Spis telefonów województwa wrocławskiego, rok 1955 – Świdnica Śląska ▪ opracował: Przemysław Tarłowski

Opublikowano: 14 kwietnia 2017, Odsłon: 304
  • Pisownia oryginalna. Trzecia kolumna na podstawie „Zestawienia nazw ulic polskich i parków” oraz „Historii nazw miejscowości w latach 1945-2006 + XVIII w.” autorstwa Wiesława J. Raszkiewicza.

    Spis wydany przez:
    Przedsiębiorstwo Państwowe Poczta Polska Telegraf i Telefon.
    Wydawnictwa Komunikacyjne.

    Spis nadesłał: Krzysztof Królik.

    Opracował: Przemysław Tarłowski.

    Świdnica, kwiecień 2017 r.

    spis_telefonow_wojewodztwa_wroclawskiego_rok_1955_swidnica_slaska

    N (dla abonentów)
    C (7-21 dla rozmównicy)

    Numer Nazwa, adres Nazwa obecna ulicy/miejscowości
    0 Centrala międzymiastowa (zamawianie rozmów międzymiastowych)
    24 84 Informacje
    20 02 Biuro naprawy
    26 46 Przyjmowanie telegramów telefonem
    22 22 Milicja Obywatelska
    08 Straż Pożarna
    A
    26 29 Amielis Michał, [Joachima] Lelewela 5 Joachima Lelewela
    APTEKI
    21 76 „Centrosan”, Społeczna Nr 179, [Marcelego] Nowotki 45 Długa
    30 54 Społeczna Nr 28, Rynek 35 Rynek
    23 93 Społeczna Nr 101, [Królowej] Jadwigi 2 Franciszkańska
    21 62 Architekt Miejski, [Waleriana] Łukasińskiego 2 Waleriana Łukasińskiego
    22 45 Architekt Powiatowy, Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, Różana 1 Różana
    B
    24 21 Bałdys Tadeusz, Boleścin 43 Boleścin
    BANKI
    22 11 Gminna Kasa Spółdzielcza, Różana 1 Różana
    26 21 Narodowy Bank Polski, dyrektor, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    29 39 Narodowy Bank Polski, dyrektor, mieszkanie
    24 92 Narodowy Bank Polski, wydział planowania i kredytów
    24 96 Narodowy Bank Polski, wydział operacyjno-rachunkowy
    24 97 Narodowy Bank Polski
    23 04 Narodowy Bank Polski, wydział planów i kredytów
    25 41 Narodowy Bank Polski, Komisja planowania
    25 42 Narodowy Bank Polski, Komórka kredytów rolnych i leśnych
    31 65 Powszechna Kasa Oszczędności, oddział, róg [Józefa] Lewartowskiego i [Marcelego] Nowotki Długa (róg Środkowej i Długiej)
    26 73 Rolny Oddział Rejonowy, Różana 1 Różana
    23 40 Rolny Oddział Rejonowy, dyrektor, mieszkanie
    27 69 Bar „Jutrzenka”, [Marcelego] Nowotki 2 Długa
    26 17 Barber Edward, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 22 Księcia Bolka Świdnickiego
    24 05 Bartelmus E., dyplomowany profesor muzyki, Rynek 41 Rynek
    26 14 Baszyniak Tomasz, [Waleriana] Łukasińskiego 43 Waleriana Łukasińskiego
    29 78 Baza Opasowa Wrocławskich Zakładów Tuczu Przemysłowego, [Waleriana] Łukasińskiego 7 Waleriana Łukasińskiego
    22 60 Baza Szkoleniowa przy Cukrowni „Świdnica”, Pszenno Pszenno
    30 17 Beneszek Tadeusz, dr, plac [Włodzimierza] Lenina 22 plac św. Małgorzaty
    31 95 Biblioteka Powiatowa, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    20 94 Biblioteka Miejska, Rynek 37 Rynek
    30 91 Blank Awadia, [Stefana] Żeromskiego 24 Stefana Żeromskiego
    30 83 Blut Dawid, Wodna [Zofii Jaroszewicz] 15 Wodna
    27 66 Bochenek Stanisław, gospodarstwo ogrodnictwa rolnego, Stalingradzka 58 Wrocławska
    26 33 Bok Eryk, ogrodnictwo, Stalingradzka 86 Wrocławska
    31 19 Bolawiec Karol, warsztat naprawy maszyn do pisania i liczenia, Słotwina 41 Słotwina
    20 70 Borensztein Stanisław, Kolejowa 18 Kolejowa
    21 55 Bożek Maria, Rynek 5 Rynek
    21 26 Brandwein Leon, [Zofii] Jaroszewicz 22 Wodna
    21 62 Brengner Kazimierz, mgr, inż., architekt, [Waleriana] Łukasińskiego 2 Waleriana Łukasińskiego
    20 80 Bronisławski Marcin, dr, adwokat, [Królowej] Jadwigi 5 Franciszkańska
    22 07 Browar, Witoszów Górny Witoszów Górny
    20 37 Bruszniewski Stefan, Trybunalska 24 Trybunalska
    26 20 Brzozowski Adam, Bolesława Chrobrego 10 Bolesława Chrobrego
    29 37 Budowlana Spółdzielnia, remont i konserwacja, Kolejowa 8 Kolejowa
    29 31 Budowlana Spółdzielnia, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    20 03 Budowlane Przedsiębiorstwo Powiatowe, stolarnia, Kościelna 7 Kościelna
    20 78 Budowlane Przedsiębiorstwo Powiatowe, Spółdzielcza 16 Spółdzielcza
    29 66 Budowlane Przedsiębiorstwo Powiatowe, dyrektor
    28 09 Budowlane Przedsiębiorstwo Powiatowe, warsztat kowalski, Nadrzeczna [Mariana Buczka] 13 Kliczkowska
    25 15 Budowlane Przedsiębiorstwo Powiatowe, wartownia
    21 40 Bystrzycka Fabryka Okuć Budowlanych, Bystrzyca Górna Bystrzyca Górna
    C
    30 21 Cech Rzemiosł Różnych, 1 Maja 7 1 Maja
    31 10 Celichowski Władysław, inż., Boczna 6 Boczna
    22 54 Centrala Handlowa Przemysłu Drzewnego, sklep detaliczny Nr 4, Rynek 23 Rynek
    29 54 Centrala Krajowych Surowców Włókienniczych, zbiornica Nr 2, Kościelna 3 Kościelna
    31 21 Centrala Obrotu Księgarskiego „Dom Książki”, Rynek 33 Rynek
    29 04 Centrala Obrotu Księgarskiego, księgarnia Nr 122, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    20 63 Centrala Odpadków Użytkowych, Kręta 3 Kręta
    29 92 Centrala Odpadków Użytkowych, Rynek 3 Rynek
    31 45 Centrala Produktów Naftowych, stacja benzynowa, Stalingradzka 14 Wrocławska
    24 60 Centrala Rybna, [Marcelego] Nowotki 29 Długa
    26 06 Chmielewski, Jagiellońska 26 Jagiellońska
    22 75 Chromy Jan, Jagiellońska 9 Jagiellońska
    28 48 Chruścik Eugeniusz, Warszawska 10 Warszawska
    31 05 Cloma Stanisław, Kościelna 18 Warszawska
    30 71 Cukrownia, Pastuchów Pastuchów
    25 51 Cukrownia „Świdnica”, centrala, Pszenno Pszenno
    25 52 Cukrownia „Świdnica”, centrala
    25 53 Cukrownia „Świdnica”, centrala
    27 30 Czajkowski Jan, [Waleriana] Łukasińskiego 42 Waleriana Łukasińskiego
    22 08 Czarka Michał, Komunardów 20 Komunardów
    31 15 Czarny Henryk, Stalingradzka 30 Wrocławska
    31 16 Czarny Henryk, [Marcelego] Nowotki 8 Długa
    D
    30 30 Danielska Zofia, plac Grunwaldzki 5 plac Grunwaldzki
    25 79 Datner Herman, Komunardów 20 Komunardów
    31 07 Delegatura Centrali Mięsnej, [Michała Roli-] Żymierskiego 15 Grodzka
    31 08 Delegatura Centrali Mięsnej, [Michała Roli-] Żymierskiego 15 Grodzka
    29 02 Deres Stanisław, Kwiatowa 4 Kwiatowa
    21 01 Dernicki Henryk, Kolejowa 1 Kolejowa
    27 09 Dębiec Stanisław, Pańska 24 Pańska
    23 97 Diak Ryszard, [Lwa] Tołstoja 8/10 Lwa Tołstoja
    29 77 Dobrzański Stefan, [Romualda] Traugutta 8 Romualda Traugutta
    29 63 Dobrzyński Władysław, plac Pokoju 4 Plac Pokoju
    22 35 Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, centrala, Oświęcimska 3/5 Ofiar Oświęcimskich
    22 36 Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, centrala
    22 37 Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, centrala
    22 15 Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, dyrektor
    25 70 Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, dyrektor, mieszkanie
    22 14 Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Cukrowniczego, garaże, Spacerowa 1 Spacerowa
    26 96 Dom Harcerza, Śląska 31 Śląska
    31 21 „Dom Książki”, księgarnia Nr 123, Rynek 33 Rynek
    29 04 „Dom Książki”, księgarnia Nr 122, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    25 14 Dom Kultury F.W., Jagiellońska 5 Jagiellońska
    29 51 Dom Kultury F.W.
