Spis telefonów województwa wałbrzyskiego, 1977/1978 – Świdnica Śląska ▪ opracował: Przemysław Tarłowski

Opublikowano: 13 sierpnia 2018, Odsłon: 830
  • 44 Spis telefonów województwa wałbrzyskiego 1977/1978 – Świdnica Śląska.

    Pisownia oryginalna. Trzecia kolumna na podstawie „Zestawienia nazw ulic polskich i parków” oraz „Historii nazw miejscowości w latach 1945-2006 + XVIII w.” autorstwa Wiesława J. Raszkiewicza.

    Spis wydany przez: Centralę Zaopatrzenia Poczty i Telekomunikacji – Warszawa 1976.

    Kolekcja: Portal „Świdnica – Moje Miasto”.

    Opracował: Przemysław Tarłowski.

    Świdnica, sierpień 2018 r.

    spis_telefonow_wojewodztwa_walbrzyskiego_1977_1978_swidnica_slaska

    C (dla rozmównicy)

    Abonenci Świdnicy Śląskiej uzyskują automatycznie połączenie z abonentami Świebodzic po wybraniu numeru żądanego abonenta umieszczonego w spisie.

    Numer Nazwa, adres Nazwa obecna ulicy/miejscowości
    900 Zamawianie rozmów międzymiastowych
    909 Reklamacja i informacja międzymiastowa
    913 Informacja
    914 Biuro naprawy telefonów
    905 Przyjmowanie telegramów telefonem
    926 Zegarynka
    991 Pogotowie Elektryczne
    994 Pogotowie Wodociągowe i Kanalizacji
    997 Pogotowie Milicji Obywatelskiej
    998 Straż Pożarna
    999 Pogotowie ratunkowe
    INSTYTUCJE
    A
    APTEKI
    2 23 93 Komunardów 4 Komunardów
    2 03 76 [Marcelego] Nowotki 45 Długa
    2 16 01 [Ludwika] Zamenhofa 42 Ludwika Zamenhofa
    2 05 54 [Stefana] Żeromskiego 11 Stefana Żeromskiego
    2 02 07 Leków Gotowych, [Marcelego] Nowotki 38 Długa
    2 13 04 Punkt Apteczny, Bystrzycka 2 Bystrzycka
    Areszt Śledczy, Trybunalska 22 Trybunalska
    2 30 81 Centrala
    2 19 97 Naczelnik
    B
    BANKI
    [Bank] Gospodarki Żywnościowej, oddział wojewódzki, Łukowa 11 Łukowa
    2 23 61 Dyrektor
    2 24 83 Zastępca dyrektora
    2 26 73 Księgowość
    2 20 38 Służba pracownicza
    2 13 52 Dział ekonomiczny
    2 13 53 Dział spożywczy
    Narodowy Bank Polski, plac Tysiąclecia [1000-lecia Państwa Polskiego] 1 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    2 30 91 Centrala
    2 26 21 Dyrektor
    2 29 39 Wydział kredytu przemysłu
    Powszechna Kasa Oszczędności, [Marcelego] Nowotki 2 Długa
    2 15 65 Dyrektor
    2 07 01 Księgowość
    2 24 87 Wydział kredytów
    2 22 11 [Bank] Spółdzielczy, Różana 1 Różana
    BARY
    2 05 41 „Biedronka”, Westerplatte 48 Westerplatte
    2 27 15 Dworzec PKP, [Dworcowa 3] Dworcowa
    2 13 67 „Kubuś”, [Hanki] Sawickiej 1 Wałbrzyska
    2 03 48 „Kupiecki”, Rynek 35 Rynek
    2 24 11 „Nowy”, [Karola] Świerczewskiego 7 Grodzka
    2 13 16 „Piwnica Imzurowa”, Rynek Ratusz Rynek
    2 22 56 „Płotka”, Łukowa 5 Łukowa
    2 13 97 „Tuła”, Wrocławska 24 Wrocławska
    2 15 78 „Turysta”, Kolejowa 2 Kolejowa
    2 03 49 „Ustronie”, [Kazimierza] Pułaskiego 55 Kazimierza Pułaskiego
    2 02 95 „Współczesny”, [Karola] Świerczewskiego 1 Grodzka
    2 14 25 Bar-Kawiarnia, Ulanowski Stanisław, Grodziszcze 69 Grodziszcze
    2 25 32 Basen Otwarty, Śląska 37 Śląska
    2 24 70 Betoniarnia, Westerplatte 46 Westerplatte
    2 07 75 Betoniarnia, portiernia
    Biblioteka Miejska
    2 02 94 Rynek 15 Rynek
    2 08 95 plac Tysiąclecia [1000-lecia Państwa Polskiego] 2 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    2 18 72 Czytelnia naukowa, [Stefana] Żeromskiego 13 Stefana Żeromskiego
    C
    2 14 21 Cech Rzemiosł Różnych, 1 Maja 7 1 Maja
    2 29 56 Centrala Rozpowszechniania Filmów, Filmoteka Rejonowa, Folwarczna 8 Folwarczna
    2 24 60 Centrala Rybna, rejon, [Marcelego] Nowotki 29 Długa
    2 04 50 „Centrala Techniczna” Wrocławskie Biuro Sprzedaży, punkt zaopatrzenia, Westerplatte 7 Westerplatte
    2 05 63 „Centrala Techniczna” Wrocławskie Biuro Sprzedaży, punkt zaopatrzenia, Przechodnia 9 Przechodnia
    2 07 64 Cukiernia, Sikora Leon, Komunardów 5 Komunardów
    2 14 61 Cukiernia „Kasia”, Walicki Ryszard, [Marcelego] Nowotki 23 Długa
    Cukrownia „Świdnica”
    2 00 51 Centrala, Pszenno Pszenno
    2 06 46 Główny księgowy
    2 05 71 Centrala, Pastuchów Pastuchów
    D
    Dolnośląskie Fabryki Mebli, zarząd i zakład nr 3, [Mariana] Buczka 1 Kliczkowska
    2 10 91 Centrala
    2 23 67 Dyrektor naczelny
    2 23 64 Zaopatrzenie
    2 08 73 Zaopatrzenie
    2 12 21 Zakład remontowy, [Bolesława] Chrobrego 3 Bolesława Chrobrego
    2 12 23 Zakład transportu samochodowego, [Mariana] Buczka 4 Kliczkowska
    2 17 97 Modelarnia, klub, [Bolesława] Chrobrego 3 Bolesława Chrobrego
    2 26 68 Magazyn centralny, Westerplatte 44 Westerplatte
    2 17 75 Zakład nr 1, Bystrzycka 34 Bystrzycka
    2 25 57 Zakład nr 1, W-III, Ofiar Oświęcimskich 21 Ofiar Oświęcimskich
    2 22 17 Zakład nr 1, W-II, Bystrzycka 34 Bystrzycka
    2 18 81 Przedszkole, [Mariana] Buczka 2 Kliczkowska
    2 18 82 Żłobek, Bystrzycka 22 Bystrzycka
    2 28 49 Dom Kultury Dzieci i Młodzieży, [Joachima] Lelewela 17 Joachima Lelewela
    Dyrekcja Rozbudowy Miast i Osiedli Wiejskich, Armii Czerwonej 1 Armii Krajowej
    2 30 71 Centrala
    2 24 86 Dyrektor naczelny
    2 13 19 Dyrektor ekonomiczny
    F
    Fabryka Wagonów „Świdnica”, Strzelińska 35
    =WAGONY=
    Strzelińska
    2 00 71 Centrala
    2 00 81 Centrala
    2 23 27 Dyrektor naczelny
    2 13 07 Dyrektor ekonomiczny i handlowy
    2 21 62 Dyrektor do spraw inwestycji
    2 21 76 Dział administracyjno-gospodarczy
    2 19 74 Dział kadr
    2 19 30 Dział kooperacji
    2 19 09 Dział socjalny
    2 24 97 Dział transportu
    2 23 26 Dział zaopatrzenia
    2 23 29 Dział zbytu
    2 29 05 POP
    2 17 60 Stołówka pracownicza
    2 23 19 Straż pożarna
    2 20 30 Klub, Wrocławska 1 Wrocławska
    2 18 09 Podstacja energetyczna
    2 05 32 Hotel robotniczy, Bystrzycka 17 Bystrzycka
    2 09 52 Przedszkole, [gen. Władysława] Sikorskiego 8 gen. Władysława Sikorskiego
    2 23 91 Przedszkole, Westerplatte 92 Westerplatte
    Federacja Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, aleja Niepodległości 11 aleja Niepodległości
    2 31 70 Rada miejska
    2 24 49 Rada gminna
    H
    HOTELE
    2 30 76 „Piast”, [Karola] Marksa 11 Kotlarska
    2 12 62 „Sportowy”, Śląska 31 Śląska
    Robotnicze
    2 05 32 Fabryki Wagonów, Bystrzycka 17 Bystrzycka
    2 29 65 Pielęgniarek, Przyjaźni 2 Przyjaźni
    2 31 41 Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych Budownictwa, [Lwa] Tołstoja 12 Lwa Tołstoja
    I
    INTERNATY
    2 13 85 Liceum Medycznego Pielęgniarstwa, [Hanki] Sawickiej 40 Wałbrzyska
    2 22 92 Liceum Ogólnokształcącego, Muzealna 4 Muzealna
    2 03 12 Liceum Pedagogicznego, Przyjaciół Żołnierza 28 Kościelna
    2 14 34 Liceum Pedagogicznego, Pionierów 14 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    2 23 92 Zespołu Szkół Zawodowych CRS, Pionierów 10 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    2 26 45 Zespołu Szkół Zawodowych CRS, Kanonierska 3 Kanonierska
    2 25 27 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, [Karola] Marksa 17 Kotlarska
    K
    2 08 96 Karczma „Zagłoba”, Wrocławska 46 Wrocławska
    2 25 72 Kierownik
    Kawiarnie
    2 28 33 „Casanova”, Rynek 23a Rynek
    2 23 10 „Teatralna”, [Karola] Świerczewskiego 7 Grodzka
    2 26 19 Kino „Gdynia”, Zygmuntowska 1 Zygmuntowska
    2 26 10 Kino „Przyjaźń”, plac Grunwaldzki 12 plac Grunwaldzki
    2 02 47 Klub Sportowy „Polonia”, międzyzakładowy, Rynek 25 Rynek
    2 09 11 Koło Łowieckie „Orzeł”, [Władysława] Kniewskiego 18a Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    2 08 76 Komornik Sądu Rejonowego, rewir I, Różana 2 Różana
    2 08 86 Komornik Sądu Rejonowego, rewir II
    Księgarnie
    2 19 58 Nr 120, Rynek 38 Rynek
    2 15 21 Nr 121, Rynek 33 Rynek
    2 29 04 Nr 122, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    2 29 22 „Veritas” księgarnia dewocjonalii [dewocjonaliów], [Marcelego] Nowotki 37 Długa
    Kwiaciarnie
    2 24 62 [Marcelego] Nowotki Długa
    2 27 20 Rynek 29 Rynek
    2 19 55 Pawilon, Jankowski Wiesław, plac Grunwaldzki plac Grunwaldzki
    L
    2 05 34 Liga Obrony Kraju, Jagiellońska 7 Jagiellońska
    2 06 01 Liga Obrony Kraju, ośrodek szkolenia kierowców, [Józefa] Lewartowskiego 5 Środkowa
    2 01 00 Liga Ochrony Przyrody, Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności, [gen. Władysława] Sikorskiego 9 gen. Władysława Sikorskiego
    Ł
    2 05 53 Łaźnia Miejska, Równa 7 Równa
    M
    2 27 06 Miejski Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół, Folwarczna 8 Folwarczna
    Milicja Obywatelska, komenda miejska, Jagiellońska 23 Jagiellońska
    2 20 21 Centrala
    2 08 48 Centrala
    2 26 62 Komendant
    997 Pogotowie
    2 28 30 Posterunek, Rynek Rynek
    2 29 14 Komisariat kolejowy, Dworzec Główny, [Dworcowa 3] Dworcowa
    2 20 24 Ambulatorium
    2 28 41 Młyn, Krzyżowa Krzyżowa
    2 12 91 Muzeum Dawnego Kupiectwa, Rynek 37 Rynek
    N
    2 23 33 Nadleśnictwo Państwowe, [gen. Władysława] Sikorskiego 11 gen. Władysława Sikorskiego
    O
    2 28 54 Obwodowy Urząd Jakości i Miar, [Marcelego] Nowotki 72 Długa
    OGRODNICTWA
    2 26 14 Baszywak Tomasz, [Waleriana] Łukasińskiego 43 Waleriana Łukasińskiego
    2 27 66 Bochenek Stanisław, Wrocławska 58 Wrocławska
    2 26 33 Bock Else, Wrocławska 86 Wrocławska
    2 22 88 Ciechomski Jakub, Częstochowska 1 Częstochowska
    2 22 63 Gdesz Maria, Mieszka [I] 22 Mieszka I
    2 26 14 Krakowski Edward, [gen. Władysława] Sikorskiego 66 gen. Władysława Sikorskiego
    2 28 91 Miejskie, Śląska 11 Śląska
    2 25 80 Olczyk Henryk, [Mariana] Buczka 19 Kliczkowska
    2 26 91 Plebanek Stanisław, [Mariana] Buczka 22 Kliczkowska
    2 26 94 Szczepański Władysław, [Bartosza] Głowackiego 7 Bartosza Głowackiego
    2 28 20 Twardowski Edmund, [Mariana] Buczka 48 Kliczkowska
    Okręgowy Zarząd Dochodów Państwa i Kontroli Finansowej, Łukowa 11 Łukowa
    2 16 57 Dyrektor
    2 16 44 Zastępca dyrektora
    2 27 84 Księgowość
    2 20 00 Kontrola finansowa
    2 23 32 Orzecznictwo
    2 09 14 Rewizja
    2 29 64 Okręgowy Zespół Spichrzy, Kruszewicka [Kraszowicka] Kraszowicka
    2 26 74 „Orbis” Polskie Biuro Podróży, Rynek 31 Rynek
    2 27 82 Ośrodek „Praktyczna Pani”, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    2 06 01 Ośrodek Szkolenia Kierowców LOK, [Józefa] Lewartowskiego 5 Środkowa
    P
    2 18 16 Państwowa Agencja Handlowa, zakład usług handlowych, filia, [aleja] Niepodległości 12 aleja Niepodległości
    Państwowa Komunikacja Samochodowa, Kolejowa 3 Kolejowa
    2 10 11 Centrala
    2 10 85 Informacja
    2 05 77 Dyspozytornia
    2 15 14 Przewozy towarowe
    2 27 27 Państwowe Biuro Notarialne, Różana 2 Różana
    Państwowe Gospodarstwa Ogrodnicze
    2 24 42 [Waleriana] Łukasińskiego 21 Waleriana Łukasińskiego
    2 23 75 [Waleriana] Łukasińskiego 46 Waleriana Łukasińskiego
    2 22 93 Ofiar Oświęcimskich Ofiar Oświęcimskich
    2 27 16 Jagodnik Jagodnik
    2 25 59 Miłochów Mirochów
    2 27 39 Sulisławice Sulisławice
    2 08 79 Zawiszów Zawiszów
    Państwowe Gospodarstwa Rolne, kombinat, [Mariana] Buczka 28 Kliczkowska
    2 20 65 Centrala
    2 02 55 Dyrektor
    2 02 58 Baza transportowa
    Gospodarstwa
    2 28 11 Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    2 28 37 Gruszów Gruszów
    2 19 36 Kątki Kątki
    2 29 82 Krzyżowa Krzyżowa
    2 03 85 Makowice Makowice
    2 26 81 Pszenno Pszenno
    2 15 68 Wilków 45 Wilków 45
    2 26 65 Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    2 27 32 Zakład remontowo-budowlany, Jakubowice Jakubowice
    2 00 11 Państwowy Ośrodek Maszynowy, [gen. Władysława] Sikorskiego 27 gen. Władysława Sikorskiego
    2 25 15 Państwowy Punkt Unasienienia Zwierząt, Bystrzyca Dolna 30 Bystrzyca Dolna
    2 13 73 Państwowy Punkt Unasienienia Zwierząt, Witoszów Dolny 109 Witoszów Dolny
    PARAFIE
    2 28 14 Ewangelicko-Augsburska, plac Pokoju 6 plac Pokoju
    Rzymskokatolickie
    2 22 33 Św. Józefa [Oblubieńca Najświętszej Marii Panny], Budowlana 8 Budowlana
    2 02 81 Św. Józefa [Oblubieńca Najświętszej Marii Panny], [Karola] Marksa 19 Kotlarska
    2 03 18 Św. Krzyża, Westerplatte [4] Westerplatte
    2 27 29 Św. Stanisława [i św. Wacława], plac Kościelny 1 plac Jana Pawła II
    2 05 84 Św. Anny, Grodziszcze [2] Grodziszcze
    2 12 69 [Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny] Witoszów [Dolny 124] Witoszów Dolny
    2 12 75 Parking i Konserwacja Pojazdów Samochodowych, 1 Maja 13 1 Maja
    2 27 53 Piekarnia, Wołowicz Piotr, Wrocławska 17 Wrocławska
    2 27 63 Piekarnia-Cukiernia, Rymanowski Andrzej, Równa 3 Równa
    2 27 24 Pijalnia Piwa „Antałek”, Wrocławska 14 Wrocławska
    2 25 01 Pijalnia Piwa „Beczkoś”, plac [Michała] Drzymały 1 plac Michała Drzymały
    2 30 00 Placówka ORMO, [Małgorzaty] Fornalskiej 2 Marii Kunic
    POCZTA, TELEGRAF I TELEFON
    Wojewódzki Urząd Poczty, plac Grunwaldzki 1 plac Grunwaldzki
    2 16 20 Sekretariat
    2 06 83 Dyrektor
    2 16 59 Zastępca dyrektora
    2 16 55 Kasa główna
    2 16 32 Kontroler
    2 06 42 Oddział radiofoniczny
    2 06 25 Oddział ruchu pocztowego
    2 26 24 Dział gazetowy i reklamacji
    2 06 69 Referat finansowy
    2 16 13 Referat gospodarczy
    2 26 60 Ekspedycja
    2 04 70 Wydział inkasa utargów sklepowych
    2 16 34 Rada zakładowa
    2 26 47 Wartownia
    2 27 70 UPT Świdnica Śląska 3, Bystrzycka 1
    9-16
    Bystrzycka
    2 06 68 UPT Świdnica Śląska 4, Wrocławska 23
    9-16
    Wrocławska
    2 28 15 UPT Świdnica Śląska 5, [Jana] Boduena 2
    10-17
    Jana Boduena
    2 04 86 UPT Świdnica Śląska 7, rozmównica, [Ludwika] Zamenhofa 42
    C/1
    Ludwika Zamenhofa
    2 17 01 UPT Świdnica Śląska, naczelnik
    2 28 85 UPT Grodziszcze Grodziszcze
    2 16 95 UPT Pszenno Pszenno
    Urząd Telekomunikacyjny, [Joachima] Lelewela Joachima Lelewela
    2 16 54 Dyrektor
    2 23 96 Oddział liniowy
    2 04 90 Oddział paszportyzacji
    2 06 23 Oddział ruchu
    2 31 90 Oddział stacyjny
    2 00 91 Biuro badań
    2 12 02 Oddział naprawy telefonów
    2 03 90 Pokój monterów
    2 06 23 Centrala międzymiastowa, kierownik
    2 08 31 Kontrola
    2 09 90 Telegraf
    2 16 11 Magazyn
    2 06 11 Magazyn liniowy
    Okręgowy Urząd Telekomunikacji Międzymiastowej, [Lwa] Tołstoja 8 Lwa Tołstoja
    2 23 94 Kierownik
    2 06 27 Kolumna konserwacji kabli, Saperów 33 Saperów
    2 14 03 Wartownia
    Pogotowie Ratunkowe, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    999 Alarmowy
    2 24 44 Dyspozytornia
    2 23 35 Garaże, Westerplatte 22 Westerplatte
    2 30 61 Politechnika Wrocławska, filia, Ofiar Oświęcimskich 31 Ofiar Oświęcimskich
    Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, aleja Niepodległości 11 aleja Niepodległości
    Komitet Wojewódzki
    2 05 92 Rejon
    2 15 48 Ewidencja
    Komitet Miejski
    2 11 20 Sekretariat
    2 19 94 I sekretarz
    2 23 77 II sekretarz
    2 11 32 Ośrodek kształcenia ideologicznego
    2 29 87 Komitet Gminny
    2 23 88 Polski Czerwony Krzyż, zarząd, plac Grunwaldzki 9 plac Grunwaldzki
    2 05 67 Polski Komitet Pomocy Społecznej, Rynek 32 Rynek
    2 15 24 Polski Związek Motorowy, Rynek 26 Rynek
    2 18 76 Polski Związek Niewidomych, aleja Niepodległości 12 aleja Niepodległości
    2 07 49 Polski Związek Wędkarski, Teatralna 4 Teatralna
    2 14 43 Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Rynek 15 Rynek
    2 13 10 Poradnia Medycyny Szkolnej, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    2 23 34 Poradnia Wychowawczo-Zawodowa, aleja Niepodległości 14 aleja Niepodległości
    2 26 28 Postój Taksówek, Dworcowa Dworcowa
    2 24 32 Postój Taksówek, Rynek Rynek
    2 02 71 Pracownia Protetyki Stomatologicznej, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    2 05 68 Pralnia i Farbiarnia „Expres”, Łabuda Stanisław, [Marcelego] Nowotki 25 Długa
    Prokuratura Rejonowa, Zamkowa 2 Zamkowa
    2 20 78 Centrala
    2 22 86 Prokurator
    2 23 73 Zastępca prokuratora
    Prokuratura Wojewódzka, plac Grunwaldzki 14 plac Grunwaldzki
    2 18 77 Sekretariat
    2 17 84 Prokurator
    2 17 83 Zastępca prokuratora
    2 16 84 Wiceprokurator, POP
    2 17 63 Wiceprokurator do spraw kadr
    2 16 53 Księgowość
    2 16 25 Wydział kontroli przestrzegania prawa
    2 02 57 Wydział kontroli przestrzegania prawa, naczelnik
    2 17 64 Wydział postępowania karnego, naczelnik
    PRZEDSIĘBIORSTWA
    „Arged” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe, [Marcelego] Nowotki 33 Długa
    2 18 33 Pełnomocnik
    2 29 61 Zakład Usługowy, [Marcelego] Nowotki 44 Długa
    2 08 74 Zakład Usługowy, [Kazimierza] Pułaskiego 63 Kazimierza Pułaskiego
    Budowlano-Montażowe Przemysłu Ciężkiego, budowa, [Mariana] Buczka 30 Kliczkowska
    2 30 11 Centrala
    2 30 13 Kierownik
    2 26 95 Budownictwa Komunalnego, kgr, [Zofii] Jaroszewicz 4 Wodna
    „Centrala nasienna” Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hodowli Roślin i Nasiennictwa, oddział, Bystrzycka 11 Bystrzycka
    2 10 25 Centrala
    2 22 02 Magazyn, Wrocławska 76 Wrocławska
    2 27 21 Magazyn, Grodziszcze Grodziszcze
    2 31 50 Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych „Dinstal”, kgr nr 7, [Ludwika] Zamenhofa Ludwika Zamenhofa
    2 20 96 Gospodarki Turystycznej „Sudety”, biuro usług turystycznych, [Stefana] Żeromskiego 32 Stefana Żeromskiego
    Handlu Odzieżą „Otex”, oddział, Rynek 30 Rynek
    2 01 15 Centrala
    2 25 83 Dyrektor naczelny
    2 14 22 Dyrektor techniczny, [Marcelego] Nowotki 33 Długa
    2 24 04 Dział ogólno-handlowy, Rynek 30 Rynek
    2 07 46 Kadry i zatrudnienie
    2 13 23 Planowanie i statystyka
    2 14 38 Dział techniczny, [Marcelego] Nowotki 33 Długa
    2 13 42 Dział galanterii, Wrocławska 50 Wrocławska
    2 03 73 Dział galanterii, magazyn
    2 18 14 Dział konfekcji, Folwarczna 18 Folwarczna
    2 31 35 Dział konfekcji, magazyn
    2 28 62 Dział artykułów skórzanych, [Marcelego] Nowotki 33 Długa
    2 11 15 Dział tekstylny, Bystrzycka 19a Bystrzycka
    2 03 41 Dział tekstylny, kierownik
    2 25 71 Dekoratornia, Bracka 8 Bracka
    Sklepy – patrz Sklepy
    2 01 19 Handlu Opałem i Materiałami Budowlanymi, skład opału, [Stefana] Żeromskiego 2 Stefana Żeromskiego
    Handlu Spożywczego, Rynek 30 Rynek
    2 17 94 Sekretariat
    2 12 61 Dyrektor naczelny
    2 15 49 Dyrektor do spraw detalu
    2 22 27 Dyrektor do spraw ekonomiczno-administracyjnych
    2 27 52 Główny księgowy
    2 26 23 Dział artykułów masowych
    2 25 37 Dział inwestycyjno-administracyjny
    2 03 71 Dział księgowości
    2 06 08 Dział obrotu pozarynkowego
    2 03 92 Dział planowania
    2 18 32 Dział spraw pracowniczych
    2 13 14 Dział transportu
    2 13 03 Sekcja rozliczeń
    2 27 88 Sekcja towarów różnych
    Magazyny
    2 13 06 Nr 1, Okrężna 28 Okrężna
    2 25 60 Nr 3
    2 08 69 Nr 4, Piekarska 9 Piekarska
    2 15 47 Nr 5, Piekarska 6 Piekarska
    2 13 13 Nr 6, Okrężna 32 Okrężna
    2 29 74 Opakowań, [Mariana] Buczka 15 Kliczkowska
    2 14 93 Papierniczy, [Karola] Świerczewskiego 8 Grodzka
    Sklepy – patrz Sklepy
    2 28 65 „Konsumy” Przedsiębiorstwo Handlowe, kasyno, Komunardów 14 Komunardów
    Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne, zakład terenowy, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    2 21 35 Sekretariat
    2 04 06 Kierownik
    2 25 93 Produkcji Galanteryjno-Odzieżowej „Progal”, oddział, [Marii] Konopnickiej 20 Marii Konopnickiej
    2 06 17 Rejonowe Przedsiębiorstwo Melioracyjne, Spółdzielcza Spółdzielcza
    2 12 59 Remontowo-Montażowe, Komunardów 12 Komunardów
    Robót Drogowo-Instalacyjnych, Zofii Jaroszewicz 13 Wodna
    2 20 81 Centrala
    2 28 89 Transport
    2 26 78 Zaopatrzenie
    2 10 15 Robót Instalacyjno-Montażowych Budownictwa Rolniczego, baza, Towarowa 10 Towarowa
    2 20 94 Spedycji Krajowej, ekspedycja rejonowa, Dworcowa 2 Dworcowa
    2 05 51 Spedycji Krajowej, placówka, Przedmieście
    2 19 76 Sprzętowo-Transportowe Budownictwa Rolniczego, Towarowa 8 Towarowa
    Świdnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Kolejowa 8 Kolejowa
    2 00 38 Centrala
    2 25 26 Sekretariat dyrektora
    2 00 37 Zaopatrzenie
    2 03 63 Ekipa remontowo-budowlana, [Romualda] Traugutta 40 Romualda Traugutta
    2 24 62 Kwiaciarnia, [Marcelego] Nowotki 4 Długa
    2 05 53 Łaźnia, Równa 7 Równa
    2 28 91 Zakład zieleni, Śląska 11 Śląska
    Świdnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, [Waleriana] Łukasińskiego 7 Waleriana Łukasińskiego
    2 10 71 Centrala
    2 08 81 Dyrektor naczelny
    2 23 15 Dyrektor ekonomiczny
    2 12 55 Dyrektor techniczny
    2 12 54 Główny księgowy
    2 08 71 Dział służby pracowniczej
    2 29 27 Dział gospodarki materiałowej
    2 25 29 Komórka rozliczeń czynszowych
    2 28 66 Komórka rozliczeń czynszowych, [Lwa] Tołstoja 2 Lwa Tołstoja
    2 19 51 Komórka cieplna, [Ludwika] Zamenhofa Ludwika Zamenhofa
    2 09 71 Hotel robotniczy, Garbarska 23 Garbarska
    Administracje Domów Mieszkalnych
    2 14 08 Nr 1, Rynek 18 Rynek
    2 22 61 Nr 2, Jodłowa 22 Jodłowa
    2 29 50 Nr 3, Przyjaciół Żołnierza 3 Kościelna
    2 28 86 Nr 4, Garbarska 36 Garbarska
    2 24 31 Nr 5, [Waleriana] Łukasińskiego 7 Waleriana Łukasińskiego
    Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Równa 9 Równa
    2 20 56 Centrala
    2 31 25 Sekretariat
    2 27 71 Zaopatrzenie
    2 08 80 Oczyszczalnia ścieków
    2 27 43 Wodociągi
    Transportowo-Sprzętowe Budownictwa „Transbud-Wrocław”, oddział, Mleczna Droga 2 Kliczkowska, Metalowców lub Wincentego Witosa
    2 06 66 Centrala
    2 29 66 Dyspozytornia
    2 27 51 Baza sprzętu
    2 06 30 Transportu Samochodowego, placówka, Trybunalska 33 Trybunalska
    2 04 12 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, [Karola] Świerczewskiego 7 Grodzka
    2 18 22 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, [Ludwika] Zamenhofa 4 Ludwika Zamenhofa
    2 19 51 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
    Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Mleczna Droga 15 Kliczkowska, Metalowców lub Wincentego Witosa
    2 31 91 Centrala
    2 28 92 Sekretariat dyrektora
    2 27 62 Dyspozytornia
    2 24 63 Dyspozytornia, plac Grunwaldzki plac Grunwaldzki
    Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego „PZZ”, zespół spichrzy i młynów, Westerplatte 2 Westerplatte
    2 13 61 Sekretariat
    2 02 33 Dyrektor naczelny
    2 00 57 Młyn
    2 11 01 Elewatory, Okrężna 69 Okrężna
    2 29 64 Magazyn, Kraszewicka [Kraszowicka] Kraszowicka
    2 06 00 Magazyn, Saperów 18 Saperów
    2 22 10 Młyn, Śmiałowice Śmiałowice
    2 15 64 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Transportu Handlu Wewnętrznego, zakład transportowy, Pionierów 20 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    2 26 48 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Transportu Handlu Wewnętrznego, filia, Okrężna Okrężna
    2 10 68 Wrocławskie Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych, oddział nr 3, Towarowa 10 Towarowa
    2 28 60 Wrocławskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, zarząd robót Br 6, Kanonierska 15 Kanonierska
    2 12 63 Wrocławskie Przedsiębiorstwo surowców Wtórnych, oddział skupu, Kręta 3 Kręta
    2 15 96 Wrocławskie Przedsiębiorstwo zaopatrzenia Wsi w Wodę „Wodrol”, punkt usługowy, Pszenno Pszenno
    PRZEDSZKOLA
    2 16 19 Nr 1, plac [Włodzimierza] Lenina 15 plac św. Małgorzaty
    2 27 78 Nr 3, Okrężna 30 Okrężna
    2 03 97 Nr 4, [Joachima] Lelewela 10 Joachima Lelewela
    2 02 39 Nr 5, [Hanki] Sawickiej 32 Wałbrzyska
    2 15 26 Nr 12, Budowlana 8 Budowlana
    2 17 42 Nr 14, „Bolek i Lolek”, [Władysława] Kniewskiego 10 Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    Zakładowe
    2 18 81 Dolnośląskich Fabryk Mebli, [Mariana] Buczka 2 Kliczkowska
    2 25 64 Dolnośląskich Zakładów Białoskórniczo-Rękawiczniczych, Pionierów 20 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    2 09 52 Fabryki Wagonów, [gen. Władysława] Sikorskiego 8 gen. Władysława Sikorskiego
    2 23 91 Fabryki Wagonów, Westerplatte 92 Westerplatte
    2 23 47 Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych, Wrocławska 72 Wrocławska
    2 28 59 Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej, plac [Michała] Drzymały 9 plac Michała Drzymały
    2 29 76 Zakładów Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, Komunardów 2 Komunardów
    PRZYCHODNIE LEKARSKIE
    Obwodowa, plac [Włodzimierza] Lenina 2 plac św. Małgorzaty
    2 03 58 Sekretariat
    2 03 64 Kierownik
    2 03 67 Rejestracja
    2 13 33 Przełożona pielęgniarek, rtg
    2 28 02 Poradnia dziecięca, [Bolesława] Chrobrego 5 Bolesława Chrobrego
    Rejonowe
    2 14 47 Nr 2, Mieszka [I] 10 Mieszka I
    2 06 66 Nr 3, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    2 14 39 Nr 3, poradnia ortodontyczna
    2 03 86 Nr 3, poradnia przeciwgruźlicza, plac Wojska Polskiego 2 plac Wojska Polskiego
    2 03 46 Nr 3, laboratorium badań małoobrazkowych, [Karola] Świerczewskiego 19 Grodzka
    Wiejskie Ośrodki Zdrowia
    2 14 25 Grodziszcze Grodziszcze
    2 15 67 Pszenno Pszenno
    2 29 70 Witoszów Górny Witoszów Górny
    R
    Rejon Dróg Publicznych, [Joachima] Lelewela 18 Joachima Lelewela
    2 00 61 Centrala
    2 08 07 Dyrektor
    2 17 38 Główny mechanik, Częstochowska 14 Częstochowska
    2 15 32 Obwód drogowy nr 1, [Romualda] Traugutta 13 Romualda Traugutta
    2 10 18 Obwód drogowy nr 2, Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    2 15 56 Rejonowa Kolumna Transportu Sanitarnego, Westerplatte 22 Westerplatte
    2 23 35 Rejonowa Kolumna Transportu Sanitarnego, garaże
    2 09 87 Rejonowy Zarząd Gospodarki Terenami, 1 Maja 21 1 Maja
    2 24 26 Rejonowy Zarząd Gospodarki Terenami, kierownik
    RESTAURACJE
    2 08 96 Karczma „Zagłoba”, Wrocławska 46 Wrocławska
    2 25 72 Karczma „Zagłoba”, kierownik
    2 14 10 „Leśniczówka”, Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    2 18 01 „Orion”, [Ludwika] Zamenhofa Ludwika Zamenhofa
    2 13 93 „Piast”, [Karola] Marksa 11 Kotlarska
    2 12 25 „Stylowa”, Komunardów 14 Komunardów
    2 28 23 „Uniwersalna”, Słotwina Słotwina
    2 24 18 „Wrocławska”, Pszenno Pszenno
    Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza „Prasa-Książka-Ruch”, Przedsiębiorstwo Upowszechniania Prasy i Książki, oddział, Wrocławska 12 Wrocławska
    2 17 35 Dyrektor
    2 24 65 Zastępca dyrektora
    2 29 38 Księgowość
    2 17 78 Sekcja handlu
    2 13 44 Ekspedycja, Jagiellońska 28 Jagiellońska
    2 00 60 Kolportaż, [Stefana] Żeromskiego 13 Stefana Żeromskiego
    2 07 68 Rozdzielnia Gazu
    2 07 69 Rozdzielnia Gazu, portiernia
    S
    Sąd Rejonowy, Różana 2 Różana
    2 31 95 Centrala
    2 27 40 Prezes
    2 08 76 Komornik rewiru I
    2 08 86 Komornik rewiru II
    Sąd Wojewódzki, plac Grunwaldzki 14 plac Grunwaldzki
    2 20 11 Centrala
    2 14 56 Prezes
    2 18 50 Wiceprezes
    2 13 91 Sekretariat cywilny
    2 07 83 Sekretariat kierownika
    2 13 75 Sekretariat karny
    2 14 36 Sekretariat ogólny
    2 15 42 Oddział administracyjny
    2 22 49 Schronisko dla Nieletnich, Sprzymierzeńców 1 Sprzymierzeńców
    SKLEPY
    2 08 46 Cepelia, Rynek 42 Rynek
    2 05 91 Chemiczny, [Kazimierza] Pułaskiego 17 Kazimierza Pułaskiego
    2 04 68 Chemiczny „Chemoplast”, Rynek 36 Rynek
    2 27 69 Cukierniczy „Keks”, [Marcelego] Nowotki 2 Długa
    2 28 04 Delikatesy, Rynek 16 Rynek
    2 13 22 Dom Odzieżowy, Rynek 33 Rynek
    2 05 58 Drobiarski, Łukowa 1 Łukowa
    2 03 21 1001 Drobiazgów, [Marcelego] Nowotki 31 Długa
    2 22 53 Drogeryjny, Rynek 29 Rynek
    2 08 56 Drogeryjny, [Karola] Świerczewskiego 18 Grodzka
    2 06 48 Dziewiarski „Adam i Ewa”, Rynek 8 Rynek
    2 22 28 Elektrotechniczny, Łukowa 3 Łukowa
    2 29 12 Elektryczny, [Józefa] Lewartowskiego 10 Środkowa
    2 07 65 Filatelistyczny, [Stefana] Żeromskiego 11 Stefana Żeromskiego
    2 12 89 „Foto-Optyka”, [Kazimierza] Pułaskiego 4 Kazimierza Pułaskiego
    2 02 06 Futrzaki, [Marcelego] Nowotki 20 Długa
    2 24 64 Gospodarstwa Domowego, Rynek 10 Rynek
    2 04 41 Jubiler, [Karola] Marksa 4 Kotlarska
    2 12 87 Jubiler, Rynek 32 Rynek
    2 03 08 „Komis”, [Józefa] Lewartowskiego 3 Środkowa
    2 12 17 Kosmetyczny, [Kazimierza] Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    2 07 45 „Kryształ”, [Józefa] Lewartowskiego 8 Środkowa
    2 18 83 „Maluch”, [Karola] Świerczewskiego Grodzka
    2 22 59 Meblowy, Komunardów 6 Komunardów
    2 22 54 Meblowy, [Karola] Świerczewskiego 15 Grodzka
    Mięsne
    2 05 12 Bohaterów Getta 14 Bohaterów Getta
    2 31 59 [Władysława] Kniewskiego Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    2 18 60 [Józefa] Lewartowskiego 6 Środkowa
    2 25 14 [Karola] Świerczewskiego 10 Grodzka
    2 27 58 „Modny Pan”, Rynek 5 Rynek
    2 08 15 Motoryzacyjny, Czarny Henryk, Wrocławska 30 Wrocławska
    2 17 28 Nabiałowy, Bohaterów Getta 2 Bohaterów Getta
    2 27 69 Nabiałowy, [Marcelego] Nowotki 2 Długa
    2 08 20 Nasienny, Bohaterów Getta 4 Bohaterów Getta
    2 06 28 „Nastolatka”, Rynek 14 Rynek
    Obuwnicze
    2 02 68 Łukowa 3 Łukowa
    2 14 35 Łukowa 11 Łukowa
    2 04 15 [Karola] Marksa Kotlarska
    2 09 85 [Karola] Marksa 9 Kotlarska
    2 02 06 [Marcelego] Nowotki 20 Długa
    2 18 91 Rynek 10 Rynek
    2 04 38 Rynek 19 Rynek
    2 14 35 Rynek 27 Rynek
    2 16 29 [Karola] Świerczewskiego 5 Grodzka
    2 07 52 [Karola] Świerczewskiego 14 Grodzka
    2 24 36 Papierniczy, [Marcelego] Nowotki 3 Długa
    2 29 36 Papierniczy, [Marcelego] Nowotki 12 Długa
    2 05 04 Pawilon Handlowy „Centrum”, [Władysława] Kniewskiego Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    2 04 03 Pawilon Handlowy „Centrum”, [Władysława] Kniewskiego Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    2 03 04 Pawilon Handlowy „Domos”, [Władysława] Kniewskiego Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    2 05 25 Pawilon Handlowy, Saperów Saperów
    2 09 12 Pawilon Handlowy, Wrocławska 8a Wrocławska
    2 19 12 Polmozbyt, [Karola] Marksa 5 Kotlarska
    2 27 09 Polmozbyt, [Karola] Świerczewskiego 12 Grodzka
    2 28 08 Składnica Harcerska, Rynek 23 Rynek
    2 17 37 Sportowy, [Kazimierza] Pułaskiego 27 Kazimierza Pułaskiego
    Spożywcze
    2 11 49 Bohaterów Getta 19 Bohaterów Getta
    2 08 37 [Mariana] Buczka 20 Kliczkowska
    2 12 84 Dębowa 2 Dębowa
    2 24 24 Frontu Narodowego 1 Franciszkańska
    2 03 75 Główna 11 Głowna
    2 05 87 Jagiellońska 1 Jagiellońska
    2 09 23 [Zofii] Jaroszewicz 27 Wodna
    2 05 59 Kolejowa 24 Kolejowa
    2 26 82 Księcia Bolka [Świdnickiego] 22 Księcia Bolka Świdnickiego
    2 03 77 [Józefa] Lewartowskiego 6 Środkowa
    2 25 31 Pogorzała 40 Pogorzała
    2 26 67 [Kazimierza] Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    2 03 20 plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    2 28 04 Rynek 16 Rynek
    2 28 82 Rynek 18 Rynek
    2 18 71 Rynek 28 Rynek
    2 08 38 Sienna 2 Sienna
    2 04 20 Westerplatte 8 Westerplatte
    2 29 40 Westerplatte 14 Westerplatte
    2 28 18 Westerplatte 21 Westerplatte
    2 02 96 Westerplatte 50 Westerplatte
    2 08 36 Westerplatte 95 Westerplatte
    2 29 32 Witoszów Witoszów
    2 31 40 [Ludwika] Zamenhofa Ludwika Zamenhofa
    2 12 50 Sprzętu Zmechanizowanego „Robot”, Rynek 2 Rynek
    2 04 11 Sprzętu Zmechanizowanego „Robot”, [Karola] Marksa 11 Kotlarska
    Tekstylno-Odzieżowe
    2 04 81 „Bawełna”, [Marcelego] Nowotki 34 Długa
    2 25 74 „Bielizna”, Rynek 6 Rynek
    2 22 69 „Bielsko”, Rynek 9 Rynek
    2 18 74 „Bielsko”, Frontu Narodowego 2 Franciszkańska
    2 03 88 „Milanówek”, Rynek 20 Rynek
    2 02 35 „Milanówek”, [Kazimierza] Pułaskiego 22 Kazimierza Pułaskiego
    2 05 60 „Milanówek”, Rynek 17 Rynek
    2 02 34 „Milanówek”, Rynek 41 Rynek
    2 08 18 „Tekstylny”, [Karola] Świerczewskiego 5 Grodzka
    2 03 74 „Wełna”, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    2 29 95 „Wzorcowy”, Rynek 23 Rynek
    2 05 19 Warzywniczy, [Hanki] Sawickiej 3 Wałbrzyska
    2 25 73 Wielobranżowy, [Karola] Marksa 24 Kotlarska
    2 22 58 Żelazny, [Kazimierza] Pułaskiego 16 Kazimierza Pułaskiego
    Sołectwa
    2 24 20 Boleścin 24 Boleścin
    2 28 19 Bystrzyca Dolna 53 Bystrzyca Dolna
    2 19 08 Mirochów Miłochów
    2 26 63 Pszenno Pszenno
    2 06 77 Sulisławice 12 Sulisławice
    2 28 32 Wilków Wilków
    SPÓŁDZIELNIE
    „Aparatura Pomiarowa”, Budowlana 3 Budowlana
    2 10 28 Centrala
    2 05 36 Prezes
    2 27 13 Produkcja
    2 02 70 Zaopatrzenie
    2 31 24 Zakład nr 2, Bokserska 2 Bokserska
    Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Kolejowa 10
    GEES=
    Kolejowa
    2 13 64 Prezes
    2 13 60 Księgowość
    2 03 52 Skup
    2 03 53 Magazyn zbożowy
    2 29 42 Baza, Pszenno Pszenno
    2 22 87 Piekarnia, Witoszów Witoszów
    2 28 42 Masarnia, Słotwina Słotwina
    2 12 44 Wytwórnia wód gazowanych, Witoszów Witoszów Dolny
    2 13 26 Zbiornica złomu, Kolejowa 16 Kolejowa
    Inwalidów „Introkart”, Budowlana 6 Budowlana
    2 10 62 Centrala
    2 08 66 Prezes
    2 10 64 Kierownik techniczny
    2 29 94 Produkcja, kierownik
    2 08 67 Zaopatrzenie i zbyt
    2 29 59 Introligatornia, Frontu Narodowego 9 Franciszkańska
    2 28 29 Klub „Krąg”, Bohaterów Getta 19 Bohaterów Getta
    2 23 38 Inwalidów „Pemel”, plac Ludowy 5 Plac Ludowy
    2 07 48 Inwalidów „Pemel”, zakład poligraficzny
    „Jedność” Szewsko-Galanteryjna, Spółdzielcza 14 Spółdzielcza
    2 15 81 Prezes
    2 25 04 Księgowość
    2 29 92 Dział nakładczy
    2 28 93 Zaopatrzenie
    2 05 57 Zaopatrzenie, portiernia
    2 31 28 Punkt rymarski, Westerplatte 54 Westerplatte
    2 23 04 Kółek Rolniczych, Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    2 22 46 Krajowa Spółdzielnia Pracy Usług Kominiarskich, okręg, [Bolesława] Chrobrego 2 Bolesława Chrobrego
    2 16 02 Krajowa Spółdzielnia Pracy Usług Kominiarskich, okręg, [Lwa] Tołstoja 1 Lwa Tołstoja
    Metalowiec, Ofiar Oświęcimskich 6 Ofiar Oświęcimskich
    2 00 01 Centrala
    2 14 05 Dział handlowy i techniczny
    2 08 10 Punkt usługowy, [Karola] Świerczewskiego 15 Grodzka
    2 27 74 Składowisko Materiałów, [Janka] Krasickiego Ignacego Krasickiego
    2 27 19 Warsztat elektryczno-mechaniczny, Westerplatte 17 Westerplatte
    2 26 30 Międzywojewódzka Usługowa Spółdzielnia Inwalidów „Odra”, oddział terenowy V, [Marcelego] Nowotki 37 Długa
    „Nowe Życie” Odzieżowa, Zamkowa 9 Zamkowa
    2 20 46 Centrala
    2 16 35 Prezes
    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Spacerowa 13 Spacerowa
    2 20 61 Centrala
    2 26 03 Prezes
    Odzieżowo-Usługowa im. [Mariana] Buczka, [Stefana] Żeromskiego 14 Stefana Żeromskiego
    2 05 93 Prezes
    2 12 07 Dział handlowy
    Punkty Krawieckie
    2 29 72 1 Maja 10 1 Maja
    2 25 22 [Marcelego] Nowotki 62 Długa
    2 17 74 Westerplatte 18 Westerplatte
    2 06 65 Wrocławska 2 Wrocławska
    2 27 48 Zakład czapniczy, Rynek 5 Rynek
    2 02 49 Pracy im. Marcelego Nowotki, Frontu Narodowego 18 Franciszkańska
    2 30 35 Centrala
    2 29 06 Prezes
    2 29 46 Zaopatrzenie, zbyt
    2 29 62 Portiernia
    2 23 11 Punkt usługowy nr 2, [Marcelego] Nowotki 28 Długa
    2 27 11 „Przeładunek”, Rynek 21 Rynek
    Rejonowa Spółdzielnia Ogrodnicza, Bystrzycka 24 Bystrzycka
    2 10 01 Centrala
    2 23 07 Dział handlowy
    2 28 05 „Remont”, Spółdzielnia Pracy Budowlanej, filia, [Kazimierza] Pułaskiego 25 Kazimierza Pułaskiego
    Rolniczo-Produkcyjne
    2 24 67 „Jedność”, Boleścin Boleścin
    2 22 64 Im. Piętnastolecia, Burkatów Burkatów
    2 29 47 „Pszenno”, Pszenno Pszenno
    Im. Tysiąclecia Państwa Polskiego
    2 28 43 Im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, Wiśniowa Wiśniowa
    2 28 36 Im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, baza, Niegoszów Niegoszów
    2 22 97 Im. Tysiąclecia Państwa Polskiego, Pogorzała Pogorzała
    2 15 85 Im. Wyzwolenia, Kraszewicka [Kraszowicka] 27 Kraszowicka
    2 05 75 Im. Wyzwolenia, Kraszewicka [Kraszowicka] 27 Kraszowicka
    2 03 81 „Zgoda”, Grodziszcze 71 Grodziszcze
    2 25 02 „Rozbudowa” Konserwacyjno-Remontowa, Wrocławska 36 Wrocławska
    Rzemieślnicza Wielobranżowa, [Stefana] Żeromskiego 22 Stefana Żeromskiego
    2 04 23 Prezes
    2 28 83 Dział techniczny
    Siła” Spółdzielnia Pracy Transportowej, Spacerowa 3 Spacerowa
    2 30 86 Centrala
    2 04 46 Prezes
    2 12 43 Zaopatrzenie
    2 04 44 Baza, [Mariana] Buczka 44a Kliczkowska
    2 28 10 Zakład usługowy, Wrocławska 23 Wrocławska
    „Społem” Wojewódzka Spółdzielnia Spożywców, oddział, Wrocławska 12 Wrocławska
    2 26 37 Sekretariat
    2 26 38 Dyrektor naczelny
    2 23 36 Dyrektor do spraw handlu
    2 03 36 Dyrektor do spraw produkcji
    2 24 35 Główny księgowy
    2 17 62 Dział administracyjno-gospodarczy
    2 29 20 Dział finansowy
    2 14 87 Dział inwestycji i remontów
    2 18 11 Dział obrotu towarowego artykułami przemysłowymi
    2 26 36 Dział obrotu towarowego artykułami spożywczymi
    2 12 83 Komórka gastronomiczna
    2 07 02 Komórka społeczno samorządowa
    2 02 17 Brygada remontowa, Równa 25 Równa
    2 14 48 Garaże, Zygmuntowska 3 Zygmuntowska
    2 18 13 Magazyny, Folwarczna 1 Folwarczna
    2 11 33 Piekarnia nr 1, Główna 14 Główna
    2 15 03 Piekarnia nr 2, [Hanki] Sawickiej 1 Wałbrzyska
    2 24 57 Piekarnia nr 3, [Mikołaja] Kopernika 44 Mikołaja Kopernika
    2 09 10 Piekarnia nr 7, [Kazimierza] Pułaskiego Kazimierza Pułaskiego
    2 02 14 Piekarnia nr 9, Księcia Bolka [Świdnickiego] 5 Księcia Bolka Świdnickiego
    2 05 78 Piekarnia mechaniczna, Jodłowa 35 Jodłowa
    2 16 94 Punkt radiotelewizyjny, [Karola] Marksa 22 Kotlarska
    2 22 39 Zakład pracy nakładczej, [Waleriana] Łukasińskiego 24 Waleriana Łukasińskiego
    2 11 30 Międzyzakładowy dom kultury „Bolko”, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    Świdnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, [Marcelego] Nowotki 18 Długa
    2 10 49 Sekretariat
    2 27 91 Dział członkowski
    2 12 73 Dział remontowy
    2 10 48 księgowość
    2 11 94 Klub, [Władysława] Kniewskiego 18 Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    2 24 95 „Technodent” Dentystyczna, [Karola] Świerczewskiego 19 Grodzka
    Transportu Wiejskiego, zakład wojewódzki, Westerplatte 70 Westerplatte
    2 18 17 Sekretariat
    2 25 68 Przewozy techniczne
    2 04 84 „Vita” Lekarzy Specjalistów, Komunardów 3 Komunardów
    Wojewódzka Pralnicza Spółdzielnia Pracy
    2 22 77 Punkt przyjęć, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    2 23 13 Punkt przyjęć, [Kazimierza] Pułaskiego 42 Kazimierza Pułaskiego
    2 18 80 Punkt przyjęć, Sprzymierzeńców 2a Sprzymierzeńców
    2 17 43 Zakład pralniczy, [Ludwika] Zamenhofa 2 Ludwika Zamenhofa
    Wojewódzka Usługowa Spółdzielnia Pracy
    2 12 48 Zakład usługowy radiotelewizyjny i jubilerski, Frontu Narodowego 2 Franciszkańska
    2 02 25 Radiotelewizyjny, [Marcelego] Nowotki 28 Długa
    2 25 75 Punkt usług zegarmistrzowskich, Rynek 3 Rynek
    Wyrobów i Usług Meblowych, Westerplatte 47 Westerplatte
    2 13 69 Sekretariat
    2 29 67 Dział techniczny
    2 13 87 Dział kier.
    2 08 35 Dział zaopatrzenia
    2 08 19 Naprawa maszyn biurowych, Słotwina Słotwina
    2 02 92 Punkt szklarski, [Marcelego] Nowotki 62 Długa
    2 04 30 Punkt zamówień, [Kazimierza] Pułaskiego 2 Kazimierza Pułaskiego
    2 29 30 Stolarnia, Bystrzycka 20 Bystrzycka
    2 08 09 Tapicernia
    STACJE
    2 15 45 Benzynowa CPN, Wrocławska 14 Wrocławska
    2 22 66 Benzynowa CPN, Wrocławska 23 Wrocławska
    Kolejowa, Dworzec Miasto, [Dworcowa 3] Dworcowa
    2 10 76 Centrala
    2 02 77 Kasa towarowa, Przedmieścia
    2 29 14 Komisariat kolejowy MO
    2 25 84 Kontroli Pojazdów Mechanicznych, Bystrzycka 16 Bystrzycka
    2 24 71 Nasienno-Szkółkarska, Komorów Komorów
    2 26 92 Nasienno-Szkółkarska
    2 14 24 Nasienno-Szkółkarska, Witoszów Górny Witoszów Górny
    2 27 50 Obsługi Radiotechnicznej i Telewizyjnej, [Kazimierza] Pułaskiego 32 Kazimierza Pułaskiego
    2 20 91 Sanitarno-Epidemiologiczna, terenowa, centrala, [Hanki] Sawickiej 51 Wałbrzyska
    2 05 35 Sanitarno-Epidemiologiczna, inspektor sanitarny
    2 29 65 Sanitarno-Epidemiologiczna, Przyjaźni 2 Przyjaźni
    2 25 36 Stadion Sportowy, Sportowa 4 Sportowa
    Straż Pożarna, aleja Niepodległości 8 aleja Niepodległości
    998 Alarmowy
    2 10 81 Centrala
    2 23 12 Komendant
    2 02 72 Stronnictwo Demokratyczne, komitet miejski, Rynek 38 Rynek
    SZKOŁY
    Licea
    2 25 16 Ogólnokształcące nr I, Budowlana 7 Budowlana
    2 22 92 Ogólnokształcące nr I, internat, Muzealna 4 Muzealna
    2 05 73 Ogólnokształcące nr II, Równa 11 Równa
    2 02 32 Ogólnokształcące dla Pracujących, Równa 11 Równa
    2 24 61 Muzyczna, Rynek 4 Rynek
    Podstawowe
    2 24 12 Nr 1, Różana 6 Różana
    2 12 01 Nr 2, Ofiar Oświęcimskich 30 Ofiar Oświęcimskich
    2 27 02 Nr 3, plac Wojska Polskiego [3] plac Wojska Polskiego
    2 26 40 Nr 5, 1 Maja 17 1 Maja
    2 18 53 Nr 5, Folwarczna [2] Folwarczna
    2 05 85 Nr 6, [Zofii] Jaroszewicz [5-7] Wodna
    2 14 85 Nr 7 specjalna, Jagiellońska 27 Jagiellońska
    2 29 24 Nr 8, [Hanki] Sawickiej 38 Wałbrzyska
    2 15 84 Nr 9, Kraszewicka [Kraszowicka] 15 Kraszowicka
    2 28 94 Nr 10, Frontu Narodowego 7 Franciszkańska
    2 26 96 Nr 11, aleja Niepodległości 14 aleja Niepodległości
    2 29 79 Nr 12, Jagiellońska 30 Jagiellońska
    2 31 29 Nr 13, Jodłowa [21] Jodłowa
    2 26 20 Nr 15, [Romualda] Traugutta 7 Romualda Traugutta
    2 28 31 Nr 16, Osiedle Młodych [Władysława Kniewskiego 21] Mieczysława Kozara-Słobódzkiego
    2 23 62 Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    2 00 46 Grodziszcze Grodziszcze
    2 06 07 Komorów Komorów
    2 14 26 Makowice Makowice
    2 15 66 Pszenno Pszenno
    2 06 84 Słotwina Słotwina
    2 08 29 Witoszów Dolny Witoszów Dolny
    2 01 11 Studium Wychowania Przedszkolnego, Przyjaciół Żołnierza 32 Kościelna
    2 03 12 Studium Wychowania Przedszkolnego, internat
    2 14 34 Studium Wychowania Przedszkolnego, Pionierów 14 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    2 07 00 Zasadnicza Dokształcająca, Przyjaciół Żołnierza 15 Kościelna
    2 05 83 Zasadnicza Rolnicza, Równa 11 Równa
    2 28 22 Zasadnicza Rolnicza, Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    2 22 15 Zasadnicza przy Cukrowni dla pracujących, 1 Maja 23 1 Maja
    2 03 89 Zawodowa przy Fabryce Wagonów, Strzelińska 35 Strzelińska
    2 24 03 Zawodowa przy Zakładzie Poprawczym, Sprzymierzeńców 2 Sprzymierzeńców
    2 04 24 Zawodowa przy Zakładzie Poprawczym, warsztaty szkolne
    Zespół Szkół Medycznych, [Romualda] Traugutta 5 Romualda Traugutta
    2 29 57 Dyrektor
    2 19 35 Księgowość
    2 13 85 Internat, [Hanki] Sawickiej 40 Wałbrzyska
    2 20 74 Zespół Szkół Zawodowych nr 1, [gen. Władysława] Sikorskiego 41 gen. Władysława Sikorskiego
    2 10 05 Zespół Szkół Zawodowych nr 2, [Hanki] Sawickiej 37 Wałbrzyska
    2 25 27 Zespół Szkół Zawodowych nr 2, internat, [Karola] Marksa 17 Kotlarska
    2 28 64 Zespół Szkół Zawodowych nr 2, warsztaty, Spółdzielcza 16 Spółdzielcza
    2 01 11 Zespół Szkół Zawodowych nr 3, Przyjaciół Żołnierza 2 Kościelna
    Zespół Szkół Zawodowych CRS, [Juliana] Marchlewskiego 2 Księżnej Agnieszki
    2 26 41 Sekretariat
    2 26 27 Wydział zaoczny
    2 26 45 Internat, Kanonierska 3 Kanonierska
    2 23 92 Internat, Pionierów 10 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    Szpital Miejski, Westerplatte 24 Westerplatte
    2 30 01 Centrala
    2 15 18 Sekretariat
    2 08 00 Oddział chirurgiczny
    2 28 61 Oddział gruźliczy, plac Wojska Polskiego 2 plac Wojska Polskiego
    2 27 44 Oddział okulistyka
    2 27 46 Oddział zakaźny
    Ś
    Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych, [Mariana] Buczka 30 Kliczkowska
    2 20 11 Centrala
    2 23 45 Dyrektor naczelny
    2 18 05 Dyrektor ekonomiczny
    2 17 02 Dyrektor do spraw inwestycji
    2 17 03 Dyrektor do spraw produkcji
    2 18 06 Dyrektor techniczny
    2 17 22 Główny energetyk
    2 19 21 Główny mechanik
    2 17 04 Dział kadr i szkolenia zawodowego
    2 17 10 Dział kontroli jakości
    2 18 10 Dział kooperacji
    2 16 61 Dział transportu i ekspedycji
    2 19 22 Dział wykonawstwa i nadzoru
    2 19 16 Dział zaopatrzenia
    2 16 22 Dział sekcja chemiczna
    2 16 21 Dział sekcja hutnicza
    2 19 23 Dział zabezpieczenia dostaw inwestycyjnych
    2 23 41 Dział zbytu
    2 17 21 Ośrodek badawczo-rozwojowy CBA
    2 17 09 Portiernia główna
    2 18 07 Komitet zakładowy PZPR
    2 30 65 Budowa, Jagiellońska 5 Jagiellońska
    2 27 61 Przychodnia lekarska
    2 23 47 Przedszkole, Wrocławska 72 Wrocławska
    2 27 05 Warsztaty szkolne, Oświęcimska [Ofiar Oświęcimskich] 15 Ofiar Oświęcimskich
    2 06 18 Placówka ORMO, [Zofii] Jaroszewicz 27 Wodna
    2 13 37 Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43 Rynek
    2 31 05 Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pionierów 37 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    T
    2 29 78 Teatr Miejski, Rynek 43 Rynek
    2 05 95 Techniczna Obsługa Samochodów „Polmozbyt”, Bystrzycka 12 Bystrzycka
    2 29 16 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Rynek Ratusz Rynek
    2 25 66 Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Bohaterów Getta 19 Bohaterów Getta
    U
    Urząd Miejski, 1 Maja 21 1 Maja
    2 28 07 Prezydent
    2 31 10 Wiceprezydent
    2 24 54 Sekretariat
    2 13 01 Biuro ogólnoorganizacyjne
    2 02 28 Biuro rady narodowej
    2 25 20 Miejska komisja planowania
    2 00 16 Rejonowe biuro geodety miejskiego
    Wydziały
    2 24 53 Finansowy, Łukowa 11 Łukowa
    2 16 87 Finansowy, kierownik
    2 13 51 Referat wymiaru podatku dochodowego
    2 06 49 Gospodarki terenowej i ochrony środowiska, 1 Maja 1 Maja
    2 25 00 Referat gospodarki komunalnej
    2 24 49 Gospodarki lokalowej
    2 26 55 Handlu i usług
    2 27 22 Komunikacji
    2 14 84 Oświaty i wychowania, Folwarczna Folwarczna
    2 04 84 Oświaty i wychowania, kierownik
    2 24 48 Oświaty i wychowania, wizytatorzy
    2 22 31 Rolnictwa, leśnictwa i skupu, 1 Maja 21 1 Maja
    2 15 06 Spraw wewnętrznych
    2 24 55 Spraw wewnętrznych, referat ewidencji ludności
    2 04 82 Spraw wewnętrznych, kolegium do spraw wykroczeń, aleja Niepodległości 3 aleja Niepodległości
    2 23 81 Zatrudnienia i spraw socjalnych, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    2 09 53 Zatrudnienia i spraw socjalnych, kierownik
    Urząd Gminy, 1 Maja 21 1 Maja
    2 02 74 Naczelnik
    2 30 67 Centrala
    2 24 88 Sekretarz
    2 12 26 Kolegium do spraw wykroczeń
    2 04 27 Urząd Stanu Cywilnego, Rynek Ratusz 37 Rynek
    W
    Wałbrzyski Kombinat Budowlany, Zakład Budowlano-Montażowy 2, [Lwa] Tołstoja 22 Lwa Tołstoja
    2 01 65 Centrala
    2 31 01 Dyrektor
    2 00 15 Dyspozytor
    2 00 04 Zaopatrzenie
    2 23 17 Baza materiałowa, Mieszka [I] 1 Mieszka I
    2 27 51 Baza sprzętu, Mleczna Droga Kliczkowska, Metalowców lub Wincentego Witosa
    2 00 21 Fabryka domów
    2 19 17 Kgr, Bohaterów Getta Bohaterów Getta
    2 31 61 Kgr, [Lwa] Tołstoja Lwa Tołstoja
    2 22 03 Wytwórnia elementów WK-70, Mleczna Droga Kliczkowska, Metalowców lub Wincentego Witosa
    WARSZTATY
    2 02 31 Blacharsko-instalacyjny, Smyczyński Władysław, Bracka 7 Bracka
    2 08 83 Mechaniki Pojazdowej, Bryndza Stanisław, Równa 2 Równa
    2 13 30 Naprawy Wag, Kilanowski Wojciech, Sadowa 7 Sadowa
    2 05 26 Stolarski, Rąpała Stanisław, Witoszów Dolny 100 Witoszów Dolny
    2 16 96 Ślusarski, Górski Jan, inż., Witoszów Dolny 21 Witoszów Dolny
    2 00 47 Ślusarski, Szeleźnik Stanisław, [Marii] Konopnickiej 3 Marii Konopnickiej
    2 16 96 Ślusarski, Wiercigroch Józef, Witoszów Dolny 11 Witoszów Dolny
    2 08 21 Ślusarski, zaprzysiężony naprawy kas pancernych, Bochniak Marian, [Lwa] Tołstoja 5a Lwa Tołstoja
    2 15 08 Weterynaryjny Inspektorat Sanitarny, Rzeźnicza 2 Rzeźnicza
    2 02 44 Wojewódzka Federacja Sportu, Kanonierska 20 Kanonierska
    2 15 50 Wojewódzka Lecznica dla Zwierząt, [gen. Władysława] Sikorskiego 63 gen. Władysława Sikorskiego
    2 29 20 Wojewódzki Ośrodek Społeczno-Wychowawczy, oddział, plac Grunwaldzki 11 plac Grunwaldzki
    2 23 03 Wojewódzki Urząd Statystyczny, oddział terenowy, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    2 34 00 Wojewódzki Urząd Statystyczny, statystyka
    2 30 58 Wojewódzki Zarząd Inwestycji Rolnych, Bohaterów Getta 19 Bohaterów Getta
    2 22 34 Wojewódzki Zarząd Inwestycji Rolnych, dyrektor
    Wojewódzki Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, Westerplatte 68 Westerplatte
    2 20 41 Centrala
    2 24 50 Dyrektor
    2 24 52 Dział spożywczy
    2 24 81 Dział zaopatrzenia
    2 19 31 Laboratorium
    2 13 48 Magazyn, 1 Maja 7 1 Maja
    2 17 34 Składnica części zamiennych, Westerplatte 59 Westerplatte
    2 13 29 Składnica materiałów budowlanych, Kolejowa 10 Kolejowa
    2 22 01 Ośrodek „Nowoczesna Gospodyni”, Westerplatte 59 Westerplatte
    2 20 51 Zakład inwestycji i budownictwa, Mleczna Droga 22 Kliczkowska, Metalowców lub Wincentego Witosa
    2 04 31 Zakład obrotu artykułami przemysłu lekkiego, plac Wolności 2 plac Wolności
    2 10 08 Zakład artykułami spożywczymi, Westerplatte 68 Westerplatte
    2 00 48 Zakład artykułami spożywczymi, dyrektor
    2 10 09 Zakład artykułami spożywczymi, zastępca dyrektora
    2 00 56 Zakład obrotu rolnego, centrala, Westerplatte 2 Westerplatte
    2 30 80 Zakład obrotu rolnego, dział budowlany
    2 03 91 Zakład obrotu rolnego, dział kontraktacji i skupu
    2 30 89 Zakład obrotu rolnego, dział produkcji roślinnej
    2 20 31 Zakład obrotu rolnego, dział usług remontowo-budowlanych, Słotwina 80 Słotwina
    2 28 42 Zakład obrotu rolnego
    Wojewódzki Związek Kółek Rolniczych, [gen. Władysława] Sikorskiego 1 gen. Władysława Sikorskiego
    2 25 96 Prezes
    2 13 08 Wiceprezesi
    2 00 05 Bhp, 1 Maja 27 1 Maja
    2 26 49 Gospodarka materiałowa
    2 21 00 Biuro administracyjno-gospodarcze
    2 34 39 Wydział finansów i rachunkowości
    2 05 81 Wydział gospodarstw rolnych
    2 07 51 Wydział inwestycji i budownictwa
    2 23 65 Wydział techniki i usług
    2 03 13 Wojewódzki Związek Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych, aleja Niepodległości 11 aleja Niepodległości
    2 22 45 Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych, Różana 1 Różana
    2 28 45 Wojewódzkie Biuro Planowania Przestrzennego, [Karola] Świerczewskiego 12 Grodzka
    2 12 45 Wojewódzkie Biuro Projektów, wielobranżowy dział terenowy, [Stefana] Żeromskiego 13 Stefana Żeromskiego
    2 02 18 Wojewódzkie Biuro Projektów, pracownia
    Wojewódzkie Zjednoczenie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wrocławska 10 Wrocławska
    2 20 56 Centrala
    2 18 48 Dyrektor naczelny
    2 22 29 Dyrektor do spraw eksploatacji
    2 03 00 Dyrektor techniczny
    2 30 57 Naczelny ekonomista
    2 11 60 Wydział techniki i inwestycji
    2 22 12 Wojewódzkie Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług, biuro terenowe, plac Grunwaldzki 3 plac Grunwaldzki
    2 29 48 Wojskowa Komenda Uzupełnień, plac Grunwaldzki 2 plac Grunwaldzki
    2 09 06 Wytwórnia Mas Bitumicznych, Bystrzycka 40 Bystrzycka
    2 14 46 Wytwórnia Wód Gazowanych, Westerplatte 25 Westerplatte
    2 15 29 Wytwórnia Wód Gazowanych „Ewka”, Zajączkowska Stefania, Bracka 3 Bracka
    Z
    ZAKŁAD
    2 31 61 Budowlano-Montażowy nr 2, [Lwa] Tołstoja 22 Lwa Tołstoja
    Budowlano-Remontowy Handlu i Usług „Budrem”, Bohaterów Getta 19 Bohaterów Getta
    2 10 21 Centrala
    2 30 09 Magazyn nr 4, Leśna Leśna
    2 18 68 Warsztaty, Śląska Śląska
    2 19 19 Budownictwa Specjalnego, [Hanki] Sawickiej 37 Wałbrzyska
    2 07 07 Elektroinstalacyjny, Bernacki Jan, plac Tysiąclecia [1000-lecia Państwa Polskiego] 9 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    2 25 08 Elektroinstalacyjny, Grześlowski Bolesław, [Hanki] Sawickiej 2 Wałbrzyska
    2 13 74 Elektroinstalacyjny, Stachowicz Stanisław, [Karola] Marksa 16 Kotlarska
    Elektronicznej Techniki Obliczeniowej „Zeto”, Westerplatte 29 Westerplatte
    2 07 10 Centrala
    2 20 71 Centrala, [Karola] Świerczewskiego 15 Grodzka
    2 04 09 Elektrotechniczny, Michalski Kazimierz, [aleja] Niepodległości 2 aleja Niepodległości
    Energetyczny, Równa 2 Równa
    2 27 41 Posterunek energetyczny
    2 24 37 Placówka handlowa
    2 13 49 Licznikownia
    2 13 21 Boleścin Boleścin
    2 18 25 Słotwina Słotwina
    2 27 86 Fotograficzny „Foto”, Hamerski Piotr, [Karola] Świerczewskiego 1 Grodzka
    2 27 54 Fotograficzny, Rynek 13 Rynek
    2 15 69 Fotograficzny, Więckowski Jerzy, Wrocławska 4 Wrocławska
    2 07 68 Gazowniczy, Wrocławska 10 Wrocławska
    2 07 69 Gazowniczy, portiernia
    2 08 44 Instalatorstwa Sanitarnego, Dudek Stanisław, [Stefana] Żeromskiego 24 Stefana Żeromskiego
    2 27 03 Kamieniarski, Wojciechowski Dariusz, Komunardów 14 Komunardów
    2 25 34 Krawiecki, Holka Mateusz, [Karola] Świerczewskiego 3 Grodzka
    2 08 05 Krawiecki, Makarski Tadeusz, Łukowa 4 Łukowa
    2 27 35 Krawiecki, Roszak Bronisław, [Hanki] Sawickiej 9 Wałbrzyska
    2 09 43 Mechaniki Precyzyjnej, Sosak Zygmunt, Westerplatte 12 Westerplatte
    2 03 05 Murarski, Zyskowski Czesław, [Karola] Świerczewskiego 14 Grodzka
    2 15 39 Naprawy Maszyn Biurowych, Pieńkosz Franciszek, Komunardów 6 Komunardów
    2 17 93 Naprawy Urządzeń Chłodniczych, Król Mieczysław, Zamkowa 4 Zamkowa
    2 10 18 Okręgowy Zakład Transportu i Maszyn Drogowych, oddział eksploatacyjno-remontowy, Bystrzyca Dolna Bystrzyca Dolna
    2 20 28 Państwowy Zakład Ubezpieczeń, inspektorat rejonowy, Wrocławska 12 Wrocławska
    2 15 75 Pieczątkarski, Kleszcz Józef i Rolski Witold, Trybunalska 5 Trybunalska
    2 28 16 Poprawczy, Sprzymierzeńców 3 Sprzymierzeńców
    2 05 82 Remontowo-Budowlany, Moll Włodzimierz, [Waleriana] Łukasińskiego 24 Waleriana Łukasińskiego
    2 26 42 Stolarski, Gawłowski Ignacy, [Kazimierza] Pułaskiego 69 Kazimierza Pułaskiego
    2 15 61 Stolarski, Opioł Antoni, Westerplatte 46 Westerplatte
    2 24 66 Stolarski, Rutkowski Zenon, Bystrzyca Dolna42 Bystrzyca Dolna
    2 22 09 Stolarski, Zawalich Wacław, Witoszów Górny 20 Witoszów Górny
    2 14 15 Stolarski, Zdrojewski Bogdan, plac Tysiąclecia [1000-lecia Państwa Polskiego] 6 plac 1000-lecia Państwa Polskiego
    2 05 49 Ślusarski, Miodulski Witold, Zamkowa 4 Zamkowa
    2 27 95 Techniki Biurowej „Predom Org”, oddział, [Józefa] Lewartowskiego 7 Środkowa
    2 14 73 Teleradiomechaniki, Ignatowicz Antoni, plac [Włodzimierza] Lenina 22 plac św. Małgorzaty
    2 03 68 Transportu Samochodowego i Spedycji WSO, placówka terenowa, Bystrzycka 17a Bystrzycka
    2 05 42 Ubezpieczeń Społecznych, plac [Włodzimierza] Lenina 2 plac św. Małgorzaty
    2 18 21 Usług Radiotechnicznych i Telewizyjnych, [Ludwika] Zamenhofa 40 Ludwika Zamenhofa
    Wojewódzki Zakład Weterynarii, Różana 1a Różana
    2 30 84 Centrala
    2 10 89 Dyrektor
    2 02 84 Usług Inwestycyjnych, [Romualda] Traugutta 1 Romualda Traugutta
    2 11 24 Wulkanizacyjny, Rzeszutko Franciszek, Westerplatte 19 Westerplatte
    2 12 56 Zduński, Pszczoliński Franciszek, [Marcelego] Nowotki 7 Długa
    2 27 18 Zegarmistrzowski, Cegielski Jerzy, [Marcelego] Nowotki 8 Długa
    2 03 87 Zegarmistrzowski, Durał Edward, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    ZAKŁADY
    2 27 92 „Delana” Zakłady Dziewiarskie, punkt usługowy, Rynek 34 Rynek
    2 25 58 Dolnośląskie Zakłady Graficzne, Zakład Usług Poligraficznych, Rynek 34 Rynek
    Dolnośląskie Zakłady Magnezytowe, Westerplatte 51 Westerplatte
    2 30 41 Centrala
    2 02 54 Dyrektor naczelny
    2 05 86 Dyrektor techniczny
    2 28 81 Dział zaopatrzenia
    2 26 08 Dział zbytu
    Elektrotechniki Motoryzacyjnej, Westerplatte 29
    ELMOT=
    2 30 21 Centrala
    2 24 06 Dyrektor naczelny
    2 24 07 Zaopatrzenie
    2 20 68 Zaopatrzenie, oddział 2, Kraszewicka [Kraszowicka] 17 Kraszowicka
    2 24 05 Budowa, Mleczna Droga Kliczkowska, Metalowców lub Wincentego Witosa
    2 02 69 Świetlica, Okrężna 1 Okrężna
    2 05 02 Świetlica dziecięca, Równa 14 Równa
    2 03 31 Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast”, centrala, Bystrzyca Górna Bystrzyca Górna
    2 09 09 Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast”, dyrektor
    Mięsne, Zakład Produkcyjny, Rzeźnicza 2 Rzeźnicza
    2 26 87 Sekretariat
    2 08 75 Dział handlowy
    2 15 07 Dział skupu
    2 15 08 Weterynaryjny inspektorat sanitarny
    2 22 75 „Moda” Zakłady Przemysłu Odzieżowego, zakład produkcyjny, Rynek 24 Rynek
    „Renifer” Dolnośląskie Zakłady Białoskórniczo-Rękawicznicze, [Mariana] Buczka 27 Kliczkowska
    2 30 51 Centrala
    2 14 59 Dyrektor
    2 25 05 Zaopatrzenie
    2 26 86 Świetlica
    2 02 01 Punkt chałupniczy, [Marcelego] Nowotki 2 Długa
    2 25 64 Przedszkole, Pionierów 20 Pionierów Ziemi Świdnickiej
    Świdnickie Zakłady Artykułów Technicznych, Westerplatte 56 Westerplatte
    2 00 41 Centrala
    2 15 88 Dyrektor
    2 05 50 Zaopatrzenie
    Świdnickie Zakłady Przemysłu Wełnianego „Siwela”, Bystrzycka 8 Bystrzycka
    2 10 31 Centrala
    2 28 03 Dyrektor
    2 14 82 Wrocławskie Zakłady Drobiarskie, zakład wylęgu drobiu, [Lwa] Tołstoja 9 Lwa Tołstoja
    Wytwórcze aparatury Precyzyjnej „Mera Pafal”, [Waleriana] Łukasińskiego 26 Waleriana Łukasińskiego
    2 10 51 Centrala
    2 15 25 Dyrektor naczelny
    2 00 96 Zabezpieczenie
    2 25 87 Zaopatrzenie
    2 12 04 Komitet zakładowy PZPR
    2 26 06 Dom kultury, [Juliana] Marchlewskiego 12 Księżnej Agnieszki
    2 07 08 Biblioteka, Jagiellońska 5 Jagiellońska
    2 12 05 Hotel robotniczy, Komunardów 14 Komunardów
    2 22 04 Klub, [Juliana] Marchlewskiego 14 Księżnej Agnieszki
    2 29 76 Przedszkole, Komunardów 2 Komunardów
    2 26 04 Stolarnia, [Juliana] Marchlewskiego 14 Księżnej Agnieszki
    2 12 64 Zespół Adwokacji, Różana 2 Różana
    Zespół Opieki Zdrowotnej, Westerplatte 22 Westerplatte
    2 30 01 Centrala
    2 13 27 Dział służb społecznych
    2 23 30 Zespół Składnic Lasów Państwowych, [gen. Władysława] Sikorskiego 11 gen. Władysława Sikorskiego
    2 24 93 Zespół Składnic Lasów Państwowych, składnica drewna, Przedmieście
    2 01 24 Zespół Usług Projektowych, terenowy, [Karola] Świerczewskiego 5 Grodzka
    Zespół Zakładów Gastronomicznych, Ofiar Oświęcimskich 2 Ofiar Oświęcimskich
    2 00 08 Centrala
    2 29 69 Dział techniczny, [Karola] Marksa 18 Kotlarska
    2 22 72 Centralna obieralnia ziemniaków, Zamkowa Zamkowa
    2 25 11 Wytwórnia lodów, Wrocławska 44 Wrocławska
    2 14 46 Wytwórnia wód gazowanych, Westerplatte 25 Westerplatte
    2 04 09 Warsztat grupy remontowej, aleja Niepodległości 2 aleja Niepodległości
    ZWIĄZKI
    2 27 57 Bojowników o Wolność i Demokrację, [Stefana] Żeromskiego 11 Stefana Żeromskiego
    2 01 79 Harcerstwa Polskiego, komenda hufca, [Bolesława] Chrobrego 1 Bolesława Chrobrego
    2 12 93 Inwalidów Wojennych PRL, [Marcelego] Nowotki 1 Długa
    2 29 45 Nauczycielstwa Polskiego, aleja Niepodległości 12 aleja Niepodległości
    2 12 81 Ochotniczych Straży Pożarnych, Frontu Narodowego 5 Franciszkańska
    2 27 17 Rencistów, Emerytów i Inwalidów, Rynek 26 Rynek
    2 28 73 Uchodźców Politycznych z Gracji, [Karola] Marksa 18 Kotlarska
    Ż
    ZŁOBKI
    2 12 29 Nr 1, plac Wojska Polskiego 4 plac Wojska Polskiego
    2 08 92 Nr 2, [Marii] Konopnickiej 1 Marii Konopnickiej
    2 26 69 Nr 3, Ofiar Oświęcimskich 1 Ofiar Oświęcimskich
    2 18 82 Dolnośląskich Fabryki Mebli, Bystrzycka 22 Bystrzycka
    2 02 38 Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej, Piekarska 2 Piekarska
    2 22 04 Zakładów Wytwórczych Aparatury Precyzyjnej, [Juliana] Marchlewskiego 12 Księżnej Agnieszki
    ABONENCI MIESZKANIOWI – 1997 NUMERÓW

    Wykaz skrótów.

    Skrót Znaczenie
    BHP Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
    CBA Centralne Biuro Konstrukcyjne Aparatury Chemicznej w Krakowie
    CPN Centrala Produktów Naftowych
    CRS Centralna Rolnicza Spółdzielnia
    INŻ. Inżynier
    KGR Kierownictwo Grupy Robót
    LOK Liga Obrony Kraju
    MO Milicja Obywatelska
    ORMO Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej
    PKP Polskie Koleje Państwowe
    POP Podstawowa Organizacja Partyjna
    PRL Polska Rzeczpospolita Ludowa
    PZPR Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
    PZZ Państwowe Zakłady Zbożowe lub Polskie Zakłady Zbożowe
    RTG Rentgen
    UPT Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny
    WK-70 Odmiana systemu wielkopłytowego opracowana w 1973 roku oparta na rozwiązaniach stosowanych w Niemieckiej Republice Demokratycznej (NRD)
    WSO Wojewódzka Spółdzielnia Ogrodnicza

    Kategoria: Historia Świdnicy 1945-1989, Nowości

  • Komentarze: 9

    1. Piotrek pisze:
      13 sierpnia 2018, o 22:11

      UPT Urząd Pocztowy

      Urząd Pocztowo Telekomunikacyjny ;)


    2. Piotrek pisze:
      13 sierpnia 2018, o 22:16

      WSO

      Najprawdopodobniej chodzi o Wojewódzką Spółdzielnie Ogrodniczą.


    3. Piotrek pisze:
      13 sierpnia 2018, o 22:23

      WK-70

      A właściwie Wk-70 to opracowane w roku 1973 odmiana systemu budownictwa wielkopłytowego W-70. Były oparte na rozwiązaniach z NRD.


    4. kolejarz81 pisze:
      14 sierpnia 2018, o 06:43

      a ja do dzisiaj pamiętam nasz pierwszy numer telerofnu: 203-27 :)


    5. admin pisze:
      14 sierpnia 2018, o 17:23

      Dziękujemy za uwagi i czekamy na kolejne.


    6. Piotrek pisze:
      14 sierpnia 2018, o 17:37

      Drogi adminie – CBA za cholerę sobie nie przypominam. :)


    7. admin pisze:
      15 sierpnia 2018, o 20:31

      Udało się rozszyfrować skrót CBA – Centralne Biuro Konstrukcyjne Aparatury Chemicznej w Krakowie.


    8. Piotrek pisze:
      16 sierpnia 2018, o 07:17

      Aaaa, w takim razie chodziło o CEBEA – Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Budowy Urządzeń Chemicznych. Błąd w książce powstał zapewne na skutek tego, że ktoś napisał „ze słuchu”. :)
      Oto słów kilka o owym CEBEA:
      „Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Budowy Urządzeń Chemicznych „Cebea” w Krakowie został stworzony w 1971 r. po przekształceniu istniejącego od 1946 r. Centralnego Biura Konstrukcyjnego Urządzeń Chemicznych. Od 2011 roku pełni funkcję instytutu badawczego. W ostatnich latach instytut nie prowadził badań naukowych i prac rozwojowych, utrzymywał się ze środków pochodzących ze sprzedaży produkowanych w Bochni urządzeń chłodniczych oraz z wynajmu majątku trwałego przy ul. Lea w Krakowie.
      Od 1 lutego 2015 r. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Budowy Urządzeń Chemicznych „CEBEA” z siedzibą w Krakowie włączono do Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.”


    9. Łukasz pisze:
      10 października 2018, o 13:39

      Czy jest w planie publikacja numerów np z terenu Gminy Jaworzyna Śląska?


    Dodaj komentarz