Pracownia fotograficzna Paula Justa
Prezentujemy unikalny zestaw zdjęć i pocztówek udostępnionych przez pana Romualda Hamerskiego. Kolekcja przedstawia lub jest związana z pracownią fotograficzną Paula Justa sprzed 1945 roku, oraz zakładem fotograficznym Piotra Hamerskiego po 1945 roku.
Kategoria: Nowości
Tagi: Armii Krajowej, dworzec, hotel, kolej, koszary, kościół, kościół pw. św. stanisława i św. wacława, młyn, plac, plac grunwaldzki, ratusz, rynek, saperów, szpital, teatr, ulica, urząd, urząd miejski, westerplatte, wieża
-
Janusz pisze:
27 czerwca 2015, o 16:29patrzę na zdjecie szpitala i nie mogę uwiezyć co z tego budynku zostało-brawo Siostry :-) lepiej zabrac i sie udławić-żenada!
-
Piotrek pisze:
3 lipca 2015, o 11:54Janusz pisze:
27 czerwca 2015, o 16:29patrzę na zdjecie szpitala i nie mogę uwiezyć co z tego budynku zostało-brawo Siostry :-) lepiej zabrac i sie udławić-żenada!
===============================
Złe spojrzenie na sprawę. To jest najtańszy sposób odzyskania działki budowlanej :)Nie bez znaczenia jest fakt, że za rozebranie zabytkowej budowli bez zezwolenia jest mozliwe ukaranie a za doprowadzenie takowej budowli do ruiny – nie :D
Jest w Świdnicy co najmniej jeszcze jeden przykład takiego podejścia do posesji z zabytkową zabudową…
-
xart pisze:
19 października 2015, o 10:35to może lepiej zlikwidować część ogródków działkowych, które są w części centralnej miasta.
Np. ul tenisowa.
Taki budynek powinien być przeznaczony na szkoły może filia Uniwersytetu.
-
Piotrek pisze:
20 października 2015, o 05:12„… Taki budynek powinien być przeznaczony na szkoły może filia Uniwersytetu. …” – nie zmieniło by to faktu, ze trzeba taki budynek wyremontować i utrzymać. Ani oświaty ani szkolnictwa wyższego nie było by na to stać.
A tak w ogóle…
Po pierwsze, należy szanować prawo własności i jeżeli coś zostało bezprawnie odebrane to oddać właścicielowi. Nie może przy tym mieć znaczenia kim/czym jest właściciel.
Po drugie, jeśli właściciela nie stać na utrzymanie obiektu zabytkowego w należytym stanie to trzeba by pomyśleć o jakimś jego wspomaganiu przez miasto (Państwo?).
Po trzecie – jak najszybciej zmienic prawo, aby za nienależytą dbałość o obiekty zabytkowe, stanowiące własność kogokolwiek (osób prawnych i fizycznych), można było dotkliwie karać.