    20 38 Dom Kultury Zakładów Wytwórczych Elektrotechniki Motoryzacyjnej, Stalingradzka 50 Wrocławska
    27 05 Dom Młodego Robotnika Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych, 1 Maja 23 1 Maja
    29 61 Dom Opieki dla Dorosłych, plac [Włodzimierza] Lenina 5 plac św. Małgorzaty
    25 27 Dom Robotnika, Bystrzycka 48 Bystrzycka
    22 09 Dom Wczasowy Świdnickich Zakładów Przemysłu Terenowego, Witoszów Górny Witoszów Górny
    21 66 Dorożka Samochodowa Nr 1, Słotwina 3 Słotwina
    26 90 Drapacz Paweł, Okrężna 68 Okrężna
    22 56 „Drogomistrzówka”, Boleścin Boleścin
    25 59 Drukarnia Świdnickich Zakładów Przemysłu Terenowego, Rynek 34 Rynek
    29 96 Dubicki Mikołaj, [Michała Roli-] Żymierskiego 5 Grodzka
    28 53 Dyczki Karol, [Romualda] Traugutta 17 Romualda Traugutta
    26 63 Dzielnicowe Biuro Opałowe, 1 Maja 11 1 Maja
    E
    Elektrownia
    - patrz: Zakład Sieci Elektrycznej
    26 27 Erdberg Józef, [Stanisława] Wyspiańskiego 7 Stanisława Wyspiańskiego
    20 67 Erlich Salomon, Warszawska 5 Warszawska
    F
    30 70 Fabianowski Czesław, [Michała Roli-] Żymierskiego 10 Grodzka
    21 68 Fabryka Octu, [Michała Roli-] Żymierskiego 6/8 Grodzka
    21 37 Fabryka Okuć Budowlanych, Bystrzyca Górna Bystrzyca Górna
    29 83 Fabryka Wagonów „Świdnica”, centrala
    29 84 Fabryka Wagonów „Świdnica”
    29 90 Fabryka Wagonów „Świdnica”, centrala
    23 27 Fabryka Wagonów „Świdnica”, sekretariat, dyrektor
    23 20 Fabryka Wagonów „Świdnica”
    29 05 Fabryka Wagonów „Świdnica”, POP PZPR
    23 26 Fabryka Wagonów „Świdnica”, FZ Zaopatrzenia
    23 18 Fabryka Wagonów „Świdnica”
    23 19 Fabryka Wagonów „Świdnica”, straż pożarna
    23 29 Fabryka Wagonów „Świdnica”, ambulatorium
    21 07 Fabryka Wagonów „Świdnica”, świetlica, Rynek 25 Rynek
    25 27 Fabryka Wagonów „Świdnica”, hotelowiec
    27 48 Fabryka Wagonów „Świdnica”
    29 90 Fabryka Wagonów „Świdnica”
    25 14 Fabryka Wagonów „Świdnica”, Dom Kultury, Jagiellońska 5 Jagiellońska
    29 51 Fabryka Wagonów „Świdnica”
    23 37 Fabryka Wagonów „Świdnica”, hala sportowa
    23 87 Fabryka Wagonów „Świdnica”, Oddział Zaopatrzenia Robotniczego
    23 20 Fabryka Wagonów „Świdnica”, Westerplatte 81 Westerplatte
    31 70 Farbiarnia Chemiczna Spółdzielni Inwalidów, Garbarska 36 Garbarska
    21 45 Farbiarnia Chemiczna Spółdzielni Inwalidów
    23 13 Farbiarnia Chemiczna Spółdzielni Inwalidów, kantor przyjęć, [Kazimierza] Pułaskiego Kazimierza Pułaskiego
    28 40 Fiedorowicz-Kukułkowa, lekarz dentysta, Jagiellońska 1 Jagiellońska
    21 36 Filia Transportowa w Świdnicy Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Wałbrzychu, Zygmuntowska 3 Zygmuntowska
    24 09 Foto „Leica”, [Marcelego] Nowotki 32 Długa
    20 89 Foto-Optyka, sklep Nr 16, Puławskiego [Kazimierza Pułaskiego] 4 Kazimierza Pułaskiego
    31 15 Foto-Sport, Stalingradzka 30 Wrocławska
    31 16 „Foto-Sport”, Czarny Henryk, [Marcelego] Nowotki 8 Długa
    20 13 From Henryk, plac [Michała] Drzymały 1 plac Michała Drzymały
    20 59 Frydman Beniamin, [Ignacego] Daszyńskiego [Komunardów] 11 Komunardów
    25 23 Fuks Józef, Jagiellońska 17 Jagiellońska
    31 71 Fundusz Wczasów Pracowniczych, Jagiellońska 5-7 Jagiellońska
    G
    21 86 Gabryś Roman, [Stanisława] Wyspiańskiego 3 Stanisława Wyspiańskiego
    24 56 „Galanteria”, Grabowski Władysław, Rynek 23 Rynek
    Gazownia
    - patrz: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
    23 21 Gąsiorowski Stefan, [Józefa] Stalina 3 aleja Niepodległości
    24 82 Glatman Eugeniusz, Wodna [Zofii Jaroszewicz] 18 Wodna
    22 11 Gminna Kasa Spółdzielcza, Różana 1 Różana
    Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”
    - patrz: Spółdzielnie
    24 33 Gminny Ośrodek Maszynowy, [gen. Władysława] Sikorskiego 27 gen. Władysława Sikorskiego
    23 15 Gminny Ośrodek Maszynowy, Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    20 15 Gnutek Franciszek, [Lwa] Tołstoja 8/10 Lwa Tołstoja
    28 55 Gocion Władysław, Bolesława Chrobrego 11 Bolesława Chrobrego
    21 65 Godlewski Mirosław, mgr, inż., Oświęcimska 11 Ofiar Oświęcimskich
    27 49 Gogacz Jan, dr medycyny, [Józefa] Stalina 3 aleja Niepodległości
    20 71 Goldsztein Jakub, plac [Włodzimierza] Lenina 23 plac św. Małgorzaty
    31 44 Goldsztein Jefiem, Puławskiego [Kazimierza Pułaskiego] 23 [Kazimierza Pułaskiego]
    27 79 Golian Nusen, [gen. Władysława] Sikorskiego 31 gen. Władysława Sikorskiego
    26 50 Gorzyński Emil, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 4 Księcia Bolka Świdnickiego
    21 32 Gospodarstwo Ogrodnicze, [Waleriana] Łukasińskiego 44 Waleriana Łukasińskiego
    28 43 Gospodarstwo Rolne, Wiśniowa Wiśniowa
    26 91 Gospodarstwo Rolniczo-Ogrodnicze, Nadrzeczna [Mariana Buczka] 22 Kliczkowska
    24 56 Grabowski Władysław, Rynek 23 Rynek
    27 68 Grabowski Władysław, mieszkanie, Rynek 16 Rynek
    23 20 Gregier Stanisław, Westerplatte 81 Westerplatte
    20 88 Grocholski Marian, Westerplatte 47 Westerplatte
    Gromadzka Rada Narodowa
    - patrz: Rada Narodowa
    31 83 Grubski Jan, dr adwokat, [Józefa] Stalina 4 aleja Niepodległości
    26 26 Gruszecki Władysław, księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 8 Księcia Bolka Świdnickiego
    26 18 Gruzla Władysław, Oświęcimska 22 Ofiar Oświęcimskich
    30 82 Gurman Józef, 1 Maja 25 1 Maja
    30 52 Gzela Jerzy, [gen. Władysława] Sikorskiego 8 gen. Władysława Sikorskiego
    H
    27 86 Hamerski Piotr, zakład fotograficzny, Rynek 32 Rynek
    22 76 Haneman Jan, Oświęcimska 11/13 Ofiar Oświęcimskich
    29 68 Heftler Izaak, Bohaterów Ghetta [Getta] 18 Bohaterów Getta
    30 28 Hotel Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, [Karola] Marksa 11 Kotlarska
    20 05 Hotel Zakładów Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, Komunardów 14 Komunardów
    31 90 Hurtowy Skład Opałowy, Stefana [Żeromskiego] 2 Stefana Żeromskiego
    I
    20 19 Ilnicki Wiesław, plac [Włodzimierza] Lenina 3 plac św. Małgorzaty
    28 51 Internat Państwowy dla Inwalidów, Stalingradzka 6 Wrocławska
    28 56 Internat Państwowego Liceum Felczerskiego, Kanonierska 3 Kanonierska
    21 42 Internat Państwowego Liceum Felczerskiego, Jadwigi 18 Franciszkańska
    21 12 Internat Państwowego Liceum Pedagogicznego, Kościelna 28 Kościelna
    23 92 Internat Technikum Handlowego Centrali Rolniczo-Spółdzielczej „Samopomoc Chłopska”, [Hanki] Sawickiej 8 Wałbrzyska
    29 53 Internat Technikum Mechaniczno-Elektrycznego, Stalingradzka 40 Wrocławska
    21 00 Internat Zasadniczej Szkoły Metalowo-Elektrycznej, [Stefana] Żeromskiego 16 Stefana Żeromskiego
    23 01 Iżycki Adam, Kraszewice [Kraszowice] Świdnica, dzielnica Kraszowice
    J
    25 71 Jakubowicz Jan, Wodna [Zofii Jaroszewicz] 23 Wodna
    30 35 Jakubowicz Leon, [Józefa] Stalina 5 aleja Niepodległości
    31 39 Jamułowa Helena, dr medycyny, [Karola] Marksa 23 Kotlarska
    30 58 Janowicz Weronika, dr dentysta, Rynek 15 Rynek
    20 92 Jaryczower Dawid, [Waleriana] Łukasińskiego 2 Waleriana Łukasińskiego
    23 05 Jarzyna Franciszek, Jagiellońska 24 Jagiellońska
    21 61 Jaworowski Piotr, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    „Jedność”, Spółdzielnia Pracy Szewsko-Galanteryjna
    - patrz: Spółdzielnie
    22 85 Jeziorowscy Leon i Krystyna, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 3 Księcia Bolka Świdnickiego
    K
    22 28 Kaczaraba Emil, Wodna [Zofii Jaroszewicz] 14 Wodna
    26 22 Kamionka Izrael, Łukowa 4 Łukowa
    31 80 Kanalizacja, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Kowbojska 4 Komunalna
    20 77 Kasprzak Władysław, Kraszowice 21 Świdnica, dzielnica Kraszowice
    26 19 Kino „Gdynia”, Zygmuntowska Zygmuntowska
    28 14 Kidoń Józef, plac Pokoju 6 plac Pokoju
    21 18 Kizler Marian, Piekarska 1 Piekarska
    25 33 Klamka Mikołaj, Rynek 13 Rynek
    22 66 Klejner Rubin, [Joachima] Lelewela 41 Joachima Lelewela
    26 04 Klub Robotniczy Zakładów Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, [Juliana] Marchlewskiego 12 Księżnej Agnieszki
    23 12 Kluczkowski Zachar, [Joachima] Lelewela 9 Joachima Lelewela
    25 76 Kłonicki Jerzy, Stalingradzka 62 Wrocławska
    21 94 Kocan Jan, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    23 58 Kolej PKP, centrala, Dworzec Świdnica Miasto
    23 59 Kolej PKP, centrala
    20 60 Kolej PKP, oddział drogowy, Pionierów 2 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    27 03 Kolejowe Zakłady Gastronomiczne, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    27 04 Kolejowe Zakłady Gastronomiczne
    27 15 Kolejowe Zakłady Gastronomiczne, bufet kolejowy, Dworzec
    23 35 Kolumna Transportu Sanitarnego, garaże, Rynek 10 Rynek
    30 29 Kołdra Henryk, Bohaterów Ghetta [Getta] 22 Bohaterów Getta
    21 07 Koło Sportowe „Stal”, Rynek 25 Rynek
    25 44 Komenda Edward, plac [Włodzimierza] Lenina 4 plac św. Małgorzaty
    30 52 Komitet Blokowy Nr 24, [gen. Władysława] Sikorskiego 3 gen. Władysława Sikorskiego
    25 64 Komitet Frontu Narodowego, powiatowy, plac Grunwaldzki plac Grunwaldzki
    23 61 Komitet Frontu Narodowego, powiatowy, [Marii] Konopnickiej 4 Marii Konopnickiej
    29 11 Komorowski Marian, Stalingradzka 14 Wrocławska
    24 16 Komorowski Wacław, [Marcelego] Nowotki 12 Długa
    27 76 Koncesjonowany Przewóz Towarów, Westerplatte 37 Westerplatte
    25 77 Konstantynowicz Stanisław, lekarz, Bolesława Chrobrego 7 Bolesława Chrobrego
    28 65 Konsum
    23 24 Korczak Tadeusz, Okrężna 25
    27 28 Korzeń Franciszek, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 18 Księcia Bolka Świdnickiego
    20 66 Kowalek Józef, zakład szklarski, [Marcelego] Nowotki 26 Długa
    22 51 Kozłowski Michał, [Michała Roli-] Żymierskiego 1 Grodzka
    23 98 Krajewska Zofia, Okrężna 9 Okrężna
    26 16 Krakowski Edward, Droga Zawiszowska 2 Kazimierza Odnowiciela
    26 35 Kraszewickie [Kraszowickie] Zakłady Przemysłu Terenowego, Fabryka Wyrobów Blacharskich, Kraszewice [Kraszowice] Świdnica, dzielnica Kraszowice
    26 32 Kraszewickie [Kraszowickie] Zakłady Przemysłu Terenowego
    26 31 Kraszewickie [Kraszowickie] Zakłady Przemysłu Terenowego, punkt usługowy Nr 1, Stalingradzka 21 Wrocławska
    21 14 Krawczyk Władysław, [Romualda] Traugutta 17 Romualda Traugutta
    28 97 Krawiecko-Kuśnierski Zakład Odzieży Miarowej Nr 44, Jagiellońska 9 Jagiellońska
    29 25 Kreczman Ernest, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    30 32 Krochmalnia „Kąty”, [Waleriana] Łukasińskiego Waleriana Łukasińskiego
    27 34 Kruk Franciszek, Bolesława Chrobrego 7 Bolesława Chrobrego
    27 34 Kruk Franciszek, Jagiellońska 1 Jagiellońska
    30 94 Kulczakowa Bronisława, Komunardów 20 Komunardów
    23 20 Kurowski Franciszek, Westerplatte 102 Westerplatte
    Kursy Kierowców Samochodowych
    - patrz: Ośrodek Szkolenia Motoryzacyjnego
    26 42 Kut Augustyn, warsztat budowlano-meblowy, [Kazimierza] Pułaskiego 69 Kazimierza Pułaskiego
    23 10 Kuźniak Józef, Westerplatte 54 Westerplatte
    24 19 Kwiatkowski Czesław, Kanonierska 6 Kanonierska
    30 13 Kwiatkowski Kazimierz, właściciel firmy „Radio-Świat”, Nadbrzeżna 1 Nadbrzeżna
    L
    31 43 Lampel Izydor, [Józefa] Lewartowskiego Środkowa
    20 11 Langus Georg, [Romualda] Traugutta Romualda Traugutta
    29 17 Lazar Emanuel, Leśna 24 Leśna
    30 92 Laskowski Henryk, [gen. Władysława] Sikorskiego 64 gen. Władysława Sikorskiego
    LEKARZE
    30 17 Beneszek Tadeusz, dr, plac [Włodzimierza] Lenina 22 plac św. Małgorzaty
    27 49 Gogacz Jan, dr medycyny, [Józefa] Stalina 3 aleja Niepodległości
    27 57 Hoszowski Adam, dentysta, Trybunalska 23 Trybunalska
    13 39 Jamułowa Helena, dr medycyny, [Karola] Marksa 23 Kotlarska
    30 88 Janowicz Weronika, dentysta, Rynek 15 Rynek
    25 77 Konstantynowicz Stanisław, lekarz, Bolesława Chrobrego 7 Bolesława Chrobrego
    30 81 Piechowiak Franciszek, dentysta, [Stefana] Żeromskiego] 11 Stefana Żeromskiego
    25 96 Satier Henryk, dentysta, [Kazimierza] Pułaskiego 25 Kazimierza Pułaskiego
    29 23 Stieber Franciszek, dentysta, [Kazimierza] Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    26 11 Sukiennik Irena, dr, Nadbrzeżna 1 Nadbrzeżna
    31 01 Tomczyk Edward, lekarz, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    21 72 Wasilewski Czesław, dr, Bolesława Chrobrego 3 Bolesława Chrobrego
    30 74 Wiktor Mieczysław dr medycyny, Rynek 28 Rynek
    24 73 Wysocki Jan, dr, Jagiellońska 15 Jagiellońska
    21 28 Zaporowski Edward, dr, Kwiatowa 1 Kwiatowa
    27 67 Leśniara Franciszek, Jagiellońska 16 Jagiellońska
    28 26 Lewandowski Kazimierz, Westerplatte 16 Westerplatte
    27 31 Lichomski Zygmunt, [gen. Władysława] Sikorskiego 3 gen. Władysława Sikorskiego
    20 55 Liga Przyjaciół Żołnierza, zarząd miejski, [Stefana] Żeromskiego 14 Stefana Żeromskiego
    21 70 Liga Przyjaciół Żołnierza, zarząd powiatowy, [Stefana] Żeromskiego 14 Stefana Żeromskiego
    21 83 Lipa Roman, elektryk, Jodłowa 5 Jodłowa
    26 13 Lipiński Henryk, gospodarstwo ogrodnicze, Nadbrzeżna 11 Nadbrzeżna
    25 81 Lipiński Juliusz, Kraszewice [Kraszowice] 23 Świdnica, dzielnica Kraszowice
    27 77 Lipski Adam, [Juliusza] Słowackiego 2 Juliusza Słowackiego
    30 96 Liwszyc Henryk, Nadbrzeżna 3 Nadbrzeżna
    Ł
    26 85 Łaba Jan, Słotwina Słotwina
    30 53 Łaźnia Miejska, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, plac Ludowy 5 plac Ludowy
    29 35 Łowicki Stanisław, plac Grunwaldzki 4 plac Grunwaldzki
    M
    25 54 Makarski Franciszek, Rynek 5 Rynek
    27 17 Malinowski Kazimierz, [Józefa] Lewartowskiego 6 Środkowa
    23 06 Marcinkowski Edmund, [Kazimierza] Pułaskiego 12 Kazimierza Pułaskiego
    28 36 Maślanka Józef, Niegoszów Niegoszów
    28 12 Matuszkiewicz Władysław, Kolejowa 4 Kolejowa
    28 54 Mendakiewicz Bronisław, Jagiellońska 28 Jagiellońska
    22 74 Mendelson Lelb, Oświęcimska 19 Ofiar Oświęcimskich
    22 92 Michaliszyn Stanisław, Bracka 4 Bracka
    28 69 Michalski Aleksander, Rynek 10 Rynek
    20 80 Miejski Handel Detaliczny, biuro, dyrekcja, [Marcelego] Nowotki 33 Długa
    20 61 Miejski Handel Detaliczny
    21 71 Miejski Handel Detaliczny, dział handlowy
    24 04 Miejski Handel Detaliczny, dział personalny
    22 27 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 5, spożywczy, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 33 Księcia Bolka Świdnickiego
    29 40 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 6, spożywczy, Westerplatte 14 Westerplatte
    25 83 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 9, odzieżowy, Rynek 1 Rynek
    25 06 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 16, Jagiellońska Jagiellońska
    29 12 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 18, elektrotechniczny, [Kazimierza] Pułaskiego 3 Kazimierza Pułaskiego
    21 22 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 19, odzieżowy, Rynek 22 Rynek
    31 18 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 22, drogeryjny, [Michała Roli-] Żymierskiego Grodzka
    22 58 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 23, Rynek 36 Rynek
    25 74 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 26, Rynek 31 Rynek
    29 36 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 29, papierniczy, [Marcelego] Nowotki 12 Długa
    24 60 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 31, rybny, [Marcelego] Nowotki 29 Długa
    27 20 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 49, księgarnia, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    31 82 Miejski Handel Detaliczny, sklep Nr 54, [Michała Roli-] Żymierskiego 5 Grodzka
    25 37 Miejski Handel Detaliczny, dzielnicowe biuro opałowe, plac Grunwaldzki 5 plac Grunwaldzki
    28 77 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    28 78 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, sekcja techniczna
    29 27 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, magazyn, [Józefa] Stalina 22 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    21 96 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, dyrektor, [Józefa] Stalina 5 aleja Niepodległości
    28 38 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu I, II, XVI, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    26 09 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu IV i V, [Hanki] Sawickiej 7 Wałbrzyska
    26 45 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu VI i III, [Stefana] Żeromskiego 11/13 Stefana Żeromskiego
    28 66 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu VII, [Karola] Marksa 28 Kotlarska
    26 05 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu VIII, Jagiellońska 14 Jegiellońska
    25 29 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu IX, Komunardów 19 Komunardów
    26 49 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu XIX i XXI, Westerplatte 25 Westerplatte
    22 61 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu XII i XV, Bohaterów Ghetta [Getta] 23 Bohaterów Getta
    24 31 Miejski Zarząd budynków Mieszkalnych, Administracja Rejonu XI i XIII, Bolesława Chrobrego 8 Bolesława Chrobrego
    27 42 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Dyrekcja i Rozdzielnia Gazu, Stalingradzka 10 Wrocławska
    30 28 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, hotel, [Karola] Marksa 11 Kotlarska
    31 80 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, kanalizacja, Kowbojska 4 Komunalna
    30 53 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, łaźnia, plac Ludowy 5 plac Ludowy
    31 57 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, kierownik techniczny, Nadbrzeżna 7 Nadbrzeżna
    23 89 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, wieża ciśnień
    27 43 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, wodociągi
    27 71 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, zakład inkasa i finansów, Stalingradzka 10 Wrocławska
    25 32 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, pływalnia, Śląska 37 Śląska
    20 12 Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane, dział finansowy, [Zofii] Jaroszewicz 13 Wodna
    26 76 Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane, dyrektor
    31 30 Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane, personalny
    31 97 Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane, planowanie
    31 51 Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane, zaopatrzenie
    27 38 Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane, biuro rejonowe Nr 1, [Karola] Marksa 4 Kotlarska
    26 75 Miejskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane, biuro rejonowe Nr 2, [Kazimierza] Pułaskiego 10 Kazimierza Pułaskiego
    27 56 Mielniczyn Jan, Oświęcimska 12 Ofiar Oświęcimskich
    Mięso
    - patrz: Zakłady Mięsne
    26 60 Milicja Obywatelska, komisariat
    22 22 Milicja Obywatelska, dyżurny, Zamkowa 2 Zamkowa
    22 20 Milicja Obywatelska, komenda powiatowa
    25 34 Milicja Obywatelska, Pszenno Pszenno
    21 30 Milicja Obywatelska, Słotwina Słotwina
    30 12 Mitelpunkt Henryk, Oświęcimska 4 Ofiar Oświęcimskich
    22 90 Młyn Burkatów Burkatów
    28 41 Młyn Krzyżowa Krzyżowa
    Młyny
    - patrz: Wrocławskie Okręgowe Zakłady Młynarskie
    - patrz: Rejonowe Zakłady Młynów Gospodarczych
    21 80 Myszka Henryk, mgr, adwokat, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 4 Księcia Bolka Świdnickiego
    N
    27 62 Neger Mojżesz, [Stefana] Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    24 75 Nejman Izydor, [Marcelego] Nowotki 25 Długa
    „Nowe Życie”
    - patrz: Spółdzielnie Pracy
    20 27 Nunbergier Leon, Stalingradzka 62 Wrocławska
    O
    21 58 Obwodowy Ośrodek Zdrowia, plac [Włodzimierza] Lenina 2 plac św. Małgorzaty
    28 54 Obwodowy Urząd Miar, [Marcelego] Nowotki 72 Długa
    26 30 „Ochrona Mienia”, [Kazimierza] Pułaskiego 34 Kazimierza Pułaskiego
    23 87 Oddział Zaopatrzenia Robotniczego, Kraszewice [Kraszowice] Świdnica, dzielnica Kraszowice
    25 11 Oddział Zaopatrzenia Robotniczego przy Fabryce Wagonów
    28 71 Oddział Zaopatrzenia Robotniczego przy Zakładach Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, [Waleriana] Łukasińskiego 21, Łukowa 1 Waleriana Łukasińkiego, Łukowa
    23 22 Oddział Zaopatrzenia Robotniczego przy Zakładach Wytwórczych Elektrotechniki Motoryzacyjnej, Równa 14 Równa
    23 69 Oddział Zaopatrzenia Robotniczego
    21 96 Ogiński Eugeniusz, [Józefa] Stalina 5 aleja Niepodległości
    26 16 Ogrodnictwo, Droga Zawiszowska 2 Kazimierza Odnowiciela
    22 38 Ogrodnictwo Miejskie, Pionierów 31 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    22 63 Ogrodnicze Gospodarstwo, Mieszka [Mieszka I] 22 Mieszka I
    25 80 Olczyk Henryk, [Mariana] Buczka 19 Kliczkowska
    28 08 Orłowski Władysław, Śląska 1 Śląska
    22 79 Osipiak Roman, Oświęcimska 4 Ofiar Oświęcimskich
    29 93 Ososiński Edward, plac [Włodzimierza] Lenina 4 plac św. Małgorzaty
    27 37 Ostrowski Teodor, Bolesława Chrobrego 2 Bolesława Chrobrego
    21 39 Ośrodek Szkolenia Motoryzacyjnego, [Marcelego] Nowotki 24 Długa
    28 36 Ośrodek Szkolenia Motoryzacyjnego, mieszkanie, Westerplatte 16 Westerplatte
    31 13 Ośrodek Szkolenia Partyjnego, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    26 61 Ośrodek Zdrowia przy Fabryce Maszyn, [Mariana] Buczka 30 Kliczkowska
    24 43 Owczarczyk Stanisław, Komunardów 18 Komunardów
    P
    27 90 Państwowa Centrala Drzewna „Pecede”, Rynek 31 Rynek
    21 47 Państwowa Hurtownia Piwa, Stalingradzka 8 Wrocławska
    31 29 Państwowa Hurtownia Piwa
    28 07 Państwowa Inspekcja Handlowa, inspektor powiatowy, [Marii] Konopnickiej 4 Marii Konopnickiej
    30 76 Państwowa Komunikacja Samochodowa, stacja terenowa, Kolejowa 1 Kolejowa
    30 77 Państwowa Komunikacja Samochodowa
    30 78 Państwowa Komunikacja Samochodowa, kasa biletowa
    31 50 Państwowa Lecznica Weterynaryjna, [gen. Władysława] Sikorskiego 63 gen. Władysława Sikorskiego
    28 11 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    20 55 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Nadrzeczna [Mariana Buczka] 28 Kliczkowska
    28 37 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Gruszów-Wilków Gruszów-Wilków
    29 82 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Krzyżowa Krzyżowa
    21 35 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Makowice Makowice
    22 97 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Pogorzały [Pogorzała] Pogorzała
    26 81 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Pszenno Pszenno
    21 63 Państwowe Gospodarstwa Rolne, zespół Pszenno – warsztaty mechaniczne, Bokserska 2 Bokserska
    27 39 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Sulisławice Sulisławice
    22 93 Państwowe Gospodarstwa Rolne, zespół Świdnica, ogrodnictwo, Oświęcimska 33 Ofiar Oświęcimskich
    20 56 Państwowe Gospodarstwa Rolne, zespół Świdnica, [Mariana] Buczka 28 Kliczkowska
    20 58 Państwowe Gospodarstwa Rolne, [Waleriana] Łukasińskiego 46 Waleriana Łukasińskiego
    31 68 Państwowe Gospodarstwa Rolne, zespół Wilków Nr 45 Wilków
    28 43 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Wiśniowa Wiśniowa
    26 65 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Witoszów Dolny 2 Witoszów Dolny
    30 24 Państwowe Gospodarstwa Rolne, Witoszów Górny Witoszów Górny
    21 32 Państwowe Gospodarstwa Rolne, gospodarstwo ogrodnicze, [Waleriana] Łukasińskiego 34 Waleriana Łukasińskiego
    26 80 Państwowe Gospodarstwa Rolne
    26 89 Państwowe Gospodarstwa Rolne
    24 71 Państwowe Gospodarstwa Rolne, stacja selekcji roślin, Komorów Komorów
    22 75 Państwowe Przedsiębiorstwo Krawiecko-Kuśnierskie, zakład odzieży miarowej Nr 44, Rynek 24 Rynek
    28 97 Państwowe Przedsiębiorstwo Krawiecko-Kuśnierskie, kierownik, mieszkanie, Jagiellońska 9 Jagiellońska
    22 49 Państwowe Schronisko dla Nieletnich, Sprzymierzeńców 1 Sprzymierzeńców
    22 50 Państwowe Schronisko dla Nieletnich, kierownik, mieszkanie, Rynek 22 Rynek
    22 07 Państwowy Browar Witoszów, [Witoszów] Górny Witoszów Górny
    24 34 Państwowy Browar Witoszów, [gen. Władysława] Sikorskiego 37 gen. Władysława Sikorskiego
    30 07 Państwowy Browar Witoszów,kierownik, [gen. Władysława] Sikorskiego 23 gen. Władysława Sikorskiego
    21 10 Państwowy Ośrodek Maszynowy Nr 18, [gen. Władysława] Sikorskiego 7 gen. Władysława Sikorskiego
    21 54 Państwowy Zakład Ubezpieczeń, Inspektor powiatowy, [Józefa] Stalina 2 aleja Niepodległości
    27 29 Parafia rzymsko-katolicka, plac Kościelny 1 plac św. Jana Pawła II
    27 53 Pasek Józef, [Zofii] Jaroszewicz 22 Wodna
    27 95 Paszkiewicz Halina, [Mikołaja] Kopernika 44 Mikołaja Kopernika
    26 03 Peterek Erwin, Pańska 17 Pańska
    30 81 Piechowiak Franciszek, dentysta, [Stefana] Żeromskiego 11 Stefana Żeromskiego
    24 17 Piechowiak Henryk, [Joachima] Lelewela 6 Joachima Lelewela
    30 74 Pindra Henryk, [gen. Władysława] Sikorskiego 19 gen. Władysława Sikorskiego
    23 73 „Pionier”, właściciel R. Stankowski, Łukowa 2 Łukowa
    26 91 Plebanek Stanisław, gospodarstwo rolniczo-ogrodnicze, Nadrzecza 22 Kliczkowska
    25 32 Pływalnia Miejska, Śląska 32 Śląska
    POCZTA, TELEGRAF, TELEFON
    POWIATOWY ZARZĄD ŁĄCZNOŚCI
    plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    30 38 Rozmównica publiczna
    30 39 Rozmównica publiczna
    0 Centrala międzymiastowa (zamawianie rozmów międzymiastowych)
    20 02 Biuro naprawy
    24 84 Informacja
    26 46 Przyjmowanie telegramów telefonem
    31 31 Kontrola centrali międzymiastowej – reklamacje
    26 88 Naczelnik, biuro
    30 20 Zastępca naczelnika, biuro, sekretariat
    24 86 Sekretariat
    23 96 Zastępca naczelnika do spraw telekomunikacyjnych
    30 47 Radiowęzeł
    23 95 Referat teletechniczny, radiotechniczny
    24 44 Pogotowie Ratunkowe, [Stefana] Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    27 91 Pogotowie Ratunkowe
    27 48 Polak Maks, Jagiellońska 28/7 Jagiellońska
    24 98 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, komitet miejski, sekretariat, [Józefa] Stalina 11/13 aleja Niepodległości
    23 08 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, wydział organizacyjny
    31 48 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, wydział propagandy
    27 78 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, wydział sprawozdawczy
    20 90 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, komitet powiatowy, wydział ogólny, sekretariat
    23 77 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, komitet powiatowy, wydział organizacyjny
    25 61 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, komitet powiatowy, wydział propagandy
    28 70 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, komitet powiatowy, [wydział] rolny
    28 80 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, komitet powiatowy, wydział kartoteki powiatowe
    31 13 Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, komitet powiatowy, ośrodek szkolenia partyjnego, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    23 88 Polski Czerwony Krzyż, Rynek 10 Rynek
    21 39 Polski Związek Motorowy, kursy kierowców samochodowych, Rynek 16 Rynek
    Polskie Koleje Państwowe
    - patrz: Kolej
    21 90 Polskie Zakłady Zbożowe, oddział powiatowy, referat ogólny, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    21 91 Polskie Zakłady Zbożowe, referat handlowy
    31 00 Polskie Zakłady Zbożowe, magazyn zbożowy, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 18 Księcia Bolka Świdnickiego
    21 46 Polskie Zakłady Zbożowe, magazyn zbożowy, [Marcelego] Nowotki 52 Długa
    21 48 Polskie Zakłady Zbożowe, magazyn zbożowy, 1 Maja 7 1 Maja
    27 21 Polskie Zakłady Zbożowe, Grodziszcze Grodziszcze
    28 29 Polut Krystyna, [Michała Roli-] Żymierskiego 1 Grodzka
    22 41 Postój Taksówek, plac Dworcowy [ulica Dworcowa] Dworcowa
    21 41 Potaszer Juliusz, Bolesława Chrobrego 1 Bolesława Chrobrego
    30 11 Potoczny Zygmunt, Nadbrzeżna 3 Nadbrzeżna
    27 23 Powiatowa Komenda „Służba Polsce”, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    27 82 Powiatowa Komenda Straży Pożarnych, Westerplatte 22 Westerplatte
    22 94 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    31 71 Powiatowe Biuro Wczasów Pracowniczych FWP, Jagiellońska 5 Jagiellońska
    25 64 Powiatowy Komitet Frontu Narodowego, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    22 31 Powiatowy Komitet Kultury Fizycznej, 1 Maja 21 1 Maja
    22 52 Powiatowy Pełnomocnik Ministerstwa Skupu, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    24 39 Powiatowy Zarząd Związku „Samoomocy Chłopskiej”, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    21 29 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, centrala – sekretariat, Westerplatte 65 Westerplatte
    24 46 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, prezes
    29 93 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, prezes, mieszkanie
    24 45 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, zastępca prezesa
    24 50 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, dział administracji
    21 31 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, dział skupu
    24 52 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, dział kadr
    24 89 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, dział księgowości
    24 47 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, dział zaopatrzenia
    30 40 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, świetlica, Pionierów 1 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    27 66 Pralnia Miejska Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Bielawa, filia Świdnica, Łukowa 2 Łukowa
    21 93 Prokuratura Powiatowa, sekretarz, [Królowej] Jadwigi 7 Franciszkańska
    21 73 Prokuratura Powiatowa, prokurator, biuro
    31 46 „Przebudowa”, Spółdzielnia Pracy Remontowo-Konserwacyjna, Łukowa 3 Łukowa
    21 02 Przedsiębiorstwo Przewozowe „Transport”, Kolejowa 1 Kolejowa
    28 10 Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe, Hotel Robotniczy, Trybunalska 27 Trybunalska
    22 70 Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe, baza materiałów transportowych, [Mariana] Buczka 46 Kliczkowska
    22 82 Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe, zarząd budowlany Nr 3, Trybunalska 27 Trybunalska
    29 32 Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe, Westerplatte 49 Westerplatte
    27 55 Przedsiębiorstwo Skupu Owoców i Warzyw, dział handlowy, Bystrzycka 56 Bystrzycka
    21 43 Przedsiębiorstwo Skupu Owoców i Warzyw, dział administracyjno-gospodarczy
    27 98 Przedsiębiorstwo Skupu Owoców i Warzyw, sekretariat
    26 29 Przedsiębiorstwo Skupu Owoców i Warzyw, dyrektor, mieszkanie, [Joachima] Lelewela 8 Joachima Lelewela 8
    PRZEDSZKOLA
    23 47 Fabryki Urządzeń Przemysłowych, Stalingradzka 27 Wrocławska
    23 91 Westerplatte 92 Westerplatte
    27 78 Nr 3, [Romualda] Traugutta 7 Romualda Traugutta
    28 59 TPD Nr 2, plac [Michała] Drzymały 9 plac Michała Drzymały
    23 56 Żłobek przy Zakładach Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, [Juliana] Marchlewskiego 10 Księżnej Agnieszki
    29 76 Żłobek przy Zakładach Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, [gen. Władysława] Sikorskiego 1 gen. Władysława Sikorskiego
    20 01 Żłobek TPD, plac [Włodzimierza] Lenina 15 plac św. Małgorzaty
    31 92 Żłobek TPD, [Marii] Konopnickiej 1 Marii Konopnickiej
    25 09 Żłobek przy Świdnickich Fabrykach Mebli, Bystrzycka 23 Bystrzycka
    27 11 „Przeładunek”, Spółdzielnia Pracy, punkt Nr 11, Wałbrzyska [Hanki Sawickiej] 3 Wałbrzyska
    21 58 Przychodnia Obwodowa, plac [Włodzimierza] Lenina 2 plac św. Małgorzaty
    R
    RADA NARODOWA
    24 88 Gromadzka, Grodziszcze Grodziszcze
    25 10 Gromadzka, Pszenno Pszenno
    20 40 Gromadzka, Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    28 46 Gromadzka, Pszenno, gromada, wieś Niegoszów Niegoszów
    24 54 Prezydium miejskiej, przewodniczący, [Marii] Konopnickiej 4 Marii Konopnickiej
    26 55 Prezydium miejskiej, wydział społeczno-administracyjny
    26 56 Prezydium miejskiej, wydział oświaty
    29 07 Prezydium miejskiej, wydział oświaty, Stalingradzka 44 Wrocławska
    27 78 Prezydium miejskiej, wydział oświaty, przedszkole Nr 3, [Romualda] Traugutta 7 Romualda Traugutta
    26 57 Prezydium miejskiej, referat organizacyjny
    26 58 Prezydium miejskiej, wydział gospodarki komunalnej
    21 94 Prezydium miejskiej, wydział gospodarki komunalnej, kierownik, mieszkanie, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    26 59 Prezydium miejskiej, wydział wojskowy
    26 92 Prezydium miejskiej, wydział zdrowia
    26 93 Prezydium miejskiej, wydział zdrowia
    21 58 Prezydium miejskiej, wydział zdrowia, przychodnia obwodowa, plac [Włodzimierza] Lenina 2 plac św. Małgorzaty
    22 29 Prezydium miejskiej, wydział finansowy, 1 Maja 21 1 Maja
    24 53 Prezydium miejskiej, wydział finansowy, kierownik wydziału
    24 55 Prezydium miejskiej, wydział finansowy, inspekcja podatków państwowych
    28 45 Prezydium miejskiej, miejski zarząd architektoniczno-budowlany, architekt miejski, [Marii] Konopnickiej 4 Marii Konopnickiej
    21 62 Prezydium miejskiej, architekt miejski, [Waleriana] Łukasińskiego 2 Waleriana Łukasińskiego
    27 84 Prezydium miejskiej, referat kwaterunkowy
    20 94 Prezydium miejskiej, biblioteka miejska, Rynek 37 Rynek
    28 77 Prezydium miejskiej, zarząd nieruchoości, referat ogólny, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    28 78 Prezydium miejskiej, zarząd budynków mieszkalnych, sekcja techniczna
    29 27 Prezydium miejskiej, zarząd budynków mieszkalnych, sekcja techniczna, [Józefa] Stalina 22 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    23 61 Prezydium miejskiej, Komitet Frontu Narodowego, [Marii] Konopnickiej 4 Marii Konopnickiej
    22 16 Prezydium miejskiej, miejska straż pożarna, Westerplatte 22 Westerplatte
    28 88 Prezydium miejskiej, miejska straż pożarna
    22 38 Prezydium miejskiej, ogrodnictwo miejskie, Pionierów 31 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    26 53 Prezydium powiatowe, centrala, Różana 1 Różana
    26 54 Prezydium powiatowe
    30 66 Prezydium powiatowe, przewodniczący
    21 57 Prezydium powiatowe, zastępca przewodniczącego
    29 58 Prezydium powiatowe
    22 30 Prezydium powiatowe, wydział finansowy, centrala, 1 Maja 19 1 Maja
    29 58 Prezydium powiatowe, wydział finansowy
    29 75 Prezydium powiatowe, referat weterynarii, Stalingradzka 3 Wrocławska
    23 81 Prezydium powiatowe, referat zatrudnienia, [Joachima] Lelewela 18 Joachima Lelewela
    27 22 Prezydium powiatowe, wydział komunikacyjny, [Joachima] Lelewela 18 Joachima Lelewela
    29 07 Prezydium powiatowe, wydział oświaty, Stalingradzka 44 Wrocławska
    22 45 Prezydium powiatowe, wydział budownictwa, Różana 1 Różana
    21 13 Prezydium powiatowe, wydzial zdrowia, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    29 65 Prezydium powiatowe, wydział zdrowia, Kraszewice [Kraszowice] Świdnica, dzielnica Kraszowice
    23 35 Prezydium powiatowe, wydział zdrowia, kolumna transportu sanitarnego – garaże, Rynek 10 Rynek
    27 82 Prezydium powiatowe, straż pożarna, kierownik personalny, Westerplatte 22 Westerplatte
    24 17 Prezydium powiatowe, sekretarz, mieszkanie, [Joachima] Lelewela 6 Joachima Lelewela
    25 64 Prezydium powiatowe, Komitet Frontu Narodowego, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    22 31 Prezydium powiatowe, Komitet Kultury Fizycznej, 1 Maja 21 1 Maja
    21 09 Prezydium powiatowe, zarząd rolny, Łukowa 11 Łukowa
    31 40 „Radio-Świat”, Kwiatkowski Kazimierz, Zakład Elektryczno-Radiotechniczny, [Kazimierza] Pułaskiego 16 Kazimierza Pułaskiego
    30 47 Radiowęzeł
    27 81 Rejon Eksploatacji Dróg Publicznych, [Joachima] Lelewela 18 Joachima Lelewela
    27 65 Rejon Eksploatacji Dróg Publicznych, kierownik, Trybunalska 31 Trybunalska
    22 56 Rejon Eksploatacji Dróg Publicznych, Drogomistrzówka, Boleścin Boleścin
    23 30 Rejon Lasów Państwowych, [gen. Władysława] Sikorskiego 11 gen. Władysława Sikorskiego
    23 33 Rejon Lasów Państwowych, dział finansowo-księgowy
    23 28 Rejon Lasów Państwowych, dyrektor, mieszkanie, [gen. Władysława] Sikorskiego 21 gen. Władysława Sikorskiego
    28 41 Rejonowe Zakłady Młynów Gospodarczych, młyn Nr 11, Krzyżowa Krzyżowa
    22 90 Rejonowe Zakłady Młynów Gospodarczych, młyn, Burkatów Burkatów
    25 01 Restauracja „Bystrzycka”, plac [Michała] Drzymały 6 plac Michała Drzymały
    20 25 Restauracja „Przodownik”, Komunardów 14 Komunardów
    20 95 Restauracja „Współczesna”, [Michała Roli-] Żymierskiego 1 Grodzka
    27 24 Restauracja „Wrocławska”, Stalingradzka 14 Wrocławska
    29 03 Rodak Maksymilian, Kanonierska 11 Kanonierska
    28 27 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, Grodziszcze Grodziszcze
    29 47 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, Pszenno Pszenno
    24 25 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, Wieruszów Wieruszów
    24 77 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, im. Adama Mickiewicza, Panków Panków
    24 67 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, im. [Bartosza] Głowackiego, Boleścin Boleścin
    21 44 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Dobrobyt”, Witoszów Górny Witoszów Górny
    25 86 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Dobrobyt”, Makowice Makowice
    24 68 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Nowe Życie”, Krzczonów Krzczonów
    25 84 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Ogniwo”, Gogołów Gogołów
    27 35 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Plon”, Słotwina Słotwina
    20 40 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Podhalanin”, Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    31 93 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Przyjaźń”, Kraszewice [Kraszowice] Świdnica, dzielnica Kraszowice
    22 78 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Wolność” Burkatów Burkatów
    21 51 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Zgoda”, Pogorzała 20 Pogorzała
    28 33 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Zielony Sztandar”, Smiłowice [Śmiłowice] 2 Śmiałowice
    21 38 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Zgoda”, Wilków koło Pszenna Wilków
    25 67 Rolniczy Zespół Spółdzielczy, „Zwycięstwo”, Opoczka Opoczka
    28 39 Rolski Witold, [Józefa] Stalina 20 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    23 85 Rossak Ryszard, Sienna 12 Sienna
    25 92 Roter Henryk, Okrężna 19 Okrężna
    29 38 „Ruch” Państwowe Przedsiębiorstwo Kolportażu, delegatura, Rynek 18 Rynek
    31 54 Rychter Henryk, Spółdzielcza 31 Spółdzielcza
    24 90 Rzeszutko Franciszek, wulkanizacja, Westerplatte 19 Westerplatte
    24 91 Rzeszutko Franciszek, mieszkanie, [Kazimierza] Pułaskiego 34 Kazimierza Pułaskiego
    26 87 Rzeźnia, Rzeźnicza 2 Rzeźnicza
    31 87 Rzeźnia
    S
    22 55 Salmonowicz Jan, mgr, Bolesława Chrobrego 10 Bolesława Chrobrego
    30 72 Safier Henryk, dentysta, [Kazimierza] Pułaskiego 25 Kazimierza Pułaskiego
    20 98 Sąd Powiatowy, [Królowej] Jadwigi 7 Franciszkańska
    27 40 Sąd Powiatowy, prezes, biuro
    Prokuratura Sądu
    - patrz: Prokuratura Powiatowa
    22 49 Schronisko dla Nieletnich, Sprzymierzeńców 1 Sprzymierzeńców
    28 25 Sekcja Motorowa Koła Sportowego „Stal”, [Michała Roli-] Żymierskiego 7 Grodzka
    28 26 Sekcja Motorowa Koła Sportowego „Stal”, kierownik, mieszkanie, Westerplatte 16 Westerplatte
    26 71 Siwek Ludwika, [Joachima] Lelewela 4 Joachima Lelewela
    31 90 Skład Opałowy, [Stefana] Żeromskiego 2 Stefana Żeromskiego
    31 52 Skowerenda Józef, [Lwa] Tołstoja 7 Lwa Tołstoja
    22 73 Słobódzki Kozar Mieczysław, Jagiellońska 2 Jagiellońska
    30 47 Słomski Stefan, [Romualda] Traugutta 6 Romualda Traugutta
    22 23 „Służba Polsce”, komitet powiatowy, Komunardów 14 Komunardów
    20 31 Smyczyński Władysław, warsztat blacharsko-instalacyjny, [Karola] Marksa 22 Kotlarska
    20 47 Soroka Zdzisław, Kanonierska Kanonierska
    24 15 Speidel Edward, Kraszewice [Kraszowice] 53 Świdnica, dzielnica Kraszowice
    SPÓŁDZIELNIE
    29 31 Budowlana, remont i konserwacja, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    29 37 Budowlana, remont i konserwacja, Kolejowa 8 Kolejowa
    21 52 Gminna „Samopomoc Chłopska”, Witoszów z siedzibą w Świdnicy, Kolejowa 10 Kolejowa
    21 53 Gminna „Samopomoc Chłopska”
    21 60 Gminna „Samopomoc Chłopska”
    21 64 Gminna „Samopomoc Chłopska”
    21 31 Gminna „Samopomoc Chłopska”, wiceprezes zarządu, Westerplatte 68 Westerplatte
    22 01 Gminna „Samopomoc Chłopska”, rolniczy dom towarowy, Rynek 40 Rynek
    20 35 Gminna „Samopomoc Chłopska”, sklep meblowy
    28 23 Gminna „Samopomoc Chłopska”, gospoda, Słotwina Słotwina
    22 87 Gminna „Samopomoc Chłopska”, piekarnia, Witoszów Witoszów
    30 10 Gminna „Samopomoc Chłopska”, sklep Nr 7, Opoczka Opoczka
    30 40 Gminna „Samopomoc Chłopska”, świetlica, Pionierów 1 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    23 79 Gminna „Samopomoc Chłopska” w Lutomi, Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    29 42 Gminna „Samopomoc Chłopska”, Pszenno Pszenno
    20 39 Gminna „Samopomoc Chłopska”, Wiejski Dom Towarowy, Rynek 37 Rynek
    21 87 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, zakład mechaniczny, naprawa maszyn, [Józefa] Lewartowskiego 3 Środkowa
    29 60 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, zarząd, [Karola] Marksa 17 Kotlarska
    28 62 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, sklep wzorcowy, Rynek 19 Rynek
    25 04 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, punkt usługowy Nr 2, Rynek 34 Rynek
    29 59 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, punkt mechaniczny Nr 3, [Marcelego] Nowotki 46 Długa
    31 70 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, farbiarnia chemiczna, Garbarska 36 Garbarska
    23 13 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, punkt przyjęć Nr 1, [Kazimierza] Pułaskiego 8 Kazimierza Pułaskiego
    22 77 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, punkt przyjęć Nr 2, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    29 94 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, dział papierniczy, [Marcelego] Nowotki 11 Długa
    21 45 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, portiernia, [Karola] Marksa 17 Kotlarska
    31 19 Inwalidów im. [Juliana] Marchlewskiego, dział naprawy maszyn biurowych, Słotwina 41 Słotwina
    31 74 Pomocnicza Rzemieślnicza Branży Włókienniczej, [Michała Roli-] Żymierskiego 3 Grodzka
    28 83 Pomocnicza Rzemieślnicza Branży Włókienniczej, Rynek 32 Rynek
    31 12 Pomocnicza Przewozowa „Transport Konny”, Kolejowa 4 Kolejowa
    26 38 Powszechna Spożywców, prezes, Stalingradzka 20 Wrocławska
    22 40 Powszechna Spożywców, prezes, mieszkanie, Westerplatte 15 Westerplatte
    20 85 Powszechna Spożywców, wiceprezes, kierownik działu handlowego
    26 36 Powszechna Spożywców, sekretariat, sekcja personalna
    26 37 Powszechna Spożywców, dział handlowy, sekcja spożywcza warzywniczo-owocowa, przemysłowa
    23 36 Powszechna Spożywców, kontrola obrotów sklepowych, rada zakładowa, sekcja socjalna, szkolenie zawodowe
    30 49 Powszechna Spożywców, kontrola obrotów sklepowych, sekcja finansowa, główny księgowy, sekcja pracy i płacy, kasa
    30 48 Powszechna Spożywców, sekcja inwestycyjno-remontowa, administracja
    21 20 Powszechna Spożywców, dział piekarnictwa, kontrola techniczna
    25 69 Powszechna Spożywców, portiernia, dzielnicowe biuro opałowe Nr 5
    30 98 Powszechna Spożywców, świetlica, [Kazimierza] Pułaskiego 18 Kazimierza Pułaskiego
    25 19 Powszechna Spożywców, magazyn tary, dzielnicowe biuro opałowe Nr 3, magazyn główny, warsztat stolarski, Piekarska 7/9/12 Piekarska
    27 10 Powszechna Spożywców, warsztat ślusarski, Garbarska 6/8 Garbarska
    25 19 Powszechna Spożywców, dzielnicowe biuro opałowe Nr 3, Piekarska 12 Piekarska
    26 63 Powszechna Spożywców, dzielnicowe biuro opałowe Nr 4, 1 Maja 11 1 Maja
    25 69 Powszechna Spożywców, dzielnicowe biuro opałowe Nr 5, Stalingradzka 12 Wrocławska
    21 20 Powszechna Spożywców, kierownik działu piekarniczego, Stalingradzka 12 Wrocławska
    28 18 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 1, Westerplatte 21 Westerplatte
    31 37 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 4, Nadrzeczna [Mariana Buczka] 20 Kliczkowska
    27 85 Powszechna Spożywców, ciastkarnia Nr 5, [Marcelego] Nowotki 2 Długa
    31 03 Powszechna Spożywców, piekarnia nr 6, [Hanki] Sawickiej 1 Wałbrzyska
    24 27 Powszechna Spożywców, piekarnia Nr 7, [Mikołaja] Kopernika 44 Mikołaja Kopernika
    24 24 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 7, [Królowej] Jadwigi 1 Franciszkańska
    31 02 Powszechna Spożywców, piekarnia Nr 3, Trybunalska 19 Trybunalska
    30 59 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 10, Komunardów 9 Komunardów
    30 60 Powszechna Spożywców, sklep tekstylny Nr 12, Rynek 17 Rynek
    20 96 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 17, Westerplatte 50 Westerplatte
    20 83 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 18, [Zofii] Jaroszewicz 27 Wodna
    31 26 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 19, Strzelińska 7 Strzelińska
    28 14 Powszechna Spożywców, piekarnia Nr 21, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 5 Księcia Bolka Świdnickiego
    20 84 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 25, Dębowa 2 Dębowa
    27 60 Powszechna Spożywców,sklep papierniczy Nr 37, Rynek 9 Rynek
    21 75 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 38, Główna 11 Główna
    31 38 Powszechna Spożywców, sklep spożywczy Nr 40, Sienna 2 Sienna
    27 75 Powszechna Spożywców, sklep pasmanteryjny Nr 46, [Marcelego] Nowotki 28 Długa
    27 58 Powszechna Spożywców, sklep konfekcyjny Nr 55, Rynek 5 Rynek
    21 36 Powszechna Spożywców, Wałbrzych, filia transportowa [w Świdnicy], Zygmuntowska 3 Zygmuntowska
    25 95 Pracy Fotografów „Jedność”, punkt usługowy Nr 7, [Michała Roli-] Żymierskiego 12 Grodzka
    29 72 Pracy Fotografów „Jedność”, punkt usługowy Nr 6, Rynek 32 Rynek
    20 07 Pracy Fryzjerskiej „Uroda”, biuro, Rynek 6 Rynek
    29 06 Pracy im. Marcelego Nowotki, biuro, Zamkowa 9 Zamkowa
    23 07 Pracy im. Marcelego Nowotki, sklep artykułów dziewiarskich Nr 1, Łukowa 1 róg Rynek Łukowa
    29 80 Pracy im. Marcelego Nowotki, dział wykańczalni, Zamkowa 9 Zamkowa
    24 94 Pracy im. Marcelego Nowotki, punkt usługowy Nr 2, Trybunalska 5 Trybunalska
    29 62 Pracy im. Marcelego Nowotki, magazyn, Zamkowa 9 Zamkowa
    28 05 Pracy „Instalator” metalowo-elektryczna, [Kazimierza] Pułaskiego 25 Kazimierza Pułaskiego
    29 07 Pracy „Instalator” metalowo-elektryczna, [Kazimierza] Pułaskiego 16 Kazimierza Pułaskiego
    28 93 Pracy „Jedność” szewsko-galanteryjne, punkt usługowy Nr 1, Komunardów 20 Komunardów
    20 06 Pracy „Jedność” szewsko-galanteryjna, punkt usługowy Nr 4, plac Grunwaldzki plac Grunwaldzki
    28 87 Pracy „Jedność” szewsko-galanteryjna, punkt usługowy Nr 5, [Marcelego] Nowotki 21 Długa
    28 90 Pracy „Jedność” szewsko-galanteryjna, punkt usługowy Nr 10, Westerplatte 54 Westerplatte
    29 34 Pracy „Jedność” szewsko-galanteryjna, punkt usługowy Nr 13, [Michała Roli-] Żymierskiego 1 Grodzka
    31 81 Kierownik, sekretariat, Spółdzielcza 14 Spółdzielcza
    30 57 Księgowość
    23 25 Kierownik, mieszkanie, [Waleriana] Łukasińskiego 2 Waleriana Łukasińskiego
    29 01 Pracy „Metalowiec”, zarząd, Spółdzielcza 35 Spółdzielcza
    20 48 Pracy „Metalowiec”, punkt zegarmistrzowski, [Kazimierza] Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    25 75 Pracy „Metalowiec”, punkt zegarmistrzowski, [Marcelego] Nowotki 5 Długa
    27 19 Pracy „Metalowiec”, warsztat elektro-techniczny, nawijanie silników elektrycznych, Westerplatte 17 Westerplatte
    30 36 Pracy Naprawy Wag i Aparatów Precyzyjnych, zarząd, księgowość, Budowlana 3 Budowlana
    27 13 Pracy Naprawy Wag i Aparatów Precyzyjnych, oddział techniczny
    25 07 Pracy „Nowe Życie”, sekretariat, Zamkowa 9 Zamkowa
    25 18 Pracy „Nowe Życie”, biuro produkcji
    25 20 Pracy „Nowe Życie”, dział kadr
    25 21 Pracy „Nowe Życie”
    20 72 Pracy „Nowe Życie”, magazyn
    25 23 Pracy „Nowe Życie”, kierownik, mieszkanie, Jagiellońska 13 Jagiellońska
    25 22 Pracy „Nowe Życie”, dział zamówień, Rynek 14 Rynek
    26 67 Pracy „Nowe Życie”, sklep Nr 1, [Marcelego] Nowotki 20 Długa
    29 74 Pracy „Nowe Życie”, sklep Nr 2, Rynek 25 Rynek
    30 42 Pracy „Nowe Życie”, punkt reperacyjny, Westerplatte 19 Westerplatte
    25 17 Pracy „Nowe Życie”, [Józefa] Lewartowskiego 8 Środkowa
    31 28 Pracy „Nowe Życie”, punkt usługow konfekcji męskiej i damskiej, Łukowa 10 Łukowa
    29 43 Pracy „Nowe Życie”, punkt usługowy, Witoszów Witoszów
    26 30 Pracy „Ochrona Mienia”, [Kazimierza] Pułaskiego 34 Kazimierza Pułaskiego
    31 46 Pracy „Przebudowa” remontowo-konserwacyjna, Łukowa 3 Łukowa
    27 11 Pracy „Przeładunek”, punkt Nr 11, Westerplatte 13 Westerplatte
    26 28 Pracy Transportowej „Siła”, Dworcowa Dworcowa
    21 25 Pracy Transportowej „Siła”, Kolejowa Kolejowa
    24 87 Pracy Usług Porządkowych w Wałbrzychu, oddział [w Świdnicy, [Józefa] Lewartowskiego 4 Środkowa
    31 35 Pracy Wyrobów Drzewnych i Różnych „26 Października”, dział techniczny, Okrężna 4 Okrężna
    29 67 Pracy Wyrobów Drzewnych i Różnych „26 Października”, biuro
    29 30 Pracy Wyrobów Drzewnych i Różnych „26 Października”, stolarnia, Stalingradzka 3 Wrocławska
    29 79 Pracy Wyrobów Drzewnych i Różnych „26 Października”, sklep, [Marcelego] Nowotki 19 Długa
    22 83 Pracy Wyrobów Drzewnych i Różnych „26 Października”, [Kazimierza] Pułaskiego 42 Kazimierza Pułaskiego
    20 92 Pracy Wyrobów Drzewnych i Różnych „26 Października”, kierownik, mieszkanie, [Waleriana] Łukasińskiego 2 Waleriana Łukasińskiego
    21 44 Produkcyjna „Dobrobyt”, Witoszów Górny Witoszów Górny
    25 86 Produkcyjna „Dobrobyt”, Makowice Makowice
    24 67 Produkcyjna im. [Bartosza] Głowackiego, Boleścin Boleścin
    24 77 Produkcyjna im. Adama Mickiewicza, Panków Panków
    28 27 Produkcyjna im. „Konstytucji Lipcowej”, Grodziszcze Grodziszcze
    24 68 Produkcyjna „Nowe Życie”, Krzczonów Krzczonów
    25 84 Produkcyjna „Ogniwo”, Gogołów Gogołów
    27 35 Produkcyjna „Plon”, Słotwina Słotwina
    20 40 Produkcyjna „Podhalanin” Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    31 93 Produkcyjna „Przyjaźń”, Kraszewice [Kraszowice] Świdnica, dzielnica Kraszowice
    29 47 Produkcyjna Pszenno Pszenno
    24 25 Produkcyjna Wieruszów Wieruszów
    22 78 Produkcyjna „Wolność”, Burkatów Burkatów
    21 51 Produkcyjna „Zgoda”, Pogorzała 20 Pogorzała
    21 38 Produkcyjna „Zgoda”, Wilków koło Pszenna Wilków
    28 33 Produkcyjna „Zielony Sztandar”, Śmiłowice 2 Śmiałowice
    25 67 Produkcyjna „Zwycięstwo”, Opoczka Opoczka
    28 22 Rzemieślnicza Pracy Kominiarzy, [Marii] Konopnickiej 20 Marii Konopnickiej
    22 79 Rzemieślnicza Pracy „Omega”, mieszkanie, Oświęcimska 4 Ofiar Oświęcimskich
    25 02 Rzemieślnicza Pracy Szklarsko-Malarskiej, punkt usługowy szklarski Nr 20, [Józefa] Lewartowskiego 16 Środkowa
    29 56 Rzemieślnicza Pracy, punkt usługowy szyldowy Nr 20, Rynek 7 Rynek
    24 36 Rzemieślniczo-Wędliniarska Pracy, zarząd, [Kazimierza] Pułaskiego 18 Kazimierza Pułaskiego
    24 35 Rzemieślniczo-Wędliniarska Pracy, kierownik techniczny, [Kazimierza] Pułaskiego 20 Kazimierza Pułaskiego
    26 07 Rzemieślniczo-Wędliniarska Pracy, sklep masarski Nr 3 – stołówkowy, [Kazimierza] Pułaskiego 30 Kazimierza Pułaskiego
    29 91 Rzemieślniczo-Wędliniarska Pracy, warsztat masarski Nr 4, [Marcelego] Nowotki 8 Długa
    22 18 Rzemieślniczo-Wędliniarska Pracy, warsztat masarski Nr 5, Komunardów 12 Komunardów
    31 82 „Spólnota [Wspólnota] Pracy”, sklep, [Michała Roli-] Żymierskiego 5 Grodzka
    29 95 „Spólnota [Wspólnota] Pracy”, sklep Nr 14, Rynek 23 Rynek
    31 46 Techniczna Pracy Remontowo-Konserwacyjna „Przebudowa”, Łukowa 3 Łukowa
    24 95 Techniczno-Dentystyczna „Protetyka”, [Michała Roli-] Żymierskiego 19 Grodzka
    26 17 Techniczno-Dentystyczna „Protetyka”, kierownik, mieszkanie, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 22 Księcia Bolka Świdnickiego
    26 70 Stabrawa Władysław, plac [Michała] Drzymały 2 plac Michała Drzymały
    31 45 Stacja Benzynowa, Centrala Produktów naftowych 14, Stalingradzka 14 Wrocławska
    21 27 Stacja Opieki nad Matką i Dzieckiem, [Waleriana] Łukasińskiego 15 Waleriana Łukasińskiego
    24 71 Stacja Selekcji Roślin, Komorów Komorów
    25 91 Stadnik Marian, Główna 1 Główna
    23 73 Stankowski R., właściciel firmy „Pionier”, Łukowa 2 Łukowa
    29 17 Steiner Artur, Jagiellońska 2 Jagiellońska
    31 23 Stelmaszewski Bolesław, [Michała Roli-] Żymierskiego 12 Grodzka
    27 94 Stępień Stefan, Zachodnia 2 Zachodnia
    29 23 Stieber Franciszek, dentysta, [Kazimierza] Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    31 57 Stiepanow Edmund, Nadbrzeżna 7 Nadbrzeżna
    25 80 Stochła Władysław, [Joachima] Lelewela 14 Joachima Lelewela
    31 98 Stokłosa Bronisław, Spółdzielcza 3/4 Spółdzielcza
    08 Straż Pożarna, miejska komenda, Westerplatte 22 Westerplatte
    22 16 Straż Pożarna, telefon alarmowy
    27 82 Straż Pożarna, powiatowa komenda, kierownik personalny
    26 11 Sukiennik Irena, dr, Nadbrzeżna 1 Nadbrzeżna
    22 63 Syguła Ignacy, gospodarstwo ogrodnicze, Mieszka [Mieszka I] 22 Mieszka I
    31 91 Szabunia Marian, mgr adwokat, Sportowa 3 Sportowa
    25 78 Szary Muchim, [Józefa] Lewartowskiego 4 Środkowa
    26 94 Szczepański Władysław, [Bartosza] Głowackiego 3 Bartosza Głowackiego
    24 79 Szeller Stanisław, Jagiellońska 21 Jagiellońska
    SZKOŁY
    25 16 Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza, Budowlana 7 Budowlana
    20 32 Liceum Państwowe Ogólnokształcące dla Pracujących, Równa 11 Równa
    29 57 Liceum Państwowe Felczerskie, [Romualda] Traugutta 5 Romualda Traugutta
    21 42 Liceum Państwowe Felczerskie, internat, [Królowej] Jadwigi 18 Franciszkańska
    28 56 Liceum Państwowe Felczerskie, internat, Kanonierska 3 Kanonierska
    21 11 Liceum Państwowe Pedagogiczne, Kościelna 32 Kościelna
    21 12 Liceum Państwowe Pedagogiczne, internat, Kościelna 28 Kościelna
    24 61 Muzyczna Państwowa, Rynek 4 Rynek
    30 73 Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące, TPD, Równa 11 Równa
    24 12 Podstawowa Nr 1, Różana 6 Różana
    27 02 Podstawowa Nr 3, plac Wojska Polskiego plac Wojska Polskiego
    22 47 Podstawowa Nr 4
    26 40 Podstawowa TPD Nr 5, 1 Maja 21 1 Maja
    30 85 Podstawowa TPD Nr 7, Folwarczna Folwarczna
    28 49 Podstawowa Nr 8 z niemieckim językiem nauczania, [Joachima] Lelewela 17 Joachima Lelewela
    Przedszkola
    - patrz: Przedszkola
    26 41 Technikum Handlowe Centrali Rolniczo-Spółdzielczej „Samopomoc Chłopska”, plac [Włodzimierza] Lenina 7 plac św. Małgorzaty
    23 92 Technikum Handlowe Centrali Rolniczo-Spółdzielczej „Samopomoc Chłopska”, internat, [Hanki] Sawickiej 8 Wałbrzyska
    23 49 Technikum Mechaniczno-Elektryczne, Stalingradzka 63 Wrocławska
    29 53 Technikum Mechaniczno-Elektryczne, internat, Stalingradzka 40 Wrocławska
    30 75 Zasadnicza Metalowo-Elektryczna, Centralny Urząd Szkolenia Zawodowego, Kościelna 15 Kościelna
    21 00 Zasadnicza Metalowo-Elektryczna, internat, [Stefana] Żeromskiego 16 Stefana Żeromskiego
    21 17 Zasadnicza Metalowo-Elektryczna, warsztaty, Oświęcimska 15 Ofiar Oświęcimskich
    24 03 Warsztaty Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Sprzymierzeńców 1 Sprzymierzeńców
    23 25 Sznajderman Marian, [Waleriana] Łukasińskiego 2 Waleriana Łukasińskiego
    28 61 Szpital Chorób Zakaźnych, plac Wojska Polskiego 2 plac Wojska Polskiego
    27 44 Szpital Chorób Zakaźnych
    27 45 Szpital Chorób Zakaźnych
    27 46 Szpital Chorób Zakaźnych
    22 43 Szpital Miejski, Westerplatte 24/26 Westerplatte
    22 65 Szpital Miejski, biuro
    22 53 Szponar Franciszek, [Marcelego] Nowotki 20 Długa
    26 24 Szulman Ewa, warsztat stolarski, Kraszewice [Kraszowice] 33 Świdnica, dzielnica Kraszowice
    25 93 Szulman Stanisław, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 22 Księcia Bolka Świdnickiego
    29 73 Szynalski Franciszek, piekarnia i cukiernia, [Michała Roli-] Żymierskiego 4 Grodzka
    Ś
    25 31 Światłowski Ignacy, Jagiellońska 13 Jagiellońska
    23 42 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, centrala – portiernia, [Mariana] Buczka 30 Kliczkowska
    23 43 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, sekretariat dyrektora
    23 41 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, dział zbytu
    23 44 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, dział kadr, administracja, transport, socjalny
    23 48 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, dział zaopatrzenia – finansowy
    23 45 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, dział zaopatrzenia
    31 60 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych
    23 47 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, przedszkole, Stalingradzka 79 Wrocławska
    28 34 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, mieszkanie, Jagiellońska 28 Jagiellońska
    21 68 Świdnicka Wytwórnia Octu, [Michała Roli-] Żymierskiego 8 Grodzka
    Świdnickie Fabryki Mebli, [Mariana] Buczka 1/3 Kliczkowska
    24 41 Świdnickie Fabryki Mebli, sekretariat, dyrektor
    23 67 Świdnickie Fabryki Mebli, główny inżynier
    31 94 Świdnickie Fabryki Mebli, główny księgowy
    25 38 Świdnickie Fabryki Mebli, zastępca dyrektora do spraw AH
    24 20 Świdnickie Fabryki Mebli, biuro techniczne
    26 15 Świdnickie Fabryki Mebli, kierownik personalny i sekretarz
    23 17 Świdnickie Fabryki Mebli, dział gospodarczy i rada zakładowa
    24 40 Świdnickie Fabryki Mebli, dział organizacji płacy i pracy
    23 64 Świdnickie Fabryki Mebli, dział zaopatrzenia
    27 25 Świdnickie Fabryki Mebli, dział zbytu i sekcja surowców
    22 17 Świdnickie Fabryki Mebli, dział I, przerzynalnia, Bystrzycka 34 Bystrzycka
    23 72 Świdnickie Fabryki Mebli, oddział III, Częstochowska 16 Częstochowska
    20 21 Świdnickie Fabryki Mebli, oddział IV, Bolesława Chrobrego 4 Bolesława Chrobrego
    20 23 Świdnickie Fabryki Mebli, oddział IV, portiernia
    28 52 Świdnickie Fabryki Mebli, garaż, Bystrzycka Bystrzycka
    25 09 Świdnickie Fabryki Mebli, żłobek fabryczny, Bystrzycka 23 Bystrzycka
    31 88 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, centrala-sekretariat, Bystrzycka 7 Bystrzycka
    25 05 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, dyrektor naczelny
    24 19 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, dyrektor techniczny, mieszkanie, Kanonierska 6 Kanonierska
    31 41 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, dyrektor zakładu
    23 60 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, dział zaopatrzenia i zbytu
    31 72 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, sekretarz POP PZPR
    31 87 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, dział kadr
    31 42 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, dział techniczny
    26 86 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, świetlica
    20 51 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, zaopatrzenie
    20 52 Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, zaopatrzenie
    Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, [Marcelego] Nowotki 33 Długa
    28 13 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, dyrekcja, dział handlowy
    30 70 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, dyrektor, mieszkanie, [Michała Roli-] Żymierskiego 10 Grodzka
    27 69 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, „Bar Jutrzenka”, [Marcelego] Nowotki 2 Długa
    28 24 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, „Bar Zacisze”, [Marcelego] Nowotki 58 Długa
    29 69 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, ciastkarnia Nr 1, [Karola] Marksa 18 Kotlarska
    21 67 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, „Jadłodajnia Robotnicza”, [Hanki] Sawickiej 1 Wałbrzyska
    26 83 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, kawiarnia „Szarotka”, Rynek 8 Rynek
    25 01 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, restauracja „Bystrzycka”, plac [Michała] Drzymały 6 plac Michała Drzymały
    29 20 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, restauracja „Popularna”, plac Grunwaldzki 12 plac Grunwaldzki
    20 25 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, restauracja „Przodownik”, Komunardów 14 Komunardów
    24 62 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, restauracja „Sportowa”, [Karola] Marksa 11 Kotlarska
    27 24 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, restauracja „Wrocławska”, Stalingradzka 14 Wrocławska
    20 95 Świdnickie Zakłady Gastronomiczne, restauracja „Współczesna”, [Michała Roli-] Żymierskiego 1 Grodzka
    26 08 Świdnickie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych, centrala, [Michała Roli-] Żymierskiego 1 51/55 [Michała Roli-] Żymierskiego 1
    28 81 Świdnickie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych, dyrektor
    28 86 Świdnickie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych, główny inżynier
    25 03 Świdnickie Zakłady Białoskórniczo-Rękawicznicze, sekretariat, [Mariana] Buczka 29 Kliczkowska
    26 77 Świdnickie Zakłady Białoskórniczo-Rękawicznicze, stolarnia Nr 1 i magazyn, Oświęcimska 21 Ofiar Oświęcimskich
    27 92 Świdnickie Zakłady Białoskórniczo-Rękawicznicze, kierownik stolarni Nr 1
    26 68 Świdnickie Zakłady Białoskórniczo-Rękawicznicze, kierownik stolarni Nr 2, Westerplatte 44 Westerplatte
    22 09 Świdnickie Zakłady Białoskórniczo-Rękawicznicze, Witoszów Górny Witoszów Górny
    31 62 Świdnickie Zakłady Białoskórniczo-Rękawicznicze, tartak, Westerplatte 46 Westerplatte
    25 47 Świdnickie Zakłady Przemysłu Wełniarskiego, Bystrzycka 49 Bystrzycka
    25 48 Świdnickie Zakłady Przemysłu Wełniarskiego, wydział personalny
    28 03 Świdnickie Zakłady Przemysłu Wełniarskiego
    21 04 Świdnickie Zakłady Terenowego Przemysłu Materiałów Budowlanych, Oświęcimska Ofiar Oświęcimskich
    22 26 Świdnickie Zakłady Terenowego Przemysłu Materiałów Budowlanych
    21 07 Świetlica Fabryki Wagonów, Rynek 25 Rynek
    T
    24 48 Tabizel Szymon, Bohaterów Ghetta [Getta] 21 Bohaterów Getta
    21 74 Tatara Zbigniew, [Karola] Marksa 18 Kotlarska
    21 11 Teatr Państwowy, Rynek Rynek
    23 90 Teatr Państwowy
    22 62 Tokarczyk Ryszard, Stalingradzka 22 Wrocławska
    26 72 Tomaszewski Józef, Kanonierska 5 Kanonierska
    30 01 Tomczyk Edward, lekarz, [Józefa] Stalina 16 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    30 34 Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, Stalingradzka 8 Wrocławska
    25 66 Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Bohaterów Ghetta [Getta] 19 Bohaterów Getta
    27 78 Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, przedszkole, [Romualda] Traugutta 7 Romualda Traugutta
    30 44 Tracz Józef, dr filozofii, Jagiellońska 6 Jagiellońska
    21 02 „Transport”, Przedsiębiorstwo Przewozowe, Kolejowa 1 Kolejowa
    31 12 „Transport Konny”, Pomocnicza Spółdzielnia Przewozowa, Kolejowa 4 Kolejowa
    Transport
    - patrz: Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Transportowe MHD
    - patrz: Filia Transportowa
    - patrz: Spółdzielnia Pracy Transportowej
    20 28 Trembulak Antoni, Bracka 9 Bracka
    24 01 Trzciński Lech Jerzy, Trybunalska 24 Trybunalska
    22 81 Trzęsowski Józef, [Karola] Marksa 29 Kotlarska
    28 20 Twardowski Edmund, Nadbrzeżna 48 Nadbrzeżna
    U
    30 19 Uczeń Lidia, Bolesława Chrobrego 5 Bolesława Chrobrego
    28 84 Urban Jan, Stalingradzka 11 Wrocławska
    21 08 Urkliński Adam, Jagiellońska 18 Jagiellońska
    28 64 Urząd do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego
    28 54 Urząd Miar, obwodowy, [Marcelego] Nowotki 72 Długa
    V
    29 22 „Veritas”, Księgarnia-Dewocjonalna, [Marcelego] Nowotki 48 Długa
    W
    29 54 Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Skupu Surowców Włókienniczych i Skórzanych, magazyn, Kościelna 3 Kościelna
    31 20 Wałbrzyskie Zakłady Piwowarsko-Słodownicze, państwowa hurtownia piwa, Stalingradzka 8 Wrocławska
    21 47 Wałbrzyskie Zakłady Piwowarsko-Słodownicze
    28 69 Warsztat Elektro-Mechaniczny, A. Michalski, Rynek 10 Rynek
    28 09 Warsztat Kowalski, Nadrzeczna [Mariana Buczka] 13 Kliczkowska
    26 24 Warsztat Stolarski, Szulman Ela, Kraszewice [Kraszowice] 33 Świdnica, dzielnica Kraszowice
    30 95 Warsztaty Zasadniczej Szkoły Metalowo-Elektrycznej, Bystrzycka 12 Bystrzycka
    24 03 Warsztaty Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Sprzymierzeńców 1 Sprzymierzeńców
    21 82 Wasilewska Józefa, dyplomowana położna, Jagiellońska 11 Jagiellońska
    21 72 Wasilewski Czesław, dr, Bolesława Chrobrego 9 Bolesława Chrobrego
    27 83 Wiejski Dom Kultury, Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    23 89 Wieża Ciśnień
    31 77 Więzienie
    21 66 Wijas Józef, Słotwina 63 Słotwina
    30 74 Wiktor Mieczysław, dr medycyny, Rynek 28 Rynek
    25 63 Witelson Salomon, [Stefana] Żeromskiego 13 Stefana Żeromskiego
    27 43 Wodociągi Miejskie, Śląska 29 Śląska
    20 63 Wojewódzka Zbiornica Przemysłowych Surowców Wtórnych, Kręta 3 Kręta
    20 18 Wojewódzkie Biuro Projektów we Wrocławiu, Wielobranżowy Dział terenowy, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    27 88 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego, hurtownia, dział handlowy, [Michała Roli-] Żymierskiego 15 Grodzka
    31 49 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego, kierownik
    26 23 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego, magazyn Nr 1
    27 52 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego, magazyn Nr 2, Kolejowa 10 Kolejowa
    25 60 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego, magazyn Nr 3, PMS przy stacji kolei Świdnica Przedmieście
    21 06 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego, magazyn Nr 4, [Michała Roli-] Żymierskiego 12 Grodzka
    31 64 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przewozowe MHD, Rynek 30 Rynek
    29 55 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Transortowe MHD - garaże
    29 48 Wojskowa Komenda Rejonowa
    29 00 Woźnicki Kazimierz, Wschodnia 21 Wschodnia
    26 66 Woźniak Lucjan, Kwiatowa 1 Kwiatowa
    31 07 Wrocławskie Okręgowe Przedsiębiorstwo Obrotu Zwierzętami Rzeźnymi, oddział powiatowy, [Michała Roli-] Żymierskiego 15 Grodzka
    31 08 Wrocławskie Okręgowe Przedsiębiorstwo Obrotu Zwierzętami Rzeźnymi
    20 33 Wrocławskie Okręgowe Zakłady Młynarskie, zespół młynów, Westerplatte 2 Westerplatte
    28 50 Wrocławskie Okręgowe Zakłady Młynarskie, referat handlowy, księgowość, techniczny, personalny
    22 02 Wrocławskie Okręgowe Zakłady Młynarskie, młyn Nr 2, wartownia, Stalingradzka 76 Wrocławska
    22 10 Wrocławskie Okręgowe Zakłady Młynarskie, młyn Nr 3, kierownik młyna, Śmiałowice Śmiałowice
    29 78 Wroclawskie Okręgowe Zakłady Tuczu Przemysłowego, baza opasowa, [Waleriana] Łukasińskiego 7 Waleriana Łukasińskiego
    22 40 Wudniak Marian, Westerplatte 13 Westerplatte
    29 11 „Wulkanizacja”, Komorowski Marian, Stalingradzka 14 Wrocławska
    27 22 Wydział Komunikacji Drogowej, Prezydium Powiatowe rady Narodowej, [Joachima] Lelewela 18 Joachima Lelewela
    26 92 Wydział Zdrowia, miejski, Bolesława Chrobrego 5 Bolesława Chrobrego
    26 93 Wydział Zdrowia, miejski
    21 13 Wydział Zdrowia, powiatowy, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    22 94 Wydział Zdrowia, powiatowy, stacja sanitarno-epidemiologiczna
    23 35 Wydział Zdrowia, kolumna transportu sanitarnego, garaże, Ryek 10 Rynek
    24 73 Wysocki Jan, dr, Jagiellońska 15 Jagiellońska
    25 97 Wyszyński Wacław, [Waleriana] Łukasińskiego 29 Waleriana Łukasińskiego
    28 19 Wytwórnia Kleju i Mączki Kostnej, Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    Z
    30 69 Zabłocki Kazimierz, dr, adwokat, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 12 Księcia Bolka Świdnickiego
    26 06 Zacharski Julian, [Juliusza] Słowackiego 2 Juliusza Słowackiego
    30 21 Zagrobelny Antoni, [Stanisława] Wyspiańskiego 1 Stanisława Wyspiańskiego
    30 09 Zając Mieczysław, Księcia Bolko [Bolka Świdnickiego] 4 Księcia Bolka Świdnickiego
    27 93 Zając Tadeusz, [Józefa] Stalina 17 aleja Niepodległości
    29 81 Zajączkowski Bolesław, Wodna [Zofii Jaroszewicz] 32 Wodna
    30 04 Zajdman Dawid, [Joachima] Lelewela 16 Joachima Lelewela
    27 57 Zakład Dentystyczny, Trybunalska 23 Trybunalska
    31 40 Zakład Elektro-Radiotechniczny „Radio-Świat”, [Kazimierza] Pułaskiego 16 Kazimierza Pułaskiego
    28 16 Zakład Poprawczy, [Romualda] Traugutta 16 Romualda Traugutta
    28 17 Zakład Poprawczy, mieszkanie, Sprzymierzeńców 4 Sprzymierzeńców
    28 19 Zakład Przetworów Kostnych „Pionier”, Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    27 41 Zakład Sieci Elektrycznej, Rejon Strzegom, Podokręg Wałbrzych, Równa 13 Równa
    22 25 Zakład Sieci Elektrycznej, technik, mieszkanie, Oświęcimska 26 Ofiar Oświęcimskich
    29 17 Zakład Sieci Elektrycznej, technik, mieszkanie, Jagiellońska 2 Jagiellońska
    21 21 Zakład Sieci Elektrycznej, rozdzielnia elektryczna
    20 66 Zakład Szklarski, Kowalek Józef, [Marcelego] Nowotki 26 Długa
    24 37 Zakład Zbytu Energii Elektrycznej, biuro, Równa 12 Równa
    21 49 Zakład Zbytu Energii Elektrycznej, licznikownia
    27 67 Zakład Zbytu Energii Elektrycznej, kierownik licznikowni, mieszkanie, Jagiellońska 16 Jagiellońska
    22 28 Zakład Zbytu Energii Elektrycznej, kierownik rejonu, mieszkanie, [Zofii] Jaroszewicz 14 Wodna
    26 87 Zakłady Mięsne w Wałbrzychu, Rzeźnia, Rzeźnicza 2 Rzeźnicza
    31 75 Zakłady Mięsne w Wałbrzychu
    23 51 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, centrala, [Waleriana] Łukasińskiego 26/28 Waleriana Łukasińskiego
    23 52 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej
    23 53 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej
    26 25 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej
    25 87 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej
    24 00 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej
    22 04 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej
    25 94 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej
    26 04 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, klub robotniczy, [Juliana] Marchlewskiego 12 Księżnej Agnieszki
    29 76 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, przedszkole, [gen. Władysława] Sikorskiego 1 gen. Władysława Sikorskiego
    21 24 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, straż pożarna, [Waleriana] Łukasińskiego 26 Waleriana Łukasińskiego
    23 56 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, żłobek, [Juliana] Marchlewskiego 10 Księżnej Agnieszki
    26 06 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, mieszkanie, Jagiellońska 26 Jagiellońska
    29 03 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, mieszkanie, Kanonierska 11 Kanonierska
    20 05 Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej, hotel robotniczy, Zamkowa 5 Zamkowa
    30 62 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, centrala, Równa 18/20 Równa
    30 63 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, centrala
    30 64 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, dyspozytor
    30 65 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej
    24 26 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej
    24 27 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, ambulatorium
    24 28 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, dział księgowości
    24 06 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej
    24 07 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, dział zaopatrzenia
    27 01 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej
    28 96 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej
    30 14 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej
    30 15 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej
    23 69 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, Oddział Zaopatrzenia Robotniczego
    23 22 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, Oddział Zaopatrzenia Robotniczego
    20 38 Zakłady Wytwórcze Elektrotechniki Motoryzacyjnej, Dom Kultury, Stalingradzka 50 Wrocławska
    21 28 Zaporowski Edward, dr, Kwiatowa 1 Kwiatowa
    27 07 Zaręba Władysław, [Mikołaja] Kopernika 18 Mikołaja Kopernika
    30 55 Zarząd Miejski Ligi Przyjaciół Żołnierza, [Michała Roli-] Żymierskiego 16 Grodzka
    28 77 Zarząd Nieruchomości, dział ogólny, Rynek 10 Rynek
    28 78 Zarząd Nieruchomości, dział techniczny
    24 39 Zarząd Powiatowy Związku „Samopomoc Chłopska”, plac Grunwaldzki 2 Plac Grunwaldzki
    28 46 Zawadzki Bolesław, [Marcelego] Nowotki 20 Długa
    20 64 Zespół Adwokacki, [Królowej] Jadwigi 7 Franciszkańska
    27 97 Zjednoczenie Budownictwa Miejskiego, Jelenia Góra, [Hanki] Sawickiej 15 Wałbrzyska
    27 96 Zjednoczenie Budownictwa Miejskiego, Okrężna 3 Okrężna
    27 89 Zjednoczenie Budownictwa Miejskiego
    20 62 Zjednoczenie Przemysłu Mleczarskiego we Wrocławiu, Zakład Mleczarski, Spacerowa 13 Spacerowa
    20 65 Zjednoczenie Przemysłu Mleczarskiego
    25 96 Zjednoczenie Stronnictwo Ludowe, powiatowy komitet wykonawczy, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    30 15 Złotkiewicz Jan, Jagiellońska 17 Jagiellońska
    25 70 Zodrow, inż., [Józefa] Stalina 15 aleja Niepodległości
    22 12 Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług, [Stefana] Żeromskiego 10 Stefana Żeromskiego
    ZWIĄZKI
    24 89 Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Westerplatte 68 Westerplatte
    20 57 Młodzieży Polskiej, zarząd powiatowy, Jagiellońska 5 Jagiellońska
    20 82 Młodzieży Polskiej, zarząd miejski
    29 45 Nauczycielstwa Polskiego, 1 Maja 21 1 Maja
    Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”
    - patrz: Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”
    22 34 Związek Zawodowy Pracowników Łączności, plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    Ż
    20 29 Żłobek Dzielnicowy Nr 1, plac Wojska Polskiego 4 plac Wojska Polskiego
    31 92 Żłobek Dzielnicowy Nr 2, [Marii] Konopnickiej 1 Marii Konopnickiej
    25 09 Żłobek Dzielnicowy przy Świdnickiej Fabryce Mebli, Bystrzycka 23 Bystrzycka
    23 56 Żłobek Dzielnicowy przy Zakładach Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, [Juliana] Marchlewskiego 10 Księżnej Agnieszki
    20 01 Żłobek Dzielnicowy, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, plac [Włodzimierza] Lenina 15 plac św. Małgorzaty
    21 79 Żydowska Kongregacja Wyznaniowa, Bohaterów Ghetta [Getta] 22 Bohaterów Getta
    30 41 Żuk Henryka, [Romualda] Traugutta 2 Romualda Traugutta 2

    Wykaz skrótów.

    Skrót Znaczenie
    MHD Miejski Handel Detaliczny
    POP PZPR Podstawowa Organizacja Partyjna Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej
    TPD Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

    Kategoria: Historia Świdnicy 1945-1989, Nowości

    Tagi: ,

  • Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz