rynek 32 Rynek
    25 79 Centrala Skór Surowych, Jagiellońska 15 Jagiellońska
    27 32 Centrala Sprzedaży Kamienia, Kościelna 5 Kościelna
    21 81 Centralna Drogeria, Rynek 23 Rynek
    28 00 Centralny Zarząd Przemysłu i Materiałów Budowlanych, plac Lenina 7 plac św. Małgorzaty
    30 10 Centralny Związek Zawodowy Metalowców, Marszałka Roli-Żymierskiego 14 Grodzka
    26 95 Chojnicki Feliks, Oświęcimska 33 Ofiar Oświęcimskich
    26 83 Cukiernia „Kasia”, Rynek 8 Rynek
    27 58 Cukiernia-Kawiarnia, Dubicki Aleksy, Rynek 5 Rynek
    30 71 Cukrownia Pastuchów, Pastuchów Pastuchów
    25 51 Cukrownia Świdnica (centrala), Pszenów Pszenno
    25 53 Cukrownia Świdnica (centrala), Pszenów Pszenno
    25 52 Cukrownia Świdnica (centrala), Pszenów
    (dod.) 10 Dyrektor Cukrowni
    (dod.) 12 Kasa
    (dod.) 13 Personalny
    (dod.) 16 Szef biura
    (dod.) 17 Rozmównica
    (dod.) 19 Plantacyjny
    (dod.) 21 Dyrektor Zjednoczenia, mieszkanie
    (dod.) 22 Dyrektor Cukrowni, mieszkanie
    (dod.) 23 Szef biura, mieszkanie
    (dod.) 24 Gospodarz fabryki, mieszkanie
    (dod.) 26 Buchalteria
    (dod.) 28 Majątek cukrowni
    (dod.) 29 Kuchnia
    (dod.) 30 Wartownia
    (dod.) 32 Dyrektor Zjednoczenia, gabinet
    (dod.) 34 Dyrektor Zjednoczenia, gabinet
    (dod.) 37 Wicedyrektor
    (dod.) 38 Warsztaty elektryczne
    (dod.) 39 Warsztaty mechaniczne
    (dod.) 40 Garaż dyrektora cukrowni
    (dod.) 41 Kuźnia
    (dod.) 42 Zmianowi
    (dod.) 43 Garaż Zjednoczenia
    (dod.) 44 Laboratorium cukrowni
    (dod.) 45 Laboratorium zjednoczenia
    (dod.) 47 Waga buraczana wozowa
    (dod.) 48 Waga buraczana wozowa
    (dod.) 50 Magazyny
    (dod.) 51 Stacja Pszenno
    (dod.) 52 Magazyn główny
    (dod.) 53 Nowakowski, mieszkanie
    (dod.) 54 Kotłownia, stara suszarnia
    (dod.) 61 Waga kolejowa
    (dod.) 55 Nowa suszarnia
    Pszenno
    26 06 Czajewska H., Łukasińskiego 3 Waleriana Łukasińskiego
    27 30 Czajkowski Jan, Łukasińskiego 42 Waleriana Łukasińskiego
    23 32 Czelin, kpt., Śląska 31 Śląska
    26 01 Czurapski Aleksander, Rynek 23 Rynek
    D
    21 06 Delegat Izby Przemysłowo-Handlowej Jan Pic de Replonge, Oświęcimska 5 Ofiar Oświęcimskich
    28 60 Delegatura Ministerstwa Przemysłu Materiałów Ogniotrwałych, Jagiellońska 1 Jagiellońska
    31 88 Dolno-Śląska Fabryka Szpilek i Drutów Trykatorskich, Bystrzycka 7
    (dod.) Dyrektor, mieszkanie
    (dod.) Wartownia
    Bystrzycka
    22 98 Dom Handlowo-Komisowy, Paradowski, Rynek 1 Rynek
    23 00 Dom Handlowy, Rynek 30 Rynek
    25 02 Dom Handlowy, Marszałka Roli-Żymierskiego 3 Grodzka
    27 14 Dom Sierót, Oświęcimska 20 Ofiar Oświęcimskich
    29 60 Dom Starców, Miedziana 19 Kotlarska
    31 89 Drogeria „Grażyna”, Ratajczyk T., Długa 34/36 Długa
    22 72 Drogeria „Nowa”, Rynek 33 Rynek
    29 72 Drogeria „Uniwersum”, Wawrzyniak, Długa 62 Długa
    25 57 Drukarnia Państwowa Nr 1, Rynek 34 Rynek
    25 58 Drukarnia Państwowa Nr 1, Rynek 34 Rynek
    25 59 Drukarnia Państwowa Nr 1, dyrektor, Rynek 34 Rynek
    26 78 Dubalski Jerzy, technik, Westerplatte 22 Westerplatte
    27 58 Dubicki Aleksy, cukiernia-kawiarnia, Rynek 5 Rynek
    29 88 Dubicki Mikołaj, dyrektor, Marszałka Roli-Żymierskiego 5 Grodzka
    29 00 Duma Helena, Wodna 27 Wodna
    23 58 Dworzec Kolejowy, Główny
    23 59 Dworzec Kolejowy, Główny
    31 86 Dyrekcja Lasów Państwowych, Jagiellońska 28 Jagiellońska
    24 11 Dyrektor Administracji Handlowej, Sortownia i Szarparnia Szmat, plac Drzymały 1 plac Drzymały
    29 25 Dyrektor KKO Związku Międzykomunalnego, Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    24 25 Dziamski K., Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    E
    29 16 „Elektrobłysk”, Zakład Elektrotechniczny, Pułaskiego 9 Kazimierza Pułaskiego
    30 78 Elektrogenerator, Szymura K., Kołłątaja 6 Hugona Kołłątaja
    27 41 Elektrownia Miejska, centrala, Równa 13 Równa
    27 44 Elektrownia Miejska, dyrektor, Równa 13 Równa
    28 76 Esden Tempska, plac Lenina 8 plac św. Małgorzaty
    F
    21 67 Fabian, Wytwórnia wędlin, Łukowa 14 Łukowa
    26 96 Fabiańska-Pacynko, dr, Ogrodowa 5 Joachima Lelewela
    28 19 Fabryka Kleju i Nawozów Sztucznych, Dolna Bystrzyca Bystrzyca Dolna
    23 41 Fabryka Maszyn i Aparatów Chemicznych, Nadrzeczna 35
    (dod.) Wartownia
    Kliczkowska
    23 42 Fabryka Maszyn i Aparatów Chemicznych, Nadrzeczna 35 Kliczkowska
    23 43 Fabryka Maszyn i Aparatów Chemicznych, Nadrzeczna 35 Kliczkowska
    23 44 Fabryka Maszyn i Aparatów Chemicznych, Nadrzeczna 35 Kliczkowska
    23 45 Fabryka Maszyn i Aparatów Chemicznych, Nadrzeczna 35 Kliczkowska
    20 03 Fabryka Mydła, Wałbrzyska 31 Wałbrzyska
    21 68 Fabryka Octu i Likierów „Pionier”, Marszałka Żymierskiego 6/8 Grodzka
    26 35 Fabryka Wyrobów Blacharskich, Krasowice Kraszowice
    26 08 Fabryka Wyrobów Ogniotrwałych, Westerplatte 51/55 Westerplatte
    21 37 Fabryka Wyrobów Metalowych, Górna Bystrzyca Bystrzyca Górna
    31 88 Fabryka Dolno-Śląska Szpilek i Drutów Trykotarskich, Bystrzycka 7
    (dod.) Dyrektor, mieszkanie
    (dod.) Wartownia
    Bystrzycka
    31 87 Fabryka Dolno-Śląska Szpilek i Drutów Trykotarskich, Bystrzycka 7 Bystrzycka
    23 72 Fabryka Sztyftów, Częstochowska 14 Częstochowska
    21 97 Fabryka Win Owocowych, „Słotwinka”, Wałbrzyska 25 Wałbrzyska
    22 17 Fabryka Zabawek i Artykułów Sportowych, Krasowice Kraszowice
    31 70 Farbiarnia Chemiczna, Garbarska 36 Garbarska
    23 13 Farbiarnia Chemiczna, kantor przyjęć, Wacław Zawiliński, Pułaskiego 8 Kazimierza Pułaskiego
    24 18 Filipiak Stefan, magazyn jubilerski, Rynek 19 Rynek
    29 14 Filipiak Stefan, mieszkanie, Boczna 6 Boczna
    20 75 Filipek Józef, skład żelaza, Rynek 36 Rynek
    23 62 Finke Antoni Bolesław, kierownik Spółdzielni prac. PZZD, Pułaskiego 4 Kazimierza Pułaskiego
    26 67 „Fregata”, sklep kolonialny i wypożyczania książek, Długa 20 Długa
    G
    31 55 Gajda Teofila, egzaminowana położna, Kopernika 16 Mikołaja Kopernika
    26 63 Gajewski Alfons, Rynek 16 Rynek
    23 21 Gąsiorowski Stefan, Marszałka Stalina 3 aleja Niepodległości
    22 23 Garaże i Stołówka MO, Marszałka Stalina 14 aleja Niepodległości
    20 87 Garaże Miejskie Prezydenta, 1-go Maja 7 1 Maja
    29 31 Garaże Starostwa Powiatowego, Kwiatowa 4 Kwiatowa
    22 85 Garbarnia, Garbarska 22 Garbarska
    27 42 Gazownia Miejska, Wrocławska 10 Wrocławska
    24 00 Gerson Szymon, inżynier, Łukasińskiego 26 Waleriana Łukasińskiego
    20 11 Gertner, K., plac Grunwaldzki 12 plac Grunwaldzki
    25 16 Gimnazjum i Liceum, Wodna 10 Wodna
    26 02 Głąb Franciszek, Piotrkowska 18 Bohaterów Getta
    25 10 Gmina Pszenów Pszenno
    31 59 Gmina Zamkowo Słotwina
    30 08 Gołębiowski Jan, sklep „Paszteciarnia pod kominkiem”, Jadwigi 3 Franciszkańska
    20 16 Gorczyńska Józefa, Marszałka Roli-Żymierskiego 7 Grodzka
    27 66 Gospodarstwo Ogrodnicze, Bochenek St., Wrocławska Wrocławska
    22 93 Gospodarstwo Ogrodnicze, Kuligowski Tadeusz, Oświęcim Ofiar Oświęcimskich
    26 13 Gospodarstwo Ogrodnicze, Lipiński H., Nadrzeczna Kliczkowska
    29 73 Gospodarstwo Rolne Nr 5, Toepper Alfred, Krasowice Kraszowice
    28 43 Grabiński Jerzy, mgr, Kościelna 1 Kościelna
    20 19 Gromada Miłochów Dolny Miłochów
    28 10 Gromada Jakubowice Jagodnik lub Jakubów (zależy od numeru)
    24 75 Gromada Komorów Komorów
    22 69 Gromada Ligota Opoczka
    24 77 Gromada Pankowice Panków
    21 51 Gromada Umiejów Pogorzała
    21 44 Gromada Witoszów Górny Witoszów Górny
    29 89 Gromada Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    31 83 Grubski Jan, dr adwokat, Marszałka Stalina 4 aleja Niepodległości
    23 27 Gruszczyński M., piekarnia, Puławska 19 Kazimierza Pułaskiego
    21 98 Guzikowski Bogdan, dentysta, Rynek 23 Rynek
    H
    25 11 Hechaluc, „Pionier Gordonia”, Garbarska 9 Garbarska
    30 28 Hotel Polski, Miedziana 11 Kotlarska
    20 86 Hotel Rosyjski, Wałbrzyska 8 Wałbrzyska
    24 45 Hurtownia „Społem”, wyrobów Państwowego Monopolu Spirytusowego, Pułaskiego 18 Kazimierza Pułaskiego
    24 46 Hurtownia „Społem”, wyrobów Państwowego Monopolu Spirytusowego, Pułaskiego 18 Kazimierza Pułaskiego
    I
    22 14 Informacja i Propaganda, Pionierów 7 Romualda Traugutta
    27 23 Inspektor Pracy 75 Obwodu, Żeromskiego 4 Stefana Żeromskiego
    30 84 Inspektorat Szkolny, Jagiellońska 2 Jagiellońska
    25 14 Internat Gimnazjum i Liceum, Zygmuntowska 5 Zygmuntowska
    29 44 Irlik Józef, Długa 56 Długa
    J
    23 05 Jarzyna Franciszek, Bracka 6 Bracka
    24 40 Jaśkiewicz, naczelnik urzędu Informacji i Propagandy, Westerplatte 10 Westerplatte
    29 44 Jedyński, starosta, Pionierów 6 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    K
    28 45 Karabinowicz Michał, sklep techniczny, Długa 45 Długa
    29 98 Kasprzycki Edward, Marszałka Stalina 7 aleja Niepodległości
    22 31 Kasprzyk Stefan, kierownik gazowni miejskiej, Długa 12 Długa
    22 54 Kaszyński J., sekretarz PPR, Boczna 8 Boczna
    26 68 Kierownik Przedsiębiorstwa i Składu Drzewa Nr 1, Westerplatte 44 Westerplatte
    31 84 Kierownik Urzędu Wodno-Melioracyjnego, Jagiellońska 28 Jagiellońska
    29 01 Kierzkowski Jan, warsztat ślusarsko-budowlany, Żeromskiego 10 Stefan Żeromski
    26 19 Kino „Gdynia”, Michalski Aleksander, Zygmuntowska 1 Zygmuntowska
    25 06 Kisielewska, sklep z zabawkami, Rynek 13 Rynek
    21 40 Kisielewski Czesław, Kołłątaja 2 Hugona Kołłątaja
    23 83 Klimczyk Zygmunt, Wrocławska 23 Wrocławska
    27 69 Kłosowski Feliks, Bar Częstochowianka, Księcia Bolka 4 Księcia Bolka Świdnickiego
    30 48 Knetig Jerzy, Marszałka Stalina 7 aleja Niepodległości
    25 66 Komitet Żydowski, plac Grunwaldzki 13 plac Grunwaldzki
    25 67 Komitet Żydowski, plac Grunwaldzki 13 plac Grunwaldzki
    25 68 Komitet Żydowski, plac Grunwaldzki 13 plac Grunwaldzki
    26 73 Komunalna Kasa Oszczędności, Różana 1 Różana
    28 68 Kordalski Adam, Westerplatte 50 Westerplatte
    21 74 Korny Jan, „Metropol”, Miedziana 18 Kotlarska
    27 28 Korzeń Franciszek, Księcia Bolko 18 Księcia Bolka Świdnickiego
    31 33 Kreciach Feliks, Marszałka Roli-Żymierskiego 3 Grodzka
    27 34 Kruk Franciszek, Chrobrego 7 Bolesława Chrobrego
    24 72 Kubiak Leon, Nadbrzeżna 1 Nadbrzeżna
    30 94 Kulczakowa Bronisława, Marszałka Roli-Żymierskiego 20 Grodzka
    22 93 Kuligowski Tadeusz, gospodarstwo ogrodnicze, Oświęcimska 33 Ofiar Oświęcimskich
    22 62 Kustosik Stanisław, Folwarczna 1 Folwarczna
    23 55 Kustosik Stanisław, Rynek 6 Rynek
    25 01 Kwiaciarnia, Marszałka Roli-Żymierskiego 1 Grodzka
    L
    24 95 Laboratorium Techn.-Dentystyczne, Marszałka Żymierskiego 19 Grodzka
    27 92 Lachowicz Wanda, sklep kolonialny, Wodna 28 Wodna
    26 03 Lewandowski Edward, dentysta, Marszałka Żymierskiego 15 Grodzka
    27 04 Lewiński A., masarnia, Pszenów 71 Pszenno
    23 69 Liberska Maria, Pułaskiego 28 Kazimierza Pułaskiego
    21 11 Liceum Pedagogiczne, Kościelna 32 Kościelna
    26 41 Liceum Spółdzielcze, Kościelna 15 Kościelna
    27 31 Lichomski Zygmunt, Generała Sikorskiego 3 gen. Władysława Sikorskiego
    25 81 Lipiński Juliusz, Krasowice 23 Kraszowice
    30 30 Liwski Zygmunt, dr, kpt., Jagiellońska 28 Jagiellońska
    Ł
    31 14 Łakiński Tadeusz, mieszkanie, Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    23 19 Łoński Bronisław, mjr, Łukowa 6 Łukowa
    29 35 Łowicki St., kierownik Referatu Aprowizacji i Handlu, plac Grunwaldzki 4 plac Grunwaldzki
    M
    24 75 Majątek Komorów Komorów
    24 71 Majątek Komorów gmina Zamkowo Komorów gmina Słotwina (obecnie gmina Świdnica)
    20 55 Majątek Miejski, Nadrzeczna 28 Kliczkowska
    26 65 Majątek Państwowy, Witoszów 52 Witoszów
    22 97 Majątek Państwowy Huty Szkła, Umiejów Pogorzała
    23 87 Majątek Sądu Okręgowego, Krasowice 11 Kraszowice
    29 43 Majątek Więzienia, Krasowice Kraszowice
    22 05 Majewski Tadeusz, Marszałka Stalina 5 aleja Niepodległości
    25 54 Makarski Franciszek, Rynek 5 Rynek
    25 55 Makarski Franciszek, mieszkanie, Rynek 6 Rynek
    29 37 Małecki Wacław, Częstochowska 2 Częstochowska
    27 75 „Mały Bazar”, Lampart Witold, Długa 28 Długa
    30 72 „Marysieńka”, Zakład fryzjerski i perfumeria, Wiciński Antoni, Rynek 25 Rynek
    28 69 Michalski Aleksander, kierownik kina „Gdynia”, Rynek 10 Rynek
    22 16 Miejska Zawodowa Straż Pożarna, Westerplatte 22 Westerplatte
    22 50 Miejski Komitet Pomocy Społecznej, Muzealna 1 Muzealna
    21 56 Miejski Urząd Zdrowia, Traugutta 16 Romualda Traugutta
    28 71 Miejski Zakład Ogrodniczy, Łukasińskiego 21 Waleriana Łukasińskiego
    30 74 Mieszkanie szofera PZD, Ogrodowa 18 Joachima Lelewela
    MILICJA OBYWATELSKA
    22 19 Kierownik Referatu Śledczego, Zamkowa 2 Zamkowa
    25 31 Komendant Milicji Obywatelskiej, Zamkowa 19 Zamkowa
    22 22 Milicja Obywatelska, centrala, Zamkowa 4
    (dod.) Areszt
    (dod.) Referat gospodarczy
    (dod.) Kancelaria ogólna
    (dod.) Komendant
    (dod.) Personalny
    (dod.) Szef śledczy
    (dod.) Szef służby zewnętrznej
    (dod.) Wartownia
    Zamkowa
    25 62 Milicja Obywatelska, dzielnica Nr 1, Łukasińskiego 18 Waleriana Łukasińskiego
    25 63 Milicja Obywatelska, dzielnica Nr 1, Łukasińskiego 18 Waleriana Łukasińskiego
    22 23 Milicja Obywatelska, garaże i stołówka, Marszałka Stalina 14 aleja Niepodległości
    28 34 Milicja Obywatelska, dzielnica Nr 2, Żeromskiego 4 Stefana Żeromskiego
    28 29 Milicja Obywatelska, dzielnica Nr 3, Ogrodowa 9 Joachima Lelewela
    25 61 Milicja Obywatelska, dzielnica Nr 4, Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    20 82 Milicja Obywatelska, dzielnica Nr 5, Wodna 14 Wodna
    27 21 Milicja Obywatelska, dzielnica Nr 6, Marszałka Żymierskiego 12 Grodzka
    20 78 Milicja Obywatelska, Bystrzyca Górna Bystrzyca Górna
    25 34 Milicja Obywatelska, Pszenów Pszenno
    21 30 Milicja Obywatelska, Zamkowo Słotwina
    29 30 Ministerstwo Odbudowy, Wrocławska 3-11 Wrocławska
    29 19 Ministerstwo Przemysłu, Centralny Zarząd Przemysłu Hutniczego, Wrocławska 12 Wrocławska
    30 25 Ministerstwo Przemysłu, Zjednoczenie Kamieniołomów, plac Lenina 7 plac św. Małgorzaty
    20 62 Mleczarnia Miejska, Spacerowa 13 Spacerowa
    22 02 Młyn „Kłos”, Wrocławska 76 Wrocławska
    20 33 Młyn Miejski, Westerplatte 2 Westerplatte
    23 79 Młyn Państwowy, Dolna Bystrzyca Bystrzyca Dolna
    20 56 Młyn Państwowy, Jakubowice Jagodnik
    22 10 Młyn „Pod Białym Orłem”, Śmiłowice Śmiałowice
    22 90 Młyn „Przyjaciel”, Donołów Burkatów
    20 65 Mózgowiec Roman, Piotrkowska 10 Bohaterów Getta
    22 36 Mrowiec, sklep masarski, Rynek 23 Rynek
    22 50 Musielewicz Stanisław, inspektor Zjednoczenia Przemysłu Cukrowniczego, Księcia Bolko 15 Księcia Bolka Świdnickiego
    21 80 Myszka Henryk, mgr, adwokat, Księcia Bolko 4 Księcia Bolka Świdnickiego
    21 00 Myszka Henryk, mgr, adwokat, Rynek Rynek
    N
    22 03 Naczelnik Więzienia, Marksa 23 Trybunalska 22
    22 70 Nadleśnictwo Państwowe, Witoszów 3 Witoszów
    25 86 Nadleśnictwo Państwowe, Witoszów 38 Witoszów
    27 60 „Nasz Bar”, restauracja, Marszałka Roli-Żymierskiego 1 Grodzka
    O
    29 33 Obwodowy Urząd Likwidacyjny, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    25 73 Obwodowy Urząd Likwidacyjny, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    28 54 Obwodowy Urząd Miar, Długa 72 Długa
    28 13 Ogólno-Żydowski Związek Robotniczy „Bund”, Marksa 19 Trybunalska
    29 62 Ogrodnictwo, Brzostowska Zofia, Poznańska 14 Poznańska
    26 16 Ogrodnictwo, Krakowski Edward, Droga Zawiszowska 2 Kazimierza Odnowiciela
    29 50 Ogrodnictwo Miejskie, Pionierów 31 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    26 91 Ogrodnicze Gospodarstwo, Plebanek Stanisław, Nadrzeczna 22 Kliczkowska
    22 63 Ogrodnicze Gospodarstwo, Syguła Ignacy, Mieszka 22 Mieszka I
    26 69 Okulicki Wincenty, Wodna 14 Wodna
    20 08 Olczykowa Janina, Konopnickiej 4 Marii Konopnickiej
    27 68 Opieka Społeczna, Chrobrego 10 Bolesława Chrobrego
    24 88 Orkisz Piotr, pracownia krawiecka, Długa 1 Długa
    23 54 Ostrowska Ludmiła, Długa 3 Długa
    25 37 Ośrodek Produktywizacji „Hechaluc Pionier Dror.”, Oświęcimska 4 Ofiar Oswięcimskich
    24 34 Oświęcimski Bolesław, Jadwigi 9 Franciszkańska
    P
    26 96 Pacynko Fabiańska, dr, Ogrodowa 5 Joachima Lelewela
    31 92 Paczkowski Stefan, Krasowice 62 Kraszowice
    20 32 Paliński Antoni, dyrektor, mieszkanie, Mieszka 10 Mieszka I
    27 88 Państwowa Centrala Handlowa, Marszałka Roli-Żymierskiego 12 Grodzka
    23 51 Państwowa Fabryka Liczników i Zegarów Elektrycznych, centrala, Łukasińskiego 26/28
    (dod.) 7 Dyrektor naczelny
    (dod.) 5 Dyrektor techniczny
    (dod.) 6 Dyrektor administracyjno-handlowy
    (dod.) 95 Administr. transport.
    (dod.) 91 Aprowizacja
    (dod.) 93 Buchalteria
    (dod.) 03 Biuro fabrykacji
    (dod.) 96 Biuro studiów
    (dod.) 04 Biuro techniczne
    (dod.) 90 Elektryczny
    (dod.) 98 Kierownik magazynu
    (dod.) 4 Kontrola warsztatów
    (dod.) 08 Liczniki
    (dod.) 99 Magazyn główny
    (dod.) 06 Mechaniczny 1
    (dod.) 07 Mechaniczny 2
    (dod.) 05 Narzędziownia
    (dod.) 92 Personalny
    (dod.) 2 Portiernia (wartownia)
    (dod.) 94 Praca i płaca
    (dod.) 3 Rada zakładowa
    (dod.) 00 Sekretariat
    (dod.) 8 Szef kontroli
    (dod.) 97 Zaopatrzenia
    (dod.) 09 Zegary
    Waleriana Łukasińskiego
    23 52 Państwowa Fabryka Liczników i Zegarów Elektrycznych, Łukasińskiego 26/28 Waleriana Łukasińskiego
    23 53 Państwowa Fabryka Liczników i Zegarów Elektrycznych, Łukasińskiego 26/28 Waleriana Łukasińskiego
    22 00 Państwowa Fabryka Liczników i Zegarów Elektrycznych, Kom. Straży Ob. Korkuć, Kaninierska 16 Kanonierska
    21 97 Państwowa Fabryka Moszczu i Win Owocowych „Słotwinka”, Wałbrzycka 25 Wałbrzyska
    25 03 Państwowa Fabryka Rękawiczek i Garbarnia Białoskórnicza, Nadrzeczna 27
    (dod.) Kancelaria
    (dod.) Personalny
    (dod.) Sekretariat
    (dod.) Wartownia
    Kliczkowska
    21 10 Państwowa Fabryka Traktorów i Maszyn Rolniczych, Bokserska 2
    (dod.) Dział techniczny
    (dod.) Kancelaria
    Bokserska
    22 18 Państwowa Przetwórnia Mięsna Nr 9, Marszałka Żymierskiego 12 Grodzka
    25 47 Państwowa Sortownia i Szarparnia Szmat, Bystrzycka 49 Bystrzycka
    24 11 Państwowa Sortownia i Szarparnia Szmat, mieszkanie dyrektora, plac Drzymały 1 plac Michała Drzymały
    23 06 Państwowa Wytwórnia Ekstraktów Owocowych, Bystrzyca Górna Bystrzyca Górna
    31 13 Państwowe Zakłady Hodowli Roślin, Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    29 51 Państwowe Zakłady Lniarskie „Wisła”, Zamkowo Słotwina
    27 25 Państwowe Zjednocz. Zakłady Drzewne Fabryka 2, Nadrzeczna 1 Kliczkowska
    24 41 Państwowe Zjednoczone Zakłady Drzewne, Bystrzycka 34 Bystrzycka
    22 17 Państwowe Zjednoczone Zakłady Drzewne, Krasowice Kraszowice
    24 20 Państwowe Zjednoczone Zakłady Drzewne, Krasowice Kraszowice
    25 38 Państwowe Zjednoczone Zakłady Drzewne, Krasowice Kraszowice
    26 15 Państwowe Zjednoczone Zakłady Drzewne, Krasowice Kraszowice
    29 13 Państwowe Zjednoczone Zakłady Drzewne, Krasowice Kraszowice
    20 21 Państwowe Zjednoczone Zakłady Przemysłu Drzewnego, Fabryka Mebli Nr 11, Chrobrego 3 Bolesława Chrobrego
    23 36 Państwowy Urząd Samochodowy warsztaty, Nr 2, Westerplatte 42 Westerplatte
    30 70 Paradowski Izydor, Marszałka Stalina 7 aleja Niepodległości
    26 54 Pełnomocnik Rządu przy Starostwie, Różana 1 Różana
    30 81 Piechowiak Franciszek, dentysta, Żeromskiego 11 Stefana Żeromskiego
    27 01 Piekarnia Podhalańska, F. Hajda, Westerplatte 13 Westerplatte
    26 91 Plebanek Stanisław, ogrodnicze gospodarstwo, Nadrzeczna 22 Kliczowska
    22 06 Płamka Jan, Wrocławska 46 Wrocławska
    POCZTA, TELEGRAF, TELEFON
    26 88 Naczelnik b., plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    22 44 Naczelnik b., mieszkanie, plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    24 80 Centrala automatyczna, kierownik, plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    23 96 Kierownik nadzoru i stacja wzmacniakowa, Aleksieja Tołstoja 8/10 Lwa Tołstoja
    20 15 Kierownik nadzoru, mieszkanie, Aleksieja Tołstoja 8/10 Lwa Tołstoja
    26 45 Kontrola pocztowa – Kasa, plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    23 11 Mechanik, centrala automatyczna
    31 29 Magazyn Nadzoru Teletechnicznego, Księcia Bolko 33 Księcia Bolka Świdnickiego
    26 99 Piwnica kablowa
    25 45 Rachunki telefoniczne
    30 99 Sala automatów
    24 86 Sekretariat
    23 94 Stacja wzmacniakowa i Nadzór tel., Aleksieja Tołstoja Lwa Tołstoja
    23 97 Stacja wzmacniakowa, mieszkanie technika, Aleksieja Tołstoja Lwa Tołstoja
    28 35 Stacja wzmacniakowa i przyłączalnia, Aleksieja Tołstoja Lwa Tołstoja
    31 98 Warsztat Nadzoru teletechnicznego, Aleksieja Tołstoja 8/10 Lwa Tołstoja
    26 44 Wartownia Urzędu, plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    30 03 Wartownia Nadzoru, Aleksieja Tołstoja 8/10 Lwa Tołstoja
    24 63 Wartownia Urzędu, magazyn, nadzór teletechniczny, Księcia Bolko 33 Księcia Bolka świdnickiego
    23 95 Zastępca kierownika Nadzoru, Aleksieja Tołstoja 8/10 Lwa Tołstoja
    27 82 Zastępca kierownika Nadzoru, mieszkanie, Księcia Bolko 6 Księcia Bolka świdnickiego
    20 22 Zastępca naczelnika Obw. Urzędu, mieszkanie, Jagiellońska 8 Jagiellońska
    28 98 Podejko Jan, kierownik Banku Społem, Westerplatte 10 Westerplatte
    21 21 Podstacja Elektryczna, Boleszyn Boleścin
    23 77 Polska Partia Robotnicza, Zamkowa 9 Zamkowa
    24 98 Polska Partia Socjalistyczna, Powiatowy i Miejski Komitet, Marksa 27 Nauczycielska
    27 91 Polski Czerwony Krzyż, Żeromskiego 16 Stefana Żeromskiego
    20 60 Polskie Koleje Państwowe, Oddział Drogowy, Pionierów 2 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    29 81 Polskie Koleje Państwowe, Piekarnia Kolejowa Nr 1, Kościelna 11 Kościelna
    28 40 Popowska Wanda, Ogrodowa 10 Joachima Lelewela
    30 66 Powiatowa Rada Narodowa, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    31 71 Powiatowa Rada Związków Zawodowych, Marszałka Żymierskiego 14 Komunardów
    21 29 Powiatowa Spółdzielnia Samopomocy Chłopskiej, Kolejowa 10 Kolejowa
    29 58 Powiatowa Straż Ogniowa, Różana 1 Różana
    26 33 Powiatowa Szkoła Ogrodnicza, Gospodarstwo Szkolne, Wrocławska 86 Wrocławska
    24 35 Powiatowe Biuro Rolne, Oświęcimska 3 Ofiar Oświęcimskich
    23 65 Powiatowe Biuro Rolne, Centrala wylęgowa, Śląska 5 Śląska
    25 89 Powiatowy Komitet OMTUR, Rynek 10 Rynek
    25 56 Powiatowy Komitet Żydów Polskich, Dworcowa 1 Dworcowa
    27 78 Powiatowy Komitet Żydowski, Marszałka Stalina aleja Niepodległości
    25 66 Powiatowy Komitet Żydowski, plac Grunwaldzki 13 plac Grunwaldzki
    25 67 Powiatowy Komitet Żydowski, plac Grunwaldzki 13 plac Grunwaldzki
    25 68 Powiatowy Komitet Żydowski, plac Grunwaldzki 13 plac Grunwaldzki
    20 90 Powiatowy Sekretariat PPR, Zamkowa 9 Zamkowa
    24 54 Powiatowy Urząd Repatriacyjny, Ogrodowa 17 Joachima Lelewela
    27 54 Powiatowy Urząd Repatriacyjny, Punkt Etapowy Nr 1, plac Lenina plac św. Małgorzaty
    25 96 Powiatowy Zarząd Stronnictwa Ludowego, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    25 04 Powiatowy Związek Inwalidów Wojennych RP, Łukowa 3 Łukowa
    22 01 Powiatowy Związek Samopomocy Chłopskiej, Rynek 41 Rynek
    21 54 Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, Inspektorat Powiatowy, Marszałka Stalina 2 aleja Niepodległości
    31 62 Przedsiębiorstwo budowlane, Westerplatte 46/48
    (dod.) Buchalteria
    (dod.) Budowniczy
    (dod.) Kancelaria
    (dod.) Kierownik, mieszkanie
    (dod.) Magazyn
    Westerplatte
    26 68 Przedsiębiorstwo i Skład Drzewa Nr 1, kierownik, Westerplatte 44 Westerplatte
    27 37 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych, inż. Raczkowski Stefan, Chrobrego 2 Bolesława Chrobrego
    22 84 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych, Westerplatte 70 Westerplatte
    20 89 Przedszkole i Sierociniec św. Teresy, Westerplatte 4 Westerplatte
    20 01 Przedszkole i Żłobek RTPD, Konopnickiej 1 Marii Konopnickiej
    R
    23 17 Raczkowski H., sklep, Żymierskiego 1 Grodzka
    31 40 Radio Świat, Kwiatkowski Kazimierz, Puławskiego 51 Kazimierza Pułaskiego
    29 93 Radwan Józef, Piekarnia, Długa 27 Długa
    29 66 Rakowski Jan, drogomistrz, 7 sektor, Górna Bystrzyca Bystrzyca Górna
    30 31 Raszczyński Henryk, restauracja „Krysia”, Pułaskiego 55 Kazimierza Pułaskiego
    24 79 Redakcja i Administracja „Wiadomości Świdnickie”
    22 46 Referat Odbudowy, Marszałka Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    20 12 Referat Odbudowy, Wodna 4 Wodna
    23 33 Referat Pomiarów przy Pełnomocniku Rządu Obw. Nr 16, Marszałka Roli-Żymierskiego 2 Grodzka
    30 97 Referat Pomiarów przy Pełnomocniku Rządu RP na Obwód Miejski, Marszałka Roli-Żymierskiego 2 Grodzka
    22 53 Rejonowa Komenda Straży Przemysłowej Przemysłu Hutniczego na Dolny Śląsk, gabinet Komendanta, Westerplatte 8 Westerplatte
    26 34 Rejonowa Komenda Straży Przemysłowej Przemysłu Hutniczego na Dolny Śląsk, Sekretariat, Westerplatte 8 Westerplatte
    25 35 Rejonowa Komenda Uzupełnień, 1-go Maja 19 1 Maja
    27 81 Rejonowy Urząd Drogowy, Marksa 31 Nauczycielska
    27 65 Rejonowy Urząd Drogowy, kierownik, Marksa 31 Nauczycielska
    30 36 Rejonowy Zarząd Drogowy, warsztaty, Ogrodowa 18 Joachima Lelewela
    24 58 Restauracja „Bristol”, Lisiecki Władysław, plac Grunwaldzki 12 plac Grunwaldzki
    28 56 Restauracja „Europejska”, Bordych Franciszek, Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    30 31 Restauracja „Krysia”, Raszczyński Henryk, Pułaskiego 55 Kazimierza Pułaskiego
    21 74 Restauracja „Metropol”, Korny Jan, Miedziana 18 Kotlarska
    27 60 Restauracja „Nasz Bar”, Marszałka Roli-Żymierskiego 1 Grodzka
    30 08 Restauracja „Pod Kominkiem”, Gołębiowski, Jadwigi 3 Franciszkańska
    20 91 Restauracja Sowiecka, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    20 92 Restauracja Sowiecka, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    20 94 Restauracja Sowiecka, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    20 95 Restauracja Sowiecka, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    23 21 Restauracja Sowiecka, Wałbrzycka Wałbrzyska
    24 87 Restauracja, „Warszawianka”, Długa 2 Długa
    21 41 Rokosz Mieczysław, kierownik oddziału Społem, Wrocławska 11 Wrocławska
    22 89 Rozdzielnia Piwa, Łukasińskiego 5 Waleriana Łukasińskiego
    26 87 Rzeźnia Miejska, Rzeźnicka 1 Rzeźnicza
    S
    29 53 Samojłło Julian, inż., Żeromskiego 4 Stefana Żeromskiego
    21 29 Samopomoc Chłopska, Powiatowa Spółdzielnia, Kolejowa 10 Kolejowa
    23 15 Samopomoc Chłopska, Spółdzielnia, Dolny Witoszów Witoszów Dolny
    21 31 Samopomoc Chłopska, Powiatowa Spółdzielnia, Kolejowa 10 Kolejowa
    20 05 Samopomoc Chłopska, Powiatowa Spółdzielnia, Pułaskiego 7 Kazimierza Pułaskiego
    20 26 Samopomoc Chłopska, Powiatowa Spółdzielnia, Wrocławska 36 Wrocławska
    21 85 Sąd Grodzki, Jadwigi 7
    (dod.) Kierownik Sądu
    (dod.) Sędzia Leszczyński J.
    Franciszkańska
    20 98 Sąd Okręgowy, Jadwigi 7 Franciszkańska
    23 87 Sąd Okręgowy, majątek w Krasowicach Kraszowice
    27 39 Sąd Okręgowy, Sędzia Śledczy, Jadwigi 7 Franciszkańska
    28 75 Sass Fryderyk, dr, lekarz powiatowy, Jagiellońska 17 Jagiellońska
    20 42 Schuster, major, gen. Sikorskiego 19 gen. Władysława Sikorskiego
    27 16 Schwarzentein, kpt. sow., plac Grunwaldzki 10 plac Grunwaldzki
    27 17 Schwarzentein, kpt. sow., Żeromskiego 13 Stefana Żeromskiego
    20 09 Sędłak Czesław, Marszałka Roli-Żymierskiego 15 Grodzka
    29 11 Sicher H., Traugutta 2 Romualda Traugutta
    28 93 „Sjon” Socjalistyczna Partia Hitachdut, Teatralna 1 Teatralna
    21 75 Sklep Kolonialno-Spożywczy, Sowiński, Rynek 10 Rynek
    22 36 Sklep masarski, Mrowiec Franciszek, Rynek 23 Rynek
    21 34 Sklep Spożywczo-Kolonialny, Rynek 26 Rynek
    28 47 Skoczyński W., inż., dyrektor, Pułaskiego 67 Kazimierza Pułaskiego
    20 31 Smyczyński Władysław, Miedziana 22 Kotlarska
    29 44 Solik Józef, Długa 56 Długa
    21 23 Sommer Jan, plac Lenina 15 plac św. Małgorzaty
    24 42 Somowa Erna, sekretarz PZZD, Pułaskiego 67 Kazimierza Pułaskiego
    24 16 Sowiecka Jednostka „Wojentorg”, Wrocławska 8 Wrocławska
    23 50 Sowiecka Komenda, Księcia Bolko 18 Księcia Bolka Świdnickiego
    27 26 Sowiecka Komenda, Zawisow Zawiszów
    23 71 Sowiecka Komenda, Marszałka Roli-Żymierskiego 20 Grodzka
    24 31 Sowiecka Komenda, Kościuszki 8 Tadeusza Kościuszki
    24 32 Sowiecka Komenda, Kościuszki 8 Tadeusza Kościuszki
    24 33 Sowiecka Komenda, Kościuszki 8 Tadeusza Kościuszki
    29 02 Sowiecka Komenda, Grenadierska 1 Armii Krajowej
    23 46 Sowiecka Komenda, garaże, Marszałka Stalina 11/13 aleja Niepodległości
    22 49 Sowiecka Komenda, Łączność, Muzealna 4 Muzealna
    29 17 Piekarnia, Miedziana 3 Kotlarska
    28 08 Sowiecki Generał, Mickiewicza 1 Adama Mickiewicza
    20 88 Sowiecki Major Jauszer, Wałbrzycka 15 Wałbrzyska
    21 12 Sowiecki Major Tarasow, Kościelna 14 Kościelna
    24 60 Sowiecki sklep, Długa 8 Długa
    23 88 Sowieckie Kasyno, Pionierów 30 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    20 43 Sowieckie Kasyno, Pionierów 30 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    29 79 Sowieckie Kasyno, Pionierów 22 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    23 35 Sowieckie Kasyno, Wałbrzycka Wałbrzyska
    21 61 Sowieckie Magazyny, Długa 50 Długa
    21 94 Sowieckie Wojsko, Okrężna 24 Okrężna
    22 42 Sowieckie Wojsko, Leśna 15 Leśna
    27 15 Sowieckie Wojsko, plac Grunwaldzki 12 plac Grunwaldzki
    30 87 Sowieckie Wojsko, Żeromskiego 13 Stefana Żeromskiego
    28 96 Koszary Barbary Parkowa
    28 88 Koszary Barbary Parkowa
    24 15 Speidel Edward, Naczelnik Powiatowego Oddziału PUR, Kościelna 22 Kościelna
    27 51 „Społem”, Kolejowa 16 Kolejowa
    24 47 „Społem”, Pułaskiego 18 Kazimierza Pułaskiego
    24 48 „Społem”, Pułaskiego 18 Kazimierza Pułaskiego
    24 49 „Społem”, Pułaskiego 18 Kazimierza Pułaskiego
    21 22 Spółdzielnia Harcerska „Czuwaj”, Rynek 22 Rynek
    25 21 Spółdzielnia Krawiecka „Nowe Życie”, Piotrkowska 4 Bohaterów Getta
    20 62 Spółdzielnia Mleczarska, Spacerowa 13 Spacerowa
    20 14 Spółdzielnia Państwowego Zjednoczenia Zakładów Drzewnych, Pańska 2 Pańska
    29 41 Spółdzielnia Pracowników Miejskich „Pionier”, stołówka, Rynek 17 Rynek
    21 02 Spółdzielnia Pracowników Miejskich „Pionier”, stołówka, Kolejowa 1 Kolejowa
    30 23 Spółdzielnia Przemysłu Ludowego, Rynek 24 Rynek
    21 36 Spółdzielnia Spożywczo-Handlowa, Praca, PZZD, Rynek 39 Rynek
    21 20 Spółdzielnia Spożywców, b., Jadwigi 1 Franciszkańska
    26 36 Spółdzielnia Spożywców CZPH, b., Wrocławska 12 Wrocławska
    26 37 Spółdzielnia Spożywców CZPH, b., Wrocławska 12 Wrocławska
    25 19 Spółdzielnia Spożywców CZPH, b., Piekarska 7 Piekarska
    28 18 Spółdzielnia Spożywców Dolnoślązak, sklep Nr 1, Westerplatte 21 Westerplatte
    24 24 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, sklep Nr 1, Marszałka Roli-Żymierskiego 2 Grodzka
    20 83 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, sklep Nr 2, Miedziana 26 Kotlarska
    29 94 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, sklep Nr 3, Westerplatte 8 Westerplatte
    30 59 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, sklep Nr 4, Kolejowa 21 Kolejowa
    30 60 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, sklep Nr 7, Rynek 17 Rynek
    20 96 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, sklep Nr 8, Żymierskiego 3 Grodzka
    20 84 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, sklep Nr 11, Westerplatte 16 Westerplatte
    20 85 Spółdzielnia Spożywców „Świt”, magazyn, Kolejowa 17/18 Kolejowa
    21 25 Spółdzielnia Transportowa „Siła”, Dworcowa 1 Dworcowa
    27 76 Stachowicz Jan, kiosk, plac Grunwaldzki plac Grunwaldzki
    26 53 Starostwo Powiatowe, Różana 1 Różana
    26 54 Starostwo Powiatowe, Różana 1
    (dod.) Starosta
    (dod.) Wice-starosta
    (dod.) Kancelaria ogólna
    (dod.) Opieka społeczna
    (dod.) Referat aprowizacji i handlu
    (dod.) Referat aprowizacji i handlu, kierownik Łowicki
    (dod.) Referat budżetowy
    (dod.) Referat osiedleńczy
    (dod.) Starosta
    (dod.) Referat prawno administracyjny
    (dod.) Referat przemysłowy
    (dod.) Referat samorządowy
    (dod.) Referat weterynaryjny
    (dod.) Referat wojskowy
    (dod.) Referat zdrowia
    Różana
    22 71 Starostwo Powiatowe, stołówka, plac Grunwaldzki 4 plac Grunwaldzki
    29 23 Stieber Franciszek, dentysta, Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    26 38 Stokłosa Ignacy, kierownik Spółdzielni „Dolnoślązak”, Kościelna 3 Kościelna
    26 70 Stołowski Bronisław, Kanonierska 1 Kanonierska
    20 24 Stołówka Zarządu Miejskiego, Jagiellońska 5 Jagiellońska
    22 12 Stowarzyszenie Kupców Polskich, Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    21 03 Strąbski Przemysław, Agnieszki 3 Księżnej Agnieszki
    28 22 Stronnictwo Demokratyczne, Żeromskiego 14 Stefana Żeromskiego
    25 29 Strzembosz Felicja, Madame Kultura, Jagiellońska 19 Jagiellońska
    25 82 Styla W., sklep rzeźnicki, Łukowa 4 Łukowa
    28 94 Syfert Zdzisław i Ska, Długa 16 Długa
    22 63 Syguła Ignacy, Gospodarstwo Ogrodnicze, Mieszka 22 Mieszka I
    20 50 Szczepański Władysław, Kolejowa 17 Kolejowa
    25 07 Szczęśniak F., Zakład Optyczny, Marszałka Żymierskiego 4 Grodzka
    26 32 Szkoła Ogrodnicza, Jagiellońska 20 Jagiellońska
    24 12 Szkoła Powszechna Nr 1, Różana 6 Różana
    30 65 Szkoła Powszechna Nr 2, Kościelna 2 Kościelna
    26 40 Szkoła Powszechna Nr 3, plac Wojska Polskiego plac Wojska Polskiego
    25 91 Szkoła Samochodowa Tuszyńskiego, Rynek 16 Rynek
    22 43 Szpital sióstr Elżbietanek, Westerplatte 24/26 Westerplatte
    29 65 Szpital św. Józefa, Krasowice Kraszowice
    21 84 Szymurowa Halina, Okrężna 53/55 Okrężna
    29 86 Szynalski Franciszek, piekarnia i cukiernia, Marszałka Roli-Żymierskiego 4 Grodzka
    28 38 Ślusarek Bolesław, Łukowa 3 Łukowa
    20 22 Ślusarczyk Michał, mieszkanie, zastępca naczelnika Obwodowego Urzędu Pocztowego
    28 05 Śniadowski F., Wrocławska 29 Wrocławska
    29 40 Świdnicka Spółdzielnia Ogrodnicza, Marszałka Roli-Żymierskiego 12 Grodzka
    30 07 Świdnicka Spółdzielnia Ogrodnicza, Rynek 12 Rynek
    27 98 Świdnicka Spółdzielnia Ogrodnicza, magazyn, Oświęcimska 18 Ofiar Oświęcimskich
    T
    20 30 Taranek Piotr, Rynek 31 Rynek
    21 12 Tarasow, major, Kościelna 10 Kościelna
    31 11 Teatr Miejski, Ratusz-Rynek Rynek
    20 29 Towarzystwo Ochrony Zdrowia, Kościelna 24 Kościelna
    26 47 Towarzystwo Przyjaciół Żołnierza Polskiego, major Piwko, Wrocławska 30 Wrocławska
    28 20 Twardowski Edmund, Nadrzeczna 48 Kliczkowska
    U
    26 30 Ubezpieczalnia Społeczna, Wałbrzycka 7 Wałbrzyska
    28 44 Ufnał Bolesław, Jadwigi 5 Franciszkańska
    26 23 Ufnał Mieczysław, Marksa 17 Trybunalska
    28 12 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    28 64 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    28 79 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    24 09 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    20 39 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    23 14 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    26 27 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    29 29 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    20 41 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    24 08 Urząd Bezpieczeństwa Publicznego
    22 14 Urząd Informacji i Propagandy, Pionierów 7 Romualda Traugutta
    27 36 Urząd Kontroli i Prasy, Roli-Żymierskiego 16 Grodzka
    22 92 Urząd Kontroli i Prasy, Bracka 4 Bracka
    22 30 Urząd Skarbowy, 1-go Maja 19 1 Maja
    20 38 Urząd Stany Cywilnego, plac Grunwaldzki 2 Plac Grunwaldzki
    31 85 Urząd Wodno-Melioracyjny, Żymierskiego 2 Grodzka
    27 62 Urząd Ziemski, Oświęcimska 3 Ofiar Oświęcimskich
    W
    21 72 Walentowski, dr, dyrektor szpitala sióstr Elżbietanek, Chrobrego 10 Bolesława Chrobrego
    26 28 Warszawska Wytwórnia Wędlin, Pułaskiego 30 Kazimierza Pułaskiego
    29 01 Warsztat Ślusarsko-Budowlany, Kierkowski Jan, Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    30 80 Waser Marcin, dr, adwokat, Jadwigi 5 Franciszkańska
    27 77 Wasilewski Czesław, dr, Jagiellońska 1 Jagiellońska
    29 69 Waszczyński Zygmunt, Chrobrego 2 Bolesława Chrobrego
    21 67 Wędliniarnia, Fabian Fr., Łukowa 14 Łukowa
    24 13 „Węglomat”, skład węgla i koksu, Bystrzycka 1 Bystrzycka
    23 40 Wiecheć Tadeusz, Marszałka Stalina 12 aleja Niepodległości
    20 10 Wicestarosta Rutkowski, Konopnickiej 4 Marii Konopnickiej
    28 09 Wierzba Jan, warsztat kowalski, Nadrzeczna 13 Kliczkowska
    23 89 Wieża Ciśnień, Marksa 29 Nauczycielska
    31 77 Więzienie karno-śledcze, Marksa 22 Trybunalska
    22 03 Więzienie karno-śledcze, naczelnik, Marksa 22 Trybunalska
    29 43 Więzienie karno-śledcze, majątek Krasowice Kraszowice
    31 79 Willman A., dyrektor Delag. Przem. Zjedn. Mat. Ogn., Krasowice Kraszowice
    21 32 Wilpiszewska Walentyna, Łukasińskiego 44 Waleriana Łukasińskiego
    21 82 Włodarczyk Antoni, Wrocławska 67 Wrocławska
    27 43 Wodociągi Miejskie, Bokserska 10 Bokserska
    25 95 Wojewódzki Wydział Przemysłu Drzewnego RP 16, Pracownia Stolarska Nr 10, Pułaskiego 33 Kazimierza Pułaskiego
    21 96 Wojtasiewicz Marian, Traugutta 7 Romualda Traugutta
    28 48 Wolak Władysław, restauracja, Miedziana 10 Kotlarska
    30 46 Wołowicz Piotr, Wrocławska 17 Wrocławska
    21 33 Woźniak Łucjan, kierownik Samopomocy Chłopskiej, Bracka 9 Bracka
    21 18 Wróblewski Stanisław, Długa 2 Długa
    31 30 Wrzeciono Jan, Wrocławska 84 Wrocławska
    21 47 Wytwórnia Lemoniady i Rozlewnia Piw „Floryda”, Zygmuntowska 2 Zygmuntowska
    29 92 Wytwórnia Wód Gazowych i Rozlewnia Piwa „Nina”, Daleka 3, róg Długiej Daleka róg Długiej
    30 98 Wytwórnia Wód Gazowych „Zdrój”, Westerplatte 25 Westerplatte
    V
    26 09 Varisela E., inż., Chrobrego 9 Bolesława Chrobrego
    Z
    25 06 „Zabawka”, Kisielewska Olga, Rynek 13 Rynek
    24 38 Zadora Władysław, sklep galanteryjno-bławatny, Marska 2, róg Długiej Trybunalska róg Długiej
    27 86 Zakład Artystyczny, Foto Hamerski, Rynek 32 Rynek
    27 79 Zakład Artystyczny, Foto Konaszewski, 1-go Maja 2 1 Maja
    27 57 Zakład Dentystyczny, Hoszowski Adam, Marksa 23 Trybunalska
    29 16 Zakład Elektrotechniczny „Elektrobłysk”, Mazgaj Stanisław, Pułaskiego 9 Kazimierza Pułaskiego
    31 14 Zakład Hodowli Roślin, Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    31 80 Zakład Oczyszczania Ścieków, Kowbojska 4 Komunalna
    25 07 Zakład Optyczny, Szcześniak F., Marszałka Żymierskiego 4 Grodzka
    21 50 Zakład zegarmistrzowsko-jubilerski, Piecuch Wł., Środkowa 6 Środkowa
    21 28 Zaporowski, dr, lekarz miejski, Kwiatowa 1 Kwiatowa
    26 55 Zarząd Miejski, Marszałka Roli-Żymierskiego 16/18 Grodzka
    26 56 Zarząd Miejski, Marszałka Roli-Żymierskiego 16/18 Grodzka
    26 57 Zarząd Miejski, Marszałka Roli-Żymierskiego 16/18 Grodzka
    26 58 Zarząd Miejski, Marszałka Roli-Żymierskiego 16/18 Grodzka
    26 59 Zarząd Miejski, Marszałka Roli-Żymierskiego 16/18
    (dod.) 19 Aprowizacja
    (dod.) 25 Budowlany
    (dod.) 23 Budowlany
    (dod.) 33 Centrala, aparat boczny
    (dod.) 27 Cenzura
    (dod.) 12 Finansowy
    (dod.) 17 Finansowy
    (dod.) 21 Inspektor
    (dod.) 22 Inspektor, mieszkanie
    (dod.) 24 Kultura i sztuka
    (dod.) 39 Naczelnik Pawłowski
    (dod.) 24 Opieka społeczna
    (dod.) 35 Osiedleńczy
    (dod.) 29 Rada miejska
    (dod.) 31 Prezydent
    (dod.) 26 Wiceprezydent
    (dod.) 16 Wojskowy
    (dod.) 30 Wydział ogólny
    Grodzka
    28 77 Zarząd Nieruchomości, Rynek 4 Rynek
    28 78 Zarząd Nieruchomości, Rynek 4 Rynek
    20 56 Zarząd Państwowy Młyna, Jakubowice (Grunau) Jagodnik
    26 72 Zarząd Państwowy Nieruchomości Ziemskich, Ogrodowa 12 Joachima Lelewela
    26 34 Zarząd Przemysłu Hutniczego, Westerplatte 8 Westerplatte
    22 81 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 32 Stefana Żeromskiego
    22 78 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 32 Stefana Żeromskiego
    23 82 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 30 Stefana Żeromskiego
    22 76 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 28 Stefana Żeromskiego
    23 01 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 22 Stefana Żeromskiego
    24 78 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 26 Stefana Żeromskiego
    23 81 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 30 Stefana Żeromskiego
    23 64 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 30 Stefana Żeromskiego
    30 52 Zastępca Komendanta Wojennego, Żeromskiego 32 Stefana Żeromskiego
    24 58 Zastępca Komendanta Wojennego, plac Grunwaldzki 12 plac Grunwaldzki
    29 89 Zastępca Komendanta Wojennego, Budowlana 8 Budowlana
    29 55 Zastępca Komendanta Wojennego, plac Grunwaldzki 10 plac Grunwaldzki
    22 16 Zawodowa Straż Ogniowa, Westerplatte 22 Westerplatte
    24 92 Zięba R., dr, lekarz weterynarz, Wrocławska 3 Wrocławska
    25 94 Zielecka Felicja, Rynek 36 Rynek
    22 25 Zjednoczenie Energetyczne Okręgu Dolnośląskiego, Oświęcimska 26 Ofiar Oświęcimskich
    29 05 Zjednoczenie Kamieniołomów, inż., Lęsicki Wacław, Księcia Bolko 4 Księcia Bolka Świdnickiego
    30 18 Zjednoczenie Kamieniołomów Okręgu Zachodniego, Kanonierska 3 Kanonierska
    30 25 Zjednoczenie Kamieniołomów Okręgu Zachodniego, Kanonierska 3 Kanonierska
    30 19 Zjednoczenie Kamieniołomów Okręgu Zachodniego, plac Lenina 7 plac św. Małgorzaty
    22 35 Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, Pszenów Pszenno
    25 70 Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, inż. Zadrow, Marszałka Stalina 15 aleja Niepodległości
    30 62 Zjednoczenie Przemysłu Maszyn Elektrycznych, Fabryka Nr 9, Równa 18/20 Równa
    28 67 Zjednoczenie Przemysłu Materiałów Ogniotrwałych, magazyn tech., Jagiellońska Jagiellońska
    28 61 Zjednoczenie Przemysłu Materiałów Ogniotrwałych, magazyn tech., plac Wojska Polskiego plac Wojska Polskiego
    28 60 Zjednoczenie Przemysłu Materiałów Ogniotrwałych, delegatura, Jagiellońska 1 Jagiellońska
    30 67 Zjednoczenie Przemysłu Metalowego, Dolnośląska Fabryka Szpilek i Drutu, Kołłątaja 1 Hugona Kołłątaja
    31 87 Zjednoczenie Przemysłu Metalowego, Dolnośląska Fabryka Szpilek i Drutu, Bystrzycka 7 Bystrzycka
    21 70 Związek Byłych Więźniów Politycznych, Rynek 35 Rynek
    30 21 Związek Cechów, Przechodnia 1 Przechodnia
    25 04 Związek Inwalidów Wojennych RP, Łukowa 3 Łukowa
    29 45 Związek Nauczycielstwa Polskiego, plac Grunwaldzki 5 plac Grunwaldzki
    25 17 Związek Restauratorów i Hotelarzy, Rynek 15 Rynek
    22 01 Związek Samopomocy Chłopskiej, Westerplatte 22 Westerplatte
    30 55 Związek Uczestników Walki Zbrojnej, Wrocławska 2 Wrocławska
    30 10 Związek Zawodowy Metalowców, Marszałka Żymierskiego 9 Grodzka
    26 04 Związek Zawodowy Robotników i Pracowników Przemysłu Budowlano-Ceramicznego, Daszyńskiego 14 Komunardów
    31 71 Związek Związków Zawodowych, Marszałka Żymierskiego 9 Grodzka
    Ż
    23 04 Żurawski Saturnin, Boczna 6 Boczna
    21 79 Żydowska Kongregacja Wyznaniowa, Piotrkowska 22 Bohaterów Getta
    24 28 Żydowska Partia Robotnicza „Poalej Sjon” Lewica, Piotrkowska 21 Bohaterów Getta
    28 13 Żydowski Związek Robotniczy „Bund”, Marksa 19

    Wykaz skrótów.

    Skrót Znaczenie
    MO Milicja Obywatelska
    OMTUR Organizacja Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego
    PPR Polska Partia Robotnicza
    PUR Państwowy Urząd Repatriacyjny
    RP Rzeczpospolita Polska

    Kategoria: Historia Świdnicy 1945-1989, Nowości

    Tagi: , ,

  • Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz