Spis rzemieślników Świdnicy i powiatu ▪ Stefan M. Kuczyński (opracował: Przemysław Tarłowski)

Opublikowano: 13 lipca 2013, Odsłon: 4 139
  • Spis wydany przez Śląski Zespół Wydawniczy w 1947 roku.

    Autor: Stefan M. Kuczyński.

    Opracował: Przemysław Tarłowski.

    Świdnica, lipiec 2013 r.

    ŚWIDNICA

    RZEMIEŚLNICY

    Nazwisko i imię Adres
    PIEKARZE:
    Adamus Jan Pszenów 65
    Baca Edward Seifersdorf, gm. Schönbrunn 28
    Badylak Walenty Konradówka Wiejska 17c
    Badzioch Edmund Kazimierza Pułaskiego 17
    Barakko Romuald Rusko, gm. Żarów
    Barański Leon Bolesławice 41b, gm. Jawornik Świdnicki
    Bercal Piotr Cyrla 32
    Bęben Alojzy Kazimierza Pułaskiego 22
    Bielawski Józef Fryborg, Kościelna 5
    Bienias Władysław Westerplatte 13
    Bogdański Saturnin Karola Marksa 12
    Bryndza Izydor Schönbrunn 4
    Burkiewicz Józef Hohgiersdorf, gm. Ludwików
    Cebula Walenty Leutmannsdorf 256
    Chabiński Jan Miedziana 1
    Chmielarczak Edward Strzegom, Gräben 9
    Chmielarczak Leon Kościelna 11
    Chmielarz Kazimierz Fryborg, Ogrodowa 18
    Chojecki Władysław Długa 68
    Chudy Bolesław Strzegom, Świdnicka 32
    Cichocki Roman Burkersdorf, gm. Leutmannsdorf
    Częsny Stanisław Karola Marksa 4
    Czyrzydło Czesław Strzegom, Górska 19
    Dalecki Wacław Witynów 47b, gm. Jawornik Świdnicki
    Domagalski Sylwester Tomaszów 47
    Domażalski Józef Westerplatte 23
    Dubicki Aleksander Rynek 5
    Duda Julian Leutmannsdorf 76
    Fafara Walerian Boleszyn, gm. Weizenrodau
    Felner Mieczysław Stanowice 29
    Fleiszer Walter Garbarska 19/21
    Frąckowski Pańska 2
    Gaik Marian Gródek Świdnicki 79
    Gaik Michał Gródek Świdnicki 79
    Gajdzicki Stanisław Strzegom, os. Graby 51
    Gajewski Jan Jawornik Świdnicki, Juliusza Słowackiego 2
    Gärtner Kazimierz Rynek 8
    Gawlak Feliks Strzegom, Dolna 14
    Gluza Władysław Świebodzice, Wałbrzyska 5
    Gnojek Władysław Strzegom, Wiejska 3
    Gonciarczyk Stanisław Marcinowice 64
    Gonek Edward Pankowice 24
    Górski Jan Bystrzyca Dolna 3
    Grochot Józef Strzegom, Świdnicka 13
    Gruszczyński Mieczysław Kazimierza Pułaskiego 13
    Grzechocki Józef Michała Roli-Żymierskiego 18
    Gulcz Tadeusz Pastuchów 4a
    Gurdek Jan Burkersdorf, młyn, gm. Ludwików
    Hałat Józef Księcia Bolko 5
    Janiczek Władysław Kazimierza Pułaskiego 22
    Janowski Antoni Jawornik Świdnicki, Świdnicka 2
    Jonas Franciszek Niemiecka 8
    Jonczyk Karol Długa 19
    Józefowski Bolesław Miedziana 2
    Jucha Józef Równa 3
    Jucha Piotr Michała Roli-Żymierskiego 5
    Jurek Franciszek Krasowice 5, gm. Ludwików
    Kaczmarek Stanisław Fryborg, Kolejowa 7
    Kaczor Józef Ingramowice 34
    Kanczarek Bolesław Wierzbno 1, gm. Jawornik Świdnicki
    Kędziora Dominik Strzegom, Lignicka 3
    Kliber Jan Strzegom, Kościelna 12
    Kotlarska Marta Jawornik Świdnicki, Wolności 11
    Kowalczyk Józef Strzegom, Pusta 13
    Kożuchowicz Władysław Półwieś 30a, gm. Stanowice
    Krajewski Stanisław Okrężna 9
    Krauzer Wojciech Fryborg, Piaskowa 3
    Krupa Adam Godków 69
    Kubacki Romuald Fryborg, Józefa Stalina 5
    Kubasik Leon Żarów, Armii Czerwonej 27
    Kycia Stanisław Bögendorf 76
    Kycia Wojciech Pastuchów 34a, gm. Stanowice
    Lalicki Józef Świebodzice, Michała Roli-Żymierskiego 5
    Leśniak Antoni Breitenhain 36, gm. Leutmannsdorf
    Lewandowski Kazimierz Żarów, Armii Czerwonej 50
    Lis Jan Rogoźno 47, gm. Godków
    Lisowski Antoni Stanowice 100
    Luber Stanisław Piotrowice, gm. Jawornik Świdnicki
    Łaciński Mieczysław Żarów, Samopomoc Chłopska, Armii Czerwonej 3
    Łoś Czesław Garbarska 19/21
    Łukawski Gustaw Kazimierza Pułaskiego 44
    Majka Henryk Ludwików 4
    Markiewicz Leopold Stanowice
    Michalski Dionizy pl. Michała Drzymały 10
    Michalski Tadeusz Garbarska 13
    Milczanowski Jan Domanice
    Molczyk Stanisław Fryborg, Wałbrzyska 5
    Mózgowiec Roman Piotrkowska 10
    Nadborczyk Paweł Fryborg, Zamkowa 3
    Nasiadek Stanisław Żarów, Silesia
    Neculak Jan Strzegom, Pusta 7
    Ochab Henryk Gola, gm. Domanice
    Ogiński Hieronim Strzegom, Świdnicka 13
    Pająk Jan Łazany 30
    Pierzchała Kazimierz Piotrowice 18, gm. Jawornik Świdnicki
    Pietruszka Jan Westerplatte 18
    Przystał Piotr Domanice 23
    Puchała Tadeusz Karola Marksa 19
    Pyclik Sylwester Żarów, Kazimierza Pułaskiego 37
    Pytel Feliks Czechynia 66, gm. Stanowice
    Raczykowski Leon Gródek Świdnicki
    Radwan Józef Długa 27
    Reif Bronisław Mikołaja Kopernika 44
    Rokita Roman Świebodzice, Rynek 25
    Roman Franciszek Arnsdorf 10, gm. Schönbrunn
    Romański Władysław Weizenrodau 18
    Rutkowski Franciszek Strzegom, Św. Anny 15
    Rymanowski Andrzej Strzegom, Obywatelska 1
    Sarapata Józef Krasowice 6
    Sieradzki Walenty Fryborg, Józefa Stalina 45
    Skaliński Mieczysław Pastuchów, gm. Stanowice
    Skorupa Stefan Wiry 8, gm. Marcinowice
    Słota Edward Ingramowice 34
    Sobczyk Jan Wałbrzyska 1
    Socha Bolesław Strzegom, Wiejska 17
    Stankowski Władysław Śmiałowo 102, gm. Zamkowo
    Stoszek Stanisław Łukowa 8
    Suchecki Jerzy Jawornik Świdnicki, Wolności 8
    Syrzisko Józef Wrocławska 48
    Szczęsny Henryk Władysław Chwałków 10, gm. Marcinowice
    Szczupak Jan Jawornik Świdnicki, Wolności 4
    Szczygieł Eugeniusz Leutmannsdorf 153
    Szmiel Czesław Schönbrunn 38
    Szynalski Franciszek Michała Roli-Żymierskiego 4
    Śmigielski Zygmunt Piotrkowska
    Świtała Stanisław Cyrla 140, gm. Zamkowo
    Tłustochowicz Henryk Pańska 7
    Tomczyk Józef Miedziana 1
    Wachała Eugeniusz Olsza 113b, gm. Stanowice
    Waldman Henoch Świdnica
    Wandachowicz Stanisław Strzegom, Tadeusza Kościuszki 12
    Werner Jan Strzegom, Dolna 9
    Wilczyński Jan Strzegom, Dolna 26
    Witkowska Janina Strzegom, Pusta 13
    Witkowski Jan Neudorf, gm. Jawornik Świdnicki
    Witkowski Witold Fryborg, Józefa Stalina 22
    Wlazło Bolesław Wschodnia 14
    Wołowicz Piotr Wrocławska 17
    Ziaja Konstanty Fryborg, Strzegomska 10
    Ziaja Stanisław Świebodzice, Kolejowa 7
    Zym Władysław Bartoszów 3, gm. Godków
    Żydek Antoni Weizenrodau 51
    RZEŹNICY I WĘDLINIARZE:
    Baszak Józef Strzegom, Wieczasława Mołotowa 26
    Biernacki Karol Kościelna 3
    Bodnar Antoni Kazimierza Pułaskiego 3
    Borek Zygmunt Goleszyn, gm. Pszenów
    Brejnak Henryk Długa 8
    Bubła Antoni Michała Roli-Żymierskiego 18
    Bukład Jan Antoni Strzelce 59, gm. Marcinowice
    Chorabik Józef Fryborg, Józefa Stalina 43
    Dzierzawski Edward Jaroszów, gm. Godków
    Fabian Franciszek Łukowa 14
    Fogiel Jan Karola Marksa 7
    Fuczek Władysław Cyrla 55
    Gierat Ludwik Fryborg, Kościelna 16
    Głogowski Józef Gródek Świdnicki 70
    Gniot Marian Kazimierza Pułaskiego 20
    Guzik Alojzy Leutmannsdorf 264
    Hendrysiak Władysław Górna Bystrzyca 11
    Irlik Józef Długa 56
    Janiczek Stanisław Dolna Bystrzyca 12
    Jeleń Mieczysław Księcia Bolko 22
    Kapelański Roman Strzegom, Rynek 8
    Knaczak Marian Jawornik Świdnicki, Adama Mickiewicza 3
    Knychała Roman Fryborg, Mikołaja Kopernika 14
    Kocela Stanisław Tomaszów 10
    Kordalski Adam Westerplatte 50
    Kościółek Jan Fryborg, Józefa Stalina 43
    Kozieł Piotr Łukowa 1
    Krawczyk Marian Fryborg, Rynek 28
    Kulbaka Feliks Strzegom, Rynek 8
    Kus Andrzej Kunzendorf 65
    Lasoń Ludwik Żarów, Armii Czerwonej 18
    Łaniecki Marceli Wałbrzyska 2
    Łesiński Czesław Pszenów 71
    Markiewicz Władysław Strzelce 59, gm. Marcinowice
    Mart Władysław Strzegom, Świdnicka 23
    Maślaniec Jan Olsza 27, gm. Stanowice
    Mirocha Antoni Bögendorf Górny 88
    Mrowieć Franciszek Rynek 23
    Mrowiński Walenty Żarów, Armii Czerwonej 41
    Mulawa Bolesław Strzegom, Dolna 8
    Narkowicz Karol Spółdzielnia „Świt”, Michała Roli-Żymierskiego
    Pacian Roman Strzegom, Św. Anny 11
    Pendel Józef Olsza 87, gm. Stanowice
    Pękała Wacław Zamkowo 58
    Piaseczny Władysław Żarów, Armii Czerwonej 18
    Pilch Stanisław Żarów, Armii Czerwonej 41
    Podstawka Jan (Pionier) Fryborg, Kolejowa 7
    Prusek Stanisław Jawornik Świdnicki, 1. Maja 1
    Raczyński Czesław Fryborg, Zamkowa 4
    Romańczyk Antoni Westerplatte 15
    Rychłowski Henryk Chwałków 23, gm. Marcinowice
    Sedlak Mikołaj Miedziana 9
    Socha Marian Stanowice 28
    Sordyl Stefan Gola, gm. Domanice
    Staniewski Władysław Westerplatte 12
    Starz Piotr Fryborg, Świdnicka 2
    Styła Władysław Łukowa 4
    Szewczuk Henryk Kazimierza Pułaskiego 51
    Szperka Czesław Strzegom, Rynek 2
    Szulczewski Edmund Pastuchów, gm. Stanowice
    Śniadowski Feliks Kazimierza Pułaskiego 30
    Toboła Andrzej Wrocławska 21
    Trzepałka Jerzy Marcinowice 8
    Trzonek Józef Karola Marksa 3
    Tworkowski Antoni Strzegom, Górska 1a
    Ufnal Bolesław Księcia Bolko 22
    Ufnal Mieczysław Karola Marksa 17
    Waligórski Leon Witynów 39, gm. Jawornik Świdnicki
    Warsz Józef Konradswaldau 18
    Wiaderny Czesław Boleszyn 14
    Wilczek Antoni Świebodzice, Strzegomska 7
    Winka Tadeusz Strzegom, Dolna 17
    Wróblewski Stanisław Fryborg, Młynarska 16
    Wyrwa Józef Śmiłowice 2
    Zasada Franciszek Ingramowice, gm. Domanice
    Zawadzki Jan Świebodzice, Kolejowa 7
    Zięcik Tadeusz Pszenów 65
    Znamierowski Karol Leutmannsdorf 140
    KRAWCY:
    Bernas Jan Kazimierza Pułaskiego 12
    Binder Jerzy Józefa Stalina 32
    Błasiak Edward Fryborg, Kolejowa 4
    Bojko Paweł Jawornik Świdnicki, Adama Mickiewicza 3
    Borówka Bronisław Strzegom, Św. Anny 11
    Bronstejn Matys Fryborg
    Brzeziński Józef Fryborg, Józefa Stalina 11
    Cybulko Stanisław Ludwików 16
    Dwornikowa Adolfa Fryborg, Rynek 6
    Dyduch Bolesław Wierzbno 2, gm. Jawornik Świdnicki
    Fijałkowska Katarzyna Fryborg, Rynek 26
    Gawłowicz Jan Rynek 26
    Gorczyk Władysław Strzegom, Wieczasława Mołotowa 15
    Guttman Izaak Jakub, Długa 37
    Holka Mateusz Michała Roli-Żymierskiego 7
    Kaczmarczyk Emil Michała Roli-Żymierskiego
    Kaszka Mieczysław Witoszów Dolny 36
    Kita Emilia Rynek 14
    Kmiećkowiak Edward Michała Roli-Żymierskiego 1
    Kołaczyk Franciszek Środkowa 1
    Konieczny Jakub Willowa 10
    Lachendro Tadeusz Długa 1
    Lendzioszek Kazimierz Stanowice 64a
    Maciuszek Stanisław Żarów, Słowiańska 11
    Magiera Antoni Leutmannsdorf 310
    Maik Antoni Miedziana 7
    Misek Wojciech Stanowice 48
    Mrawczyński Józef Księcia Bolko 6
    Nowak Władysław Długa 29
    Onderko Tadeusz Żarów, Adama Mickiewicza 10
    Orkisz Piotr Długa 1
    Osiek Poluszowa Janina Środkowa 8
    Osterczyk Alojzy Żarów, Mikołaja Kopernika 6
    Osterczyk Stefan Żarów, Mikołaja Kopernika 6
    Paluchowska Weronika Józefa Stalina 8
    Panufnik Mieczysław Budowlana 1
    Pater Stefania Środkowa 7
    Piskor Michał Świebodzice, Zamkowa 1
    Podgórski Franciszek Fryborg, Młynarska 29
    Rączka Stanisław Rynek 1
    Remerowski Michał Rynek 25
    Sanak Ludwik Środkowa 11
    Sienczyk Mieczysław Strzegom, Św. Tomasza 6
    Skrzypczak Tomasz Fryborg, Półwieś 28
    Stachera Walenty Żymierskiego 14
    Taszer Rychmil Budowlana 2
    Wandysz Janina Długa 18
    Wojtkiewicz Maria Miedziana 18
    Zaremba Elżbieta Pankowice 38
    MODNIARKA:
    Daniel Helena Długa 5
    SKÓRNICY:
    Andrzejewski Sylwester Fryborg, Rynek 7
    Anioł Ignacy Strzegom, Świdnicka 8
    Antosiak Jan Jaroszów, gm. Godków
    Bereza Marian Kazimierza Pułaskiego 59
    Bielecki Józef Garbarska 22
    Bizon Antoni Leutmannsdorf 328
    Bloch Aron Rynek, „Bata”
    Chajdas Józef Piotrkowska 3
    Chojnacki Antoni Kazimierza Pułaskiego 36
    Czajkowski Zbigniew Długa39
    Ćwiękała Michał Rynek 22
    Dominik Kazimierz Świebodzice, pl. Bohaterów 8
    Dorosławski Jan Żarów, Armii Czerwonej 23
    Dzidek Stanisław Cyrla 112, gm. Zamkowo
    Fafara Marian Ludwików 22
    Fradczak Stanisław Westerplatte 12
    Franasik Stefan Żarów, Adama Mickiewicza 1
    Frantel Ludwik Fryborg, Józefa Stalina 14
    Frisztak Stanisław Zamkowo 2
    Gadowski Stanisław Leutmannsdorf 45
    Gaweł Władysław Bögendorf Dolny 23
    Gicala Ludwik Żarów, Wojska Polskiego 5
    Grochot Stanisław Olsza 100, gm. Stanowice
    Gruszka Nahman Świebodzice, pl. Bohaterów
    Gwoździński Stanisław Środkowa 4
    Hałas Kazimierz Jaworzyna Śląska
    Jarosz Mikołaj Kazimierza Pułaskiego 42
    Kępińska Janina Rynek 30
    Kleczkowski Edward Pastuchów
    Klimala Tadeusz Strzegom, Świdnicka 5
    Klimecki Stanisław Stefanów 51, gm. Marcinowice
    Kmieć Stanisław Cyrla, gm, Zamkowo
    Krajewaki Stanisław Górna Bystrzyca, fabryka
    Królikowski Stanisław Leutmannsdorf 97
    Kuczak Jan Wirki 26, gm. Marcinowice
    Kumor Mieczysław Jawornik Świdnicki, 1. Maja 4
    Kwiatkowski Franciszek Jawornik Świdnicki, Główna 25
    Ledwoń Jan Westerplatte 12
    Lubieniecki Franciszek Barkonin 4, gm. Domanice
    Łanek Eugeniusz Jawornik Świdnicki, Świdnicka 2
    Łatyński Andrzej Krasowice 52, gm. Ludwików
    Łącki Leon Przechodnia 12
    Malczyk Franciszek Wrocławska 13
    Mamczarczyk Bronisław Strzegom, Wieczasława Mołotowa 15
    Marcinkowski Edmund Kazimierza Pułaskiego 17
    Marynowski Jan Fryborg, Zamkowa 8
    Matczys Edward Fryborg, Mikołaja Kopernika 17
    Mizgier Antoni Pszenów 55
    Mnich Antoni Fryborg, Józefa Stalina 30
    Nawrót Leon Jawornik Świdnicki, Kościelna 2
    Nicieja Michał Strzegom, Rynek 19
    Nowatorski Stanisław Stanowice 76
    Oleksy Jan Pilgramowice 50, gm. Godków
    Onderko Tadeusz Żarów, Słowiańska,
    Żarów, Ogrodowa 5
    Pasierbiewicz Józef Karola Marksa 14
    Pawłowski Leonard Fryborg, Świdnicka 3
    Pelc Jan Wrocławska 15
    Pieczara Józef Wielka Wieś 163, gm. Ludwików
    Piekarz Jan Pankowice 46, gm. Weizenrodau
    Pielechyty Jakub Fryborg, Kolejowa 6
    Pławecki Maciej Dolna Bystrzyca, gm. Ludwików
    Popielak Józef Boleszyn 39, gm. Pszenów
    Potempa Jan Księcia Bolko 4
    Potempa Józef Środkowa 7
    Przystał Józef Domanice
    Pucek Franciszek Zamkowa 1
    Róg Antoni Św. Jadwigi 14
    Sarapata Stefan Długa 13
    Schönfeld Antoni Michała Roli-Żymierskiego 7
    Sejdak Józef Wrocławska
    Sipiera Wincenty Piotrowice 38b, Jawornik Świdnicki
    Smolny Karol pl. Lenina
    Sowiński Józef Wałbrzyska 4
    Sowiński Stefan Stary Jawornik 46
    Strzała Jan Kazimierza Pułaskiego 13
    Szczepaniak Władysław Olsza 133b. gm. Stanowice
    Szczerkowski Piotr Żarów, Adama Mickiewicza 1
    Świtała Stanisław Długa 4
    Trybut Józef Strzelce, gm. Marcinowice
    Urbanink Tadeusz Olsza 114, gm. Stanowice
    Urbnniak Wincenty Fryborg, Rynek 11
    Uroda Józef Gr. Gola 17, gm. Domanice
    Wasylkiewicz Józef Wrocławska 13
    FARBIARZ:
    Fuchs Kurt Fryborg, Strumykowa 11
    FRYZJERZY:
    Andrzejewski Jan Michała Roli-Żymierskiego
    Bajorek Mieczysław Rynek 8
    Bartoszek Kazimierz Wieczasława Mołotowa 1
    Bujnowski Edward Żarów, Adama Mickiewicza 9
    Ceglarski Antoni Jagiellońska 1
    Chrul Franciszek Żarów, Armii Czerwonej 51
    Ciosk Władysław Jaworzyna Śląska, Wolności 11
    Dutkiewicz Tadeusz Wałbrzyska 4
    Edel Matkil Strzegom, Rynek 2
    Filipowski Stanisław Strzegom, Rynek 31
    Frąckowski Jan Kazimierza Pułaskiego 20
    Frydman Szymon Fryborg, Świdnicka 4
    Gaca Władysław Fryborg, Kolejowa 7
    Gościniak Albert Fryborg, Wolności 1
    Hajdamowicz Henryk Strzegom, Świdnicka 29
    Jamak Henryk Pszenów 17
    Jarosz Stanisław Michała Roli-Żymierskiego 19
    Jowczuk Eugeniusz Strzegom, Wieczasława Mołotowa 25
    Kaczkowski Stefan Fryborg, Strzegomska 4
    Karkoszka Bolesław Leutmannsdorf
    Klinowski Feliks Fryborg, Zamkowa 1
    Kowalski Jan Łukowa 10
    Kryszkiewicz Helena Daleka 3
    Langer Antoni 1. Maja 7
    Lasek Antoni Świebodzice, Zamkowa 1
    Majkowski Ignacy Westerplatte 12
    Majkowski Stefan Michała Roli-Żymierskiego 3
    Marciniak Franciszek Fryborg, Mikołaja Kopernika 16
    Mędrek Leokadia Żarów, Armii Czerwonej 49
    Michalski Zygmunt Westerplatte 38
    Mlak Karol Miedziana 3
    Morawski Marian Miedziana 13
    Nejbert Antoni Jawornik Świdnicki, 1. Maja 4
    Nisenbaum Szloma Świebodzice, Mariańska 2
    Pachowski Józef Leutmannsdorf 183
    Paszko Jan Strzegom, Świdnicka 44
    Popczyk Władysława Michała Roli-Żymierskiego 26
    Sobierajski Zbigniew Olsza 134b, gm. Stanowice
    Stefański Bronisław Bögendorf 56
    Szał Stanisław Fryborg, Strumykowa 1
    Twardowski Henryk Miedziana 17
    Tyński Ludwik Rynek 15
    Weitz Febus Piotrkowska 19
    Wiciński Antoni Rynek 25
    Woźniak Bronisław Jawornik Świdnicki, Wolności 17
    Wróblewski Ignacy Fryborg, Stalina 3
    FOTOGRAFOWIE:
    Agizon Izaak Św. Jadwigi 13
    Hamerski Piotr Rynek 32
    Kłaput Wiesław pl. Grunwaldzki
    Konarzewski Kazimierz 1. Maja 2
    Kukułka Helena Kazimierza Pułaskiego 22
    Len Michał Karola Marksa 19
    Matejun Julian Strzegom, Kościelna 27
    Olton Eugeniusz Karola Marksa 14
    Pszczółkowski Henryk pl. Grunwaldzki 11
    Szczęsny Henryk Długa 34
    Szczęsny Michał Długa 34
    Urbaniak Alfred Świebodzice, Rynek 8
    Zdzienicki Tadeusz Długa 8
    STOLARZE:
    Banas Józef Żarów, Ogrodowa 9
    Cygan Walenty Józefa Stalina 24
    Daniel Stanisław Św. Jadwigi 10
    Dobrowolski Karol Świebodzice, Ogrodowa 26
    Galias Jan Ludwików 67
    Jerzyk Antoni Świebodzice, Świdnicka 19
    Krawczyk Antoni Cyrla
    Kulczycki Michał Piaseczno 45
    Lapisz Jan Świebodzice, Świdnicka 19
    Pawlik Franciszek Biała 25
    Podsiadło Jan Wierzbno 11
    Pyclik Julian Kazimierza Pułaskiego 43
    Pyka Bolesław Strzegom, Świdnicka 40
    Rapała Stanisław Dolny Witoszów 85
    Rembilas Franciszek Kościelna 7
    Rzepisko Jan Gołoszyce 13
    Stuła Antoni Ligota 16, gm. Ludwików
    Szczęśniak Stanisław Jawornik Świdnicki
    Trzepizur Jan Biała 36, gm. Marcinowice
    Uramowski Wojciech Długa 54
    Wiecheć Czesław Konradswaldau 19
    Zaborowski Jan Żarów, Świebodzicka 1
    Zawartka Józef Kalinów 125, gm. Żarów
    Zawerbny Kazimierz Jawornik Świdnicki 72
    Zdrojewski Leon Józefa Stalina 16
    Złotnicki Bolesław Świebodzice, Wałbrzyska 1
    Żydek Stanisław Jaroszów 78, gm. Godków
    Żywioł Stanisław Domanice 40
    STOLARZE BUDOWLANI:
    Choma Stanisław Olsza 90, gm. Stanowice
    RZEŹBIARZ, KAMIENIARZ:
    Dziki Zygmunt Waleriana Łukasińskiego
    TECHNIK PRZEMYSŁU DRZEWNEGO:
    Sklepkiewicz Stefan Westerplatte 17
    KOŁODZIEJE:
    Bębenek Jan Boleszyn, gm. Pszenów
    Bukry Kazimierz Ludwików 9
    Dąbrowski Jan Esdorf 10, gm. Ludwików
    Dec Leon Czechynia 57
    Galica Stanisław Zamkowo 54
    Górski Stanisław Wielka Wieś 171
    Grech Piotr Stefanów 9, gm. Marcinowice
    Hutny Jan Stara Wieś 156
    Kazik Stanisław Olsza, gm. Ludwików
    Kopyciak Piotr Arnsdorf 40
    Pietrzak Antoni Bögendorf Dolny 25
    MALARZE-LAKIERNICY:
    Barański Józef Długa 32
    Będzinski Franciszek Michała Roli-Żymierskiego 5
    Cieślak Bronisław Wierzbno 12
    Duszara Michał Długa 32
    Kusiak Jan Ignacego Daszyńskiego 5
    Woźniak Zygfryd Jagiellońska 14
    SZKLARZE:
    Duniec Stefan Świebodzice, Młynarska 10
    Morawiecki Eliasz Strzegom, Wieczasława Mołotowa 21
    CIEŚLE:
    Bojanek Stanisław Kunzendorf 28
    Fabia Karol Strzegom, Lignicka 10/12
    SZCZOTKARZE:
    Ajzykowicz Jakub Świebodzice, Młynarska 1
    Pillersdorf Samuel Świebodzice, Kazimierza Pułaskiego 43
    KOMINIARZE:
    Chołodniak Jan Michała Roli-Żymierskiego 5a
    Krukowski Ludwik Kazimierza Pułaskiego 48
    Krupski Kazimierz Strzegom 2
    Niemczyński Romuald Willowa 19
    Skrzeszewski Julian Świebodzice 2
    Stawinoga Edward Górna Bystrzyca
    Tonn Władysław Żarów, Szkolna 3
    MECHANICY PRECYZYJNI:
    Lubicz Aleksander Kazimierza Pułaskiego 67
    Mangold Aleksander Witynów 35
    Paszulka Julian Żarów, Zygmunta Krasińskiego
    Rompel Henryk Żarów, Ogrodowa 12
    Sobański Stanisław Świebodzice, Strzegomska 8
    Starczewski Zygmunt Kazimierza Pułaskiego 29
    Zimmerman Maks Zebrzydów 33, gm. Marcinowice
    JUBILER:
    Filipiak Stefan Rynek
    OPTYCY:
    Kubski Leon Łukowa 3
    Szczęśniak Feliks Michała Roli-Żymierskiego
    ZEGARMISTRZE:
    Czarnowski Stanisław Fryborg, Zamkowo 13
    Engelberg Mozes Kazimierza Pułaskiego 3
    Jarczak Edward Miedziana 26
    Karpaniec Jan Strzegom, Wieczasława Mołotowa 10
    Klaczak Stanisław Długa 5
    Kosiński Antoni Żarów, Armii Czerwonej 50
    Kuczer Korol Świebodzice, Młynarska 13
    Piecuch Władysław Środkowa 6
    Starodębski Kazimierz Świebodzice, Księcia Bolko
    Wilkosz Franciszek Świebodzice, Młynarska 13
    ELEKTROMONTERZY:
    Bolawec Karol Zamkowo 41
    Bzdziel Bolesław Fryborg, Wałbrzyska 10
    Juszczyk Andrzej Rynek 10
    Kwiatkowski Kazimierz Kazimierza Pułaskiego 51
    Lachwyn Leon Garbarska 6
    Maksymowicz Władysław Świebodzice, Józefa Stalina 47
    Mazgaj Stanisław Kazimierza Pułaskiego 9
    Michalski Aleksander Rynek 9
    Moskalewicz Kazimierz Karola Marksa 13
    Rozenblum Mordka Świebodzice 5
    RADIOTECHNICY:
    Cebula Tadeusz Rynek 32
    Cichecki Kazimierz Rynek 25
    RUSZNIKARZ:
    Domalewski Władysław Żarów
    Parcheniak Stanisław Kanoniczna 6
    BLACHARZE:
    Kulisa Stefan Świebodzice, Wieczasława Mołotowa 10
    Smyczyński Władysław Miedziana 22
    SPAWACZ:
    Muc Henryk Garbarska 6
    TECHNIK SAMOCHODOWY:
    Smyrak Leopold Strzegom, Cygańska 14
    KOWALE:
    Animucki Władysław Kalinów, gm. Żarów
    Banaszek Czesław Olsza, gm. Stanowice
    Bartz Joachim Świebodzice, Józefa Stalina 13
    Borkowski Władysław Zamkowo
    Bryła Jan Neudorf 22
    Burda Tomasz Boleszyn 18, gm. Pszenów
    Chmiel Franciszek Strzegom, os. Graby 5
    Cieślak Władysław Leutmannsdorf 199
    Czerkawski Edward Gródek Świdnicki 77
    Dietz Stanisław Fryborg, Zamkowa 9
    Doliński Antoni Leutmannsdorf 202
    Duda Jan Ciężkowice, gm. Marcinowie
    Dudziak Władysław Bögendorf Dolny 75
    Dziedzic Franciszek Boleszyniec 2, gm. Pszenów
    Furman Bronisław Trowin 8, gm. Domanice
    Hyjek Stanisław Pastuchów
    Jadach Antoni Łazyna 28
    Jałoszyński Stanisław Konradswaldau
    Keller Antoni Weiss Kirschdorf 5
    Kępa Jan Dolna Bystrzyca
    Kocemba Andrzej Olsza 30, gm. Stanowice
    Kopacz Walenty Hajdany 3, gm. Stanowice
    Korzystka Kazimierz Stary Jawornik 43
    Kościelnik Józef Cyrla 100
    Kowalczuk Jan Bolesławice, gm. Jawornik Świdnicki
    Kozioł Józef Ludwików 316
    Krawczyk Jan Rogoźno, gm. Godków
    Krukowski Józef Półwieś, gm. Stanowice
    Kucharz Stanisław Zamkowo 71
    Łysoń Władysław Gola, gm. Domanice
    Malec Teofil Bolesławice 4
    Michalak Feliks Arnsdorf, gm. Zamkowo
    Misiak Franciszek Biała 34, gm. Marcinowice
    Nahrebecki Wiktor Marcinowice 58
    Nowatorski Tadeusz Stanowice 65
    Oczkowicz Stanisław Żarów, Ogrodowa 12
    Orłowski Bronisław Wiry Duże 3, gm. Marcinowice
    Pawlicki Kazimierz Strzegom, os. Graby 9
    Pomirko Kazimierz Mianów, gm. Domanice
    Poświat Józef Bystrzyca Górna
    Ptak Władysław Olsza 30, gm. Stanowice
    Różański Zygmunt Świebodzice, Wałbrzyska 8
    Szczepanik Władysław Weizenrodau 67
    Szymański Karol Marcinowice, Samopomoc Chłopska
    Śliwakowski Piotr Kunzendorf, gm. Zamkowo
    Toruń Władysław Domanice 41
    Turaj Jan Sulisławice, gm. Jawornik Świdnicki
    Urbański Władysław Śmiłowice, gm. Pszenów
    Węgrzynowicz Leopold Jaroszów 118, gm. Godków
    Wierzba Jan Nadrzeczna 13
    Wierzbicki Stefan Milechów Dolny 25, gm. Pszenów
    ŚLUSARZE:
    Bednarz Bronisław Zamkowo
    Biekl Karol Długa 45
    Bryndza Stanisław Strzegom, Józefa Stalina 10a
    Chmiel Józef Karola Marksa 15
    Chudziak Marian Bokserska 2
    Dutkiewicz Wacław Równa 1
    Dutkiewicz Wacław Westerplatte 12
    Furman Stanisław Jawornik Świdnicki, Adama Mickiewicza 6
    Jachym Antoni Leutmannsdorf
    Jamroz Franciszek Westerplatte 49
    Jura Mieczysław Stanowice 65
    Kamuda Paulina Wierzby 3
    Karabinowicz Michał Długa 45
    Kierzkowski Jan Stefana Żeromskiego 10
    Kowalik Kazimierz Równa 1
    Kozina Franciszek Bögendorf 47
    Krakowiak Marian Żarów, Armii Czerwonej 60
    Kujawa Stanisław Kazimierza Pułaskiego 29
    Kumorkiewicz Karol Esdorf 9
    Lisiecki Leon Pszenów, cukrownia
    Mrowiński Dominik Świebodzice, Strzegomska 18
    Niemir Stanisław Westerplatte 12
    Nowak Franciszek Świebodzice, Józefa Stalina 49
    Pacura Mieczysław Kazimierza Pułaskiego 23
    Paszywiat Jan Strzegom, Kościelna 2
    Placzyński Edward Wierzono 40, gm. Jawornik Świdnicki
    Przybylski Marian Długa 64
    Sobkowiak Franciszek Świebodzice, Rynek 10
    Spiałek Edward Żarów, Armii Czerwonej 17
    Szczawiński Stanisław Strzegom, Rynek 13
    Szczęśniak Stanisław Jawornik Świdnicki 9
    Tałasiewicz Jan Równa 1
    Wiszniewski Jan Świebodzice, Kolejowa 20
    Wojtkowicz Roman Ullersdorf, gm. Stanowice
    Wrzeciono Jan Wrocławska 84
    Zaif Szmul Żarów, Ogrodowa 12
    Zięcik Stanisław Strzegom, Św. Anny 3
    INTROLIGATOR:
    Stanclik Stanisław

    KUPCY

    BRANŻA SPOŻYWCZA:
    Affek Stanisław Jodłowa 2
    Bajorek Bolesław pl. Grunwaldzki 5
    Bakalarczyk Franciszek Kazimierza Pułaskiego 35
    Baranowska Janina Wrocławska 57
    Barwicka Zofia Karola Marksa 17
    Bereza Alfred Kazimierza Pułaskiego 22
    Biernat Józef Karola Marksa 19
    Bijak Kazimierz Długa 20
    Borcich Franciszek Piotrkowska 8
    Bryda Czesław Karola Marksa 7
    Bryjowski Jan Rynek 28
    Brzozowski Mieczysław Michała Roli-Żymierskiego 2
    Centkowski Stefan Równa 2
    Chrzastowski Władysław Michała Roli-Żymierskiego 1
    Czerniak Maria Kazimierza Pułaskiego 9
    Ćwikła Stanisław Wałbrzyska 7
    Delikta Helena Pańska 24
    Deputat Wiktoria Miedziana
    Dernicki Edward Rynek 16
    Dobrzańska Helena Michała Roli-Żymierskiego 19
    Drzewiecki Leopold Św. Jadwigi 2
    Duma Helena Wodna 27
    Dunowski Bolesław Księcia Bolko 4
    Dwornik Karol Kazimierza Pułaskiego 47
    Dyba Stefania Kazimierza Pułaskiego 31
    Dziatełowska Kazimiera Westerplatte 10
    Ehrenkreuc Zofia Księcia Bolko 4
    Gajewski Alfred Rynek 16
    Gawior Jan Łukowa 12
    Gazda Tadeusz Miedziana 6
    Gąsior Rozalia Łukowa 2
    Głąb Franciszek Piotrkowska 8
    Góral Władysław Rynek 8
    Górska Apolonia Karola Marksa 21
    Górzyńska Józefa Michała Roli-Żymierskiego 7
    Gryglaszewska Wanda Jagiellońska 1
    Gutówna Kazimiera Piotrkowska 6
    Hrycyszyn Katarzyna pl. Targowy, kiosk
    Jachimski Bogdan Kazimierza Pułaskiego 36
    Jankiewicz Edward Wrocławska 7
    Jasiuski Stanisław Wrocławska 19
    Jazkowicz Jan Wrocławska 33
    Kaczmarek Genowefa Piotrkowska 13
    Kalin Włodzimierz Francuska 2
    Kenda Józef Długa 39
    Klamka Helena Rynek 13
    Klis Władysław pl. Grunwaldzki 11
    Klocek Tadeusz Długa 7
    Kołacz Krystyna Westerplatte 21
    Kowalewski Renisław Równa 4
    Kowalski Eugeniusz Bystrzycka 2
    Koźlik Stefania Piotrkowska 2
    Krawczyk Bronisław Łukowa 2
    Krawczyk Maria Przechodnia 9
    Krzysztofik Franciszek Westerplatte 8
    Kuczkowska Alina Michała Roli-Żymierskiego 16
    Kudzia Emilia Rynek 12
    Kukułka Antoni Wałbrzyska 3
    Kukułka Mieczysław Budowlana 2
    Kumyk Wacław Kazimierza Pułaskiego 32
    Kuryłło Jadwiga Mennicka 14
    Kuśmierska Monika Kazimierza Pułaskiego 41
    Lachowicz Weronika Wodna 28
    Latawiec Emil Kazimierza Pułaskiego 5
    Lenczewska Maria Wałbrzyska 2
    Lewicki Marian Karola Marksa 10
    Lewicki Mikołaj Piotrkowska 17
    Liberadzka Leokadia Karola Marksa 13
    Łoński Bronisław Łukowa 6
    Łuczak Bolesław Michała Roli-Żymierskiego 1
    Łyczak Stefan Michała Roli-Żymierskiego 12
    Malec Helena Długa 42
    Malinowska Emilia Kazimierza Pułaskiego 61
    Malinowska Wanda Główna 2
    Marczyk Stanisław Westerplatte 27
    Matiuchin Władysław Rynek 12
    Matlęga Józef Michała Roli-Żymierskiego 3
    Miazga Ludwika Piotrkowska 19
    Migdalska Michalina Łukowa 3
    Mikołajewicz Franciszek Jagiellońska
    Mikołajewiez Juliana Długa 37
    Milewska Genowefa Długa 66
    Misiak Maria Teatralna 19
    Mrozowski Henryk Westerplatte 8
    Nielsen Stanisława Kanonierska 1
    Nogacki Stanisław Wrocławska 26
    Nowakowska Maria Piotrkowska 21
    Nowosielski Łukasz Długa 1
    Ogłoziński Zygmunt Przechodnia 1
    Olędzka Janina Piotrkowska 6
    Oświęcimski Bolesław Św. Jadwigi
    Paraszczak Bogusław Kazimierza Pułaskiego
    Pawłoska Maria Wrocławska 31
    Pawłowski Stanisław Miedziana 16
    Perzyńska Maria Rynek 26
    Piaskowska Michalina Św. Jadwigi 2
    Piotrowicz Andrzej Św. Jadwigi 5
    Podsiadło Helena Wrocławska 4
    Pokropek Stanisław Kazimierza Pułaskiego 23
    Polak Józef Teatralna
    Przybylska Maria Jagiellońska 16
    Ptak Bronisława Karola Marksa 5
    Ptal Agata Wrocławska 6
    Pyka Helena Księcia Bolko 33
    Rejek Julia Długa 46
    Rerutkowa Maria Wrocławska 4
    Rogalska Franciszka pl. Grunwaldzki 11
    Rutkowski Włodzimierz Daleka 15
    Saniczkowska Halina Rynek 10
    Semeniec Stanisław Krakowska 2
    Siemieniewska Anna Kazimierza Pułaskiego 19
    Sierpiński Roman Księcia Bolko 12
    Sima Emilia Długa 21
    Skarzycki Franciszek Jadwigi 8
    Skóra Władysław Przechodnia 2
    Skrodzka Wiktoria Rynek 5
    Słabicki Józef Długa 29
    Sobczyk Józef Św. Jadwigi 3
    Sowianka Józefa Miedziana 8
    Sowiński Włodzimierz Rynek
    Sozańska Zofia Św. Jadwigi
    Spyra Julian Westerplatte 54
    Stachowicz Jan pl. Grunwaldzki
    Stachurski Bronisław Piotrkowska 16
    Stefanik Jadwiga Księcia Bolko 4
    Stelmach Józef Kazimierza Pułaskiego
    Stempowska Kazimiera Rynek 34
    Stępień Maria Przechodnia 13
    Stokłosa Henryk Rynek 8
    Strzelec Władysław Waleriana Łukasińskiego 11
    Swięch Adolf Księcia Bolko 3
    Syfert Zdzisław Długa 16
    Synkiewicz Janina Michała Roli-Żymierskiego 5
    Szaferski Czesław Michała Roli-Żymierskiego 14
    Szafranek Stanisław Rynek 34
    Szerszenowicz Józef Wałbrzyska 9
    Tatarowa Jadwiga Długa 40
    Tomikowski Stanisław Długa 20
    Traczuk Jan Piotrkowska 11
    Traczyk Sabina Kazimierza Pułaskiego 32
    Trajder Józef Westerplatte 16
    Trzaska Jan Karola Marksa 9
    Tumiel Władysław Kazimierza Pułaskiego 26
    Wach Helena Piotrkowska 7
    Wałęza Bronisława Karola Marksa 1
    Wandycz Maria Kościelna 4
    Wasylowska Krystyna Św. Jadwigi 13
    Wąsowicz Stanisława Środkowa 2/4
    Weder Teodor Kazimierza Pułaskiego 14
    Wietrenko Jan Kazimierza Pułaskiego 15
    Włodarczyk Antoni Wrocławska 67
    Woźniak Aleksandra Westerplatte 52
    Wójcikiewicz Kazimiera Siostrzana 23
    Wróbel Jan Wrocławska 27
    Wypych Jan Długa 60
    Zamojska Helena Karola Marksa 19
    Zawada Franciszek Kościelna 10
    Zduleczny Aleksander Kazimierza Pułaskiego 34
    Zielińska Helena Westerplatte 12
    KONFEKCJA I GALANTERIA:
    Anioł Marian Środkowa 6
    Bencik Władysław Michała Roli-Żymierskiego 7
    Bojko Eugenia Kazimierza Pułaskiego 25
    Borasiak Andrzej Miedziana 5
    Bryndza Helena Długa 44
    Bujalska Helena Długa 42
    Celińska Natalia Środkowa 2/4
    Ćwikliński Witold Miedziana 4
    Drelicharza Janina Piotrkowska 13
    Dubicka Stanisława Rynek 35
    Fałdrowicz Feliksa Długa 40
    Felczyńska Katarzyna Daleka 7
    Filipowski Stefan Rynek 20
    Fortuna Józef pl. Grunwaldzki 11
    Giżowska Janina Piotrkowska 2
    Golis Józef Rynek 1
    Hornowska Janina Rynek 23
    Jarczyńska Czesława Kazimierza Pułaskiego 55
    Kalisz Janina Rynek 44
    Kamińska Jadwiga Piotrkowska 5
    Kęcka Zofia Środkowa 2/4
    Kędzierska Jadwiga Długa I
    Kiernicki Władysław Kazimierza Pułaskiego 16
    Klepacka Jadwiga Rynek 3
    Kniat Marian Rynek 30
    Konopa Stefan Jadwigi 3
    Kozakiewicz Maria Długa 30
    Kraśnicka Teodozja Długa 22/24
    Kruk Franciszek Rynek 23
    Krumhalz Stanisława Księcia Bolko 4
    Krzeptowska Janina Karola Marksa 12
    Kulkowska Weronika Westerplatte 12
    Kwiatkowska Janina Karola Marksa 8
    Lampart Witold Długa 28
    Leszczyński Stanisław Karola Marksa 8
    Liwska Helena Daleka 36b
    Maciejewski Tomasz Kazimierza Pułaskiego 9
    Matuszek Jerzy Kazimierza Pułaskiego 25
    Michalska Irena Rynek 34
    Michciński Rajmund Jadwigi 12
    Mossakowska Janina Rynek 34
    Nejnian Izydor Kazimierza Pułaskiego 42
    Nowakowski Jan Teatralna 1
    Nyczko Grzegorz Karola Marksa 11
    Ogonek Stanisław Długa 1
    Osiek-Pulusiwa Janina Kazimierza Pułaskiego
    Paradowska Maria Rynek 1
    Pękała Stefania Kazimierza Pułaskiego 24
    Popowska Irena Długa 6
    Powago Irena Kazimierza Pułaskiego 34
    Raczkowska Helena Michała Roli-Żymierskiego 1
    Rodziewicz Wiktoria Kazimierza Pułaskiego 38
    Rogodzińska Krystyna,
    Rzepkiewicz Jadwiga
    Kazimierza Pułaskiego 46
    Senko Roman Miedziana 2
    Silińska Stefania Michała Roli-Żymierskiego 3
    Skrzeszewska Jadwiga Długa 23
    Sobol Daniazy Kazimierza Pułaskiego 4
    Szczepańska Stanisława Długa 18
    Szpak Irena Łukowa 6
    Światkiewicz Witold Wałbrzyska 4
    Tauliczek Ludwika Środkowa 9
    Tylus Antoni Długa 31
    Tyszkowska Anna Piotrkowska 9
    Wasylkiewicz Józefa Wrocławska 13
    Wąsowicz Maria Rynek 6
    Wolska Agata Długa 38
    Wścieklica Ignacy Miedziana 2
    Zadora Władysław Karola Marksa 2
    Zawadzki Bolesław Długa 48
    Ziołecka Felicja Długa 19
    BRANŻA PAPIERNICZA:
    Daszkiewicz Józef Księcia Bolko 4
    Dębieć Bronisław Długa 12
    Golak Maria Michała Roli-Żymierskiego 7
    Laskowski Edward Rynek 9
    Liebner Marian Kazimierza Pułaskiego 24
    Woźniak Franciszek Kazimierza Pułaskiego
    BRANŻA ŻELAZNA:
    Biel Karol Długa
    Kilipek Józef Rynek 36
    Taranek Piotr Rynek 31
    DROGERIE:
    Domańska Julia Rynek 29
    Malinowska Jadwiga Michała Roli-Żymierskiego 16
    Pic De Replonge Jan Rynek 23a
    Pic De Replonge Józef Rynek 33
    Ratajczyk Tadeusz Długa
    Wawrzyniak Henryk Długa
    SŁODYCZE I OWOCE:
    Brzezińska Maria Waleriana Łukasińskiego 8
    Dubel Maria Wrocławska 14
    Endrach Henryk Kazimierza Pułaskiego 3
    Graczykowski Leonard Westerplatte 9
    Hołowienko Maria Ratuszowa 7
    Koczara Franciszek Długa 70
    Lewińska Janina Jadwigi 9
    Liberadzka Leokadia Karola Marksa 13
    Małecka Krystyna,
    Maślaniec Maria
    Środkowa 8
    Maniecki Roman Rynek 15
    Migdalska Michalina Łukowa 3,
    Piotrkowska 9
    Morawska Anna Karola Marksa
    Padoł Dorota Waleriana Łukasińskiego 20
    Pejcz Zofia Michała Roli-Żymierskiego
    Perkowska Zofia pl. Grunwaldzki 1
    Piekarska i Zając Środkowa 3
    Pietrzak Ludwik Wałbrzyska 1
    Przytulska Władysława Kazimierza Pułaskiego 9
    Siekdaj Eugenia Długa 58
    Siwek Ludwika Długa 11
    Skretkowski Józef Długa 37
    Sobolewski Mikołaj Łukowa 4
    Stachowicz Jan pl. Grunwaldzki
    Stępnowska Kazimiera Rynek 34
    Strzelecka Maria Łukowa 1
    Ścisło Helena Zamkowa 10
    Ślusarek Bolesław Łukowa 3
    Wiktorowska Janina Jadwigi 16
    Wilk Jan Wałbrzyska
    Wiśniewska Lucyna Środkowa 1
    KWIACIARNIE:
    Wilpiszewska Walentyna Michała Roli-Żymierskiego 1
    Woźniak Irena Pańska 24
    BRANŻA TECHNICZNA:
    Czwarto Czesław Długa 26
    Jabłoński Kazimierz Kazimierza Pułaskiego 19
    Karabinowicz Michał Długa 45
    Klemczak Mikołaj Karola Marksa 15
    Sieniuc Witalis Michała Roli-Żymierskiego 14
    OBUWIE I ARTYKUŁY SZEWSKIE:
    Celińska Natalia Środkowa 2
    Otlewski Leon Długa 15
    Schönfeld Antoni Michała Roli-Żymierskiego 7
    KSIĘGARNIA:
    Rzatkowska Halina Rynek 2
    BRANŻA TYTONIOWA:
    Kędzierska Jadwiga Długa 1
    Makarski Franciszek Rynek 6
    Ratscha Helena Długa 7
    BRANŻA ZABAWKARSKA:
    Kisielewska Olga Rynek 13
    MYDLARNIE:
    Dąbrowska Karolina Kazimierza Pułaskiego 23
    Gąsior Rozalia Łukowa 2
    SZKŁO I PORCELANA:
    Mucha Franciszek Długa 10
    Sedłak Aniela Michała Roli-Żymierskiego
    MODNIARSTWO:
    Daniel Helena Długa 5
    Pawlikowska Maria,
    Pykosz Aleksandra
    Miedziana 4,
    Ratuszowa 1
    Wandycz Janina Długa 18
    FARBIARNIA:
    Zawiliński Wacław Garbarska 36
    RESTAURACJE:
    Bibański Mieczysław Ratuszowa 38
    Gieras Andrzej Michałą Roli-Żymierskiego 1
    Korny Jan Miedziana 18
    Puchalski Franciszek Michałą Roli-Żymierskiego 5
    Wolak Władysław Miedziana 10
    BRANŻA OPAŁOWA:
    Jasiówczanka Melania Bystrzycka 1
    Sznader Aleksander Różana 2
    BRANŻA MALARSKA:
    Stawacz Zofia Westerplatte 16
    WYTWÓRNIA WÓD GAZOWYCH:
    Myrkówna Janina Daleka
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRZEWOZOWE:
    Kustosik Stanisław
    JUBILER-ZEGARMISTRZ:
    Filipiak Stefan Rynek 19
    SKŁAD PIERZA:
    Faron Agnieszka Miedziana
    PRALNIA:
    Bereza Marta Kazimierza Pułaskiego 68

    STRZEGOM

    BRANŻA SPOŻYWCZA:
    Babijowa Ludwika Rynek 18
    Bednarz Józef Świdnicka 22
    Biegański Bronisław Świdnicka 9
    Brandstetter Alfred Wieczasława Mołotowa 22
    Czapka Józef Józefa Stalina 24
    Czoch Jan Józefa Stalina 2
    Drąg Jan Wieczasława Mołotowa 2
    Duduś Rozalia Dolna 28
    Dunaj Maksymilian Dolna 13
    Dworak Wojciech Wieczasława Mołotowa 5
    Gil Wojciech Wieczasława Mołotowa 7
    Głebocki Zygmunt Świdnicka 12
    Głębocki Bolesław os. Graby 38
    Grześnikowski Tadeusz Wieczasława Mołotowa 23
    Gwaźdź Krystyna Rynek 12
    Jaworowski Edward Rynek 21
    Krantz Zygmunt Rynek 36
    Kwarcik Maria Górska 17
    Lenczowaki Jan Dolna 13
    Łasiak Józef Rynek 27
    Maduoh Szymon Wieczasława Mołotowa 11/13
    Makuta Józef Wieczasława Mołotowa 7
    Marzec Franciszek Dolna 26
    Mazur Andrzej Wiejska 15
    Michalska Maria Grabie 38
    Mikołajczyk Józef Świdnicka 18
    Myszka Roman Michała Roli-Żymierskiego 19
    Niecieja Piotr Wiejska 7
    Pacian Jan Wieczasława Mołotowa 23
    Piskorz Julia Józefa Stalina 53
    Pylak Adam Krótka 1
    Pylak Paweł Józefa Stalina 28
    Rynkowski Stefan Wieczasława Mołotowa 8
    Sadowski Władysław Dolna 10a
    Sala Józef Górska 31
    Sas Jan Górska 4
    Skrabelińska Cecylia Wieczasława Mołotowa 32
    Stec Anna Wieczasława Mołotowa 9
    Szal Piotr Wiejska 25
    Trojan Antoni Rynek 43
    Tworkowski Józef Rynek
    Węgrzyn Maria Wiejska 5
    Witko Władysław Rynek 44
    Zając Franciszek Górska 4
    Zienkowski Aleksander Józefa Stalina 1
    Zięzio Florian Świdnicka 37
    KONFEKCJA i GALANTERIA:
    Adamski Józef Rynek 27
    Chudzia Stanisław Rynek 46
    Krantz Zygmunt Rynek 36
    Milos Stanisław Wiejska 5
    Ogonek Helena Wieczasława Mołotowa 27
    Strzelecki Józef Rynek 7
    Sylwestrzak Anna Rynek 22
    Szmanda Stefan Świdnicka 2
    Wałęcka Regina Wieczasława Mołotowa 18
    Węgrzyn Jadwiga Rynek 22
    DROGERIE:
    Soliński Zygmunt Wieczasława Mołotowa 11
    Szatkowski Albin Rynek 4
    CUKIERNIE I OWOCARNIE:
    Kosiarska Agnieszka Michała Roli-Żymierskiego 3
    Soból Irena Rynek 22
    SKŁAD PIWA:
    Mazurkiewicz Anna Michała Roli-Żymierskiego 17
    SKLEP ELEKTROTECHNICZNY:
    Paszywiat Jan Rynek 7

    ŻARÓW

    BRANŻA SPOŻYWCZA:
    Bazgrowicz Jan Armii Czerwonej 46
    Bazylak Stanisława Wolności 2
    Czenan Józef Adama Mickiewicza 3
    Czerska Helena Armii Czerwonej
    Fronasik Władysław Armii Czerwonej
    Gryzowa Stefania Armii Czerwonej
    Jaskuła Janina Armii Czerwonej 43
    Krzak Michał Armii Czerwonej 23
    lwańczyk Jan Armii Czerwonej 29
    Okólski Bolesław Adama Mickiewicza 1
    Pawlik Zofia Armii Czerwonej 43
    Rozwadowska Janina Armii Czerwonej 29
    Rybarczyk Feliks Armii Czerwonej 62
    Skóra Józef Adama Mickiewicza 6
    Święcicki Dominik Armii Czerwonej 29
    GALANTERIA:
    Molka Stanisława Armii Czerwonej 51
    Prokopczuk Grzegorz Armii Czerwonej
    Przybyś Regina Armii Czerwonej 43
    BRANŻA PAPIERNICZA:
    Laskowski Roman Wolności 2
    DROGERIA:
    Kruszyk Józef Armii Czerwonej 47
    OWOCARNIA:
    Konopkowa Elżbieta Armii Czerwonej 33
    WYTWÓRNIA WÓD GAZOWYCH:
    Lajtner Longin 1. Maja 6
    CUKIERNIA:
    Szklarz Janina Armii Czerwonej 45

    JAWORZYNA ŚLĄSKA

    BRANŻA SPOŻYWCZA:
    Gadziński Stanisław Wolności 6
    Jurczyńska Henryka Michała Roli-Żymierskiego 5
    Kawalec Henryk Wolności 17
    Kistelnicki Witold Wolności 21
    Małek Kazimiera Wolności 21
    Paliński Mikołaj Wolności 29
    Primke Elfryda Wolności 15
    Puzio Michał Tadeusza Kościuszki 3
    Rybarska Łucja Świdnicka 2
    Sionkowski Jan Tadeusza Kościuszki 4
    Stachórska Irena 1. Maja 4a
    Szwed Zofia
    Tęczyński Adam
    KONFEKCJA i GALANTERIA:
    Jupkiewicz Julia Świdnicka 1
    Wybacz Maria Świdnicka 1
    Zbieć Anna Tadeusza Kościuszki 7
    OWOCARNIE:
    Blechart Maria Świdnicka 1
    Błachut Teodozja Mikołaja Kopernika 8
    Szumielewiecz Józefa Wolności 21
    RESTAURACJA:
    Turchan Antoni Wolności 19
    ROZLEWNIA PIWA:
    Zaręba Ludwik Mikołaja Kopernika 5
    CUKIERNIA:
    Bulińska Irena Strumykowa 1
    WYTWÓRNIA WÓD GAZOWYCH:
    Duma Jan Ogrodowa 9

    ŚWIEBODZICE

    BRANŻA SPOŻYWCZA:
    Biskupska Marta Mikołaja Kopernika 6
    Burkiewicz Adolfa Józefa Stalina 13
    Cichy Stanisław Józefa Stalina 35
    Cieszkowa Emilia Józefa Stalina 15
    Cybulska Halina Józefa Stalina 20
    Czarnowski Franciszek Zamkowa 5
    Falkiewicz Józef Zamkowa 17
    Grochowicz Emilia Józefa Stalina 33
    Izrael Samuel Młynarska 14
    Izraeler Maria Kolejowa 1
    Jarocki Henryk Kolejowa 1a
    Jung Romuald Ślusarska 2
    Jurczakiewicz Adam Rynek 27
    Kabsch Helena pl. Bohaterów 17
    Kaczmarski Henryk Zamkowa 21
    Klimas Józef Józefa Stalina 4
    Kliniek Zbigniew Kolejowa 18
    Kubicki Franciszek Świdnicka 3
    Lęgałka Wiera Józefa Stalina 2
    Madej Mieczysław Kościelna 18
    Matyka Eleonora Józefa Stalina 37
    Miłaszewicz Michał Józefa Stalina 11
    Nazarczuk Aleksander Zamkowa 7
    Nisenbaum Jakub Wałbrzyska 2
    Owsianko Michał Józefa Stalina 28
    Pałuszynska Stefania Józefa Stalina 12
    Pastuszek Władysław Zamkowa 9
    Pawlak Józef Józefa Stalina 1
    Piwko Maria Zamkowa 25
    Płaziński Franciszek Rynek 3
    Płudowska Stanisława Rynek 12
    Salamonowski Zygmunt Kolejowa 7
    Sawicki Aleksander Kościelna 9
    Stachura Edward Rynek 7
    Szatówna Maria pl. Bohaterów 11
    Szymański Henryk Strzegomska 2
    Tabor Olimpia Wolności 17
    Tarłowski Julian Mikołaja Kopernika 13
    Zaręba Klemens Młynarska 27
    Zwaryczowa Józefa Rynek 19
    Żbik Adam pl. Bohaterów 10
    KONFEKCJA i GALANTERIA:
    Basista Stanisław Józefa Stalina 51
    Bednarski Edmund Józefa Stalina 10
    Bednarski Zenon Wałbrzyska 1
    Broniewski Henryk Mikołaja Kopernika 21
    Ciąglińska Jadwiga Józefa Stalina
    Domiszewski Tadeusz Świdnicka 3
    Figacz Władysława Mikołaja Kopernika 16
    Frazik Stanisława Strzegomska 6
    Górski Anatol Józefa Stalina 24
    Iwankiewicz Kazimierz Rynek 15
    Jurowicz Aleksander Kościelna 13
    Kosińska Józefa Mikołaja Kopernika 5
    Lewandowski Mieczysław Zamkowa 18
    Michalska Genowefa Józefa Stalina 16
    Nowak Roman Józefa Stalina 31
    Ołdziejewska Zofia Józefa Stalina 21
    Piotrowska Aleksandra Józefa Stalina 31
    Przybyła Jerzy Strzegomska 5
    Rajewska Józefa Mikołaja Kopernika 17
    Rechlewski Marian Józefa Stalina 37
    Sanetra Bronisław,
    Stach Franciszek
    Józefa Stalina 18
    Stępień Apolinary Zamkowa 14
    Tajak Władysław Mikołaja Kopernika 12
    Wdówka Janina Zamkowa 6
    BRANŻA PAPIERNICZA:
    Matuszewski Aleksander Półwiejska 1
    Nogieć Władysław Józefa Stalina 14
    Rozpłochowska Gertruda Mikołaja Kopernika 7
    BRANŻA ŻELAZNA:
    Bregier Heliodor Rynek 31
    Pośpiech Józef Rynek 27
    Staniewski Franciszek Józefa Stalina 7
    OWOCARNIE:
    Fijałkowska Katarzyna Rynek 26
    Milczarek Teofil Wałbrzyska 1
    WYTWÓRNIA WÓD GAZOWYCH:
    Drozd Piotr Strzegomska 31
    WYTWÓRNIA WÓD GAZOWYCH:
    Jeziewska Halina pl. Bohaterów 6
    MLECZARNIE:
    Kossut Maria Zamkowa 23
    Sempołowicz Maria Strzegomska 33
    SZKŁO, PORCELANA:
    Krysiak Józef Mikołaja Kopernika 2
    RYBY i PRZETWÓRSTWO RYBNE:
    Krzymańska Stefania Mikołaja Kopernika 6
    Wiesner Czesław Świdnicka 1
    RESTAURACJA:
    Mendrych Bronisław Wałbrzyska 1
    KAWIARNIA:
    Zasadny Michał Rynek 9
    CUKIERNIA:
    Sciesło Helena Zamkowa 10
    PRZEDSIĘBIORSTWO PRZEWOZOWE:
    Sokołowski Ludwik Ślusarska 2
    KIOSK:
    Trzaska Gabriela Kolejowa 2

    POWIAT ŚWIDNICA

    BRANŻA SPOŻYWCZA:
    Chowaniak Natalia Godków 58 i 59
    Dąbek Jan Witynów, gm. Jaworzyna Śląska
    Dela Edward Zebrzydów 12
    Głąb Władysława Jaroszów 1b
    Gorący Władysław Ingramowice 16
    Góral Jan Piotrowice 1, gm. Jaworzyna Śląska
    Górska Helena Sulisławice 1
    Hanuda Halina Godków 68
    Jasiński Kazimierz Łazany 43, gm. Żarów
    Jesiek Zofia Bystrzyca Górna 41
    Jęczelewski Franciszek Godków 42a
    Kaczmarczyk Eugeniusz Leutmannsdorf 185
    Kaczmarek Janina Pastuchów 27
    Klimala Józef Leutmannsdorf 261
    Kokoszka Feliks Olsza 75
    Kolka Józef Piaseczno
    Kolman Jadwiga Häslicht 8, gm. Godków
    Latawiec Jan Bögendorf 105
    Leśniak Stefan Stary Jawornik 28
    Matus Ludwik Marcinowice
    Miciak Maria Łazany, gm. Żarów
    Misek Stefania Malanów, gm. Godków
    Niechciał Wacław Stanowice
    Nowak Józef Babice
    Nycek Marian Zebrzydów 39
    Olszańska Teresa Olsza, gm. Stanowice
    Opaliński Jan Strzelce 44, gm. Marcinowice
    Pałka Józef Jaroszów 39, gm. Godków
    Pindelski Edward Tomaszów 40, gm. Stanowice
    Ptak Stanisław Olsza 113a
    Rychlik Feliksa Zamkowa 40
    Sajdak Władysława Krzyżowa, gm. Pszenów
    Seroka Wacław Pastuchów 7
    Skałczyński Tadeusz Wiry 59
    Skóra Janina Babin, gm. Żarów
    Sochanikowa Maria Ligota 18, gm. Ludwików
    Spisak Józef Arnsdorf 37
    Stasiek Jan Ciężkowice 15
    Supernat Stanisław Godków 60
    Szylingowski Tadeusz Pszenów
    Turska Helena Gostyń 42
    Wasila Jakub Godków 80
    Widełka Józef Pszenów 17
    Wilk Jan Biała 35
    Wojtasik Idzi Mianów, gm. Domanice
    Woźniak Maria Domanice
    Wójcik Jan Godków 76
    Wrońska Agnieszka Godków 59
    Zadora Józef Wierzbna 7
    Zagała Janina Leutmannsdorf 235
    Zeimna Jan Bystrzyca Górna 9
    Zerczek Jan Godków Świdnicki 123
    Zubek Henryk Leutmannsdorf 309
    KONFEKCJA i GALANTERIA:
    Babisz Marian Wirki, gm. Marcinowice
    Kilimala Ferdynand Wielka Wieś
    OWOCARNIA:
    Rutkowski Tadeusz Pszenów

    Kategoria: Historia Świdnicy 1945-1989

  • Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